Şimdi Ara

Yurtdışından gelen telefonun imei kaydı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
518
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar 2 yıl önce Amerikadan telefon alıp ,Türkiyeye gelince de pasaportumla kaydettirdim.Telefona kendi hattımdan başka sim takınca çalışmıyor,şimdi sorum şu:Bu telefonun hat kısıtlaması 1/1/2022 de açılacak mı yoksa o tarihte başka bişi mi olucak bi yardımcı olurmusunuz?

Yurtdışından gelen telefonun imei kaydı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 21olcaybaba21 -- 27 Kasım 2021; 3:42:59 >

• Var mı bilen?
  • Direkt açılıyor olması lazım. Ben de kaydettirdim ama benimkinin o tarihe gelmesine daha çok var. Benim cümleden anladığım o ama. Şu tarihe kadar sadece sen kullanabilirsin. Sonra ne istiyorsan yap demek istiyorlar bence.

• Şu var, kısıtlama kalksa bile 4 ay sonra yine o hat kapanır diye tahnin ediyorum zira yabancıların telefonlarına böyle bir uygulama var

• fsh77 kullanıcısına yanıt

nasıl yani hocam ben şimdi 1 1 2022 den sonra tekrar kayıt ücreti mi ödücem tam anlayamadım?

• trkgncr kullanıcısına yanıt

peki hocam o tarihten sonra tekrar kayıt ettircekmiyis? böyleyse sakatlanırım :D

• 21olcaybaba21 kullanıcısına yanıt

Yok öyle şey olmaz. Zaten kayıt ettirdik telefonları. O kısıtlama başkası adına kayıt ettirmemek için. O tarihten sonra istediğin sim kartıyla kullanabiliyorsun. Zaten 2 yılda bir yeni kayıt hakkın da geliyor. O yüzden o tarihten sonra istersen sat başkasına kendin yeni bir telefon al onu kaydet gibi bir senaryoyu da düşünüyor.

O kısıtlamanın arka planında şu var. Ben her yurtdışından geldiğimde (tabi 2 yılda bir hak var) kendim telefon getirmemiş olsam da pasaportun imei kayıt hakkını satıyordum. Hatta bu forum üzerinden satmışlığım da var. Öyle olunca adam yurtdışına gidiyor bir sürü telefon alıp geliyor. Sonra burada ucuza satıyor. Alan kişi de telefonu kayıt ettirmek için yurtdışından yeni gelmiş birinin pasaportunu kullanıyor ücret karşılığında. Dediğim gibi bu kısıtlama bu olayı bitirdi. Ben adamın telefonunu kendi üzerime kaydediyorum ama adama da sim kartı çıkartmam yani. O yüzden amaç o.

• 21olcaybaba21 kullanıcısına yanıt

ücret vermediğin için 4 ay sonra kapanacakdır,android çift hatlarda insanlar 8 ay bu şekilde idare edebiliyor ikinci hatta geçerek :)

bu şekilde her sene başı açılır 4 ay sonra kapanır telin istersen böyle kullanırsın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fsh77 -- 2 Aralık 2021; 11:40:8 >
  • Ücretini verip kaydettirmişsiniz zaten. O bir kerelik yapılan bir şey. Konuyu tam okumadan sulandıranlara bakmayın. Belirttiği kısıtlama tarihinden sonra istediğin sim kartı ile kullanabileceksin bu kaadr basit.

• Hmmm amladım hocam iyi bari çok sağolun 😀
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.