Şimdi Ara

Yurtdışından Drone Getirme Rehberi (15. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
465
Cevap
26
Favori
76.239
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: rmxstar

Gearbestte mavic kuponla819$ oluyor. 3100 tl falan. Amex kargoyu secersem soruun yasamazmisim. Ama guvenemedim, ne gibi sorunlarla karsilasabilirim? Shgm pilot kaydim var

852 dolar çıkıyor bende uygulama ile
    kontrol eder misin

garanti konusu nasıl???
    önemli olan o

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • DJI Mavic Pro Mini RC Quadcopter

$849.11

indirim kodu: 11.11GB154
    https://goo.gl/n3KdNb

DJI Phantom 3 Standart RC Quadcopter - ücretsiz hızlı kargo dahil 369.11 USD

İndirim kodu: 11.11GB123
    https://goo.gl/pQiQ1T

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dronebey -- 14 Kasım 2017; 18:19:17 >
  • Garanti yurtdisinda gecerli.burdan garantilide alsaniz 1001 turlu bahane uretip bakmazlar cihaziniza.

Bendeki kuponla 819$, kargo ile ilgili bilgi iletirseniz kupon kodunu sizinle paylasabilirim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: rmxstar

Garanti yurtdisinda gecerli.burdan garantilide alsaniz 1001 turlu bahane uretip bakmazlar cihaziniza.

Bendeki kuponla 819$, kargo ile ilgili bilgi iletirseniz kupon kodunu sizinle paylasabilirim

kuponu biz de yazıyoruz fazla çıkıyor
    hediye kupon mu kazandınız ayrıca?

veya hesabınızda bakiye puan falan mı var acaba?

• Merhaba. Hobi amaçlı almayı düşünüyorum bir tane. Gümrüğe takılma, aldığınız fiyata mı yoksa ağırlığa göre mi oluyor? Yoksa ikisi de mi? Drone bir yana, daha önce hiç yurtdışında bir şey almadım da, o yüzden yabancıyım biraz sürece.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mr.Hetfield -- 4 Aralık 2017; 23:25:49 >
  • Merhabalar

Tamamen deneme ve cocuk kullansin amaciyla

Gearbestten 40$ lik bir drone aldim. Kalkis agirligi 86gr olmasina ragmen gumruk e takildi gerekli yazismalari inter mng ve gumrukle yapmama ragmen 500 gr alti oldugu icin kurtardik derken 135 tl urune gumruk 140 tl vergi ve 303 tl likte ardiye ucreti cikardilar.lanet ettimve gearbestten iade talebinde bulundum.urun hala beklemekte

Bu tarz drone alacaklarin bilgisine

• Bi onceki yazimda paylastigim ucuz drone hezimetinden sonra yurt disindaki arakadasimdan Dji Mavic Pro istedim ve ikinci el bi mavic aldi ortalama 20 gun sonra gelicek ve konuyla ilgili bi cok msj okumama ragmen bana uygun doyurucu bi cvpla karsilamadim ve yardiminizi rica ediyorum.

Ithal teknik uygunluk yazisiyla ilgili yolcu beraberinde diye net bir ibare olmadigi icin SHGM nin musteri hizmetleri aradim fakat onlarda yurt disindan yolcu beraberinde gelen 500 gr ustu dronelar icin ithal teknik uygunluk belgesinin alinip alinmayacagiyla net bi bilgiye sahip degiller ve bana

0312 203 62 20

0312 203 62 71

0312 207 74 06

Numaralarindan bilgi almak istedigimde konuyu direk kestirip attilar uygunluk belgesini almam gerektigini soylediler.Gumrukteki tanidiklarima araya sokmama ragmen kimsenin net bi bilgisi yok kimi drone lar geciyor kimileri kaliyor diye bilgiler aldim.belgeyle falan ugrasmak istemiyorum oncelikle gelen kisi yabanci uyruklu kullanim amacli sokmasini soyledim takilacagini dusunmuyorum sorularim var.yardimci olursaniz sevinirim benim durumumda olanlarada yol gkstermis oluruz.

*TR vatandasi olamayan yolcu beraberindeki drone ye gumruk el koyar mi

*ithal uygunluk belgesi alinmadan ulkeye giren drone yi kayit yapabilirmiyiz.

Umarim anlatimim yazim sıkıcı olmamistir.

Cvplar icin tesekkurler

• Birkaç gün ben de ikinci el bir drone alacağım. 500 gr üzerinde olduğu için mutlaka kaydettireceğim, onu biliyorum ama bu teknik uygunluk olayı kafama takıldı. Yaptırmam lazım mı? İkinci el olduğu için kafam karıştı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: omerfaruk_ates

Bi onceki yazimda paylastigim ucuz drone hezimetinden sonra yurt disindaki arakadasimdan Dji Mavic Pro istedim ve ikinci el bi mavic aldi ortalama 20 gun sonra gelicek ve konuyla ilgili bi cok msj okumama ragmen bana uygun doyurucu bi cvpla karsilamadim ve yardiminizi rica ediyorum.

Ithal teknik uygunluk yazisiyla ilgili yolcu beraberinde diye net bir ibare olmadigi icin SHGM nin musteri hizmetleri aradim fakat onlarda yurt disindan yolcu beraberinde gelen 500 gr ustu dronelar icin ithal teknik uygunluk belgesinin alinip alinmayacagiyla net bi bilgiye sahip degiller ve bana

0312 203 62 20

0312 203 62 71

0312 207 74 06

Numaralarindan bilgi almak istedigimde konuyu direk kestirip attilar uygunluk belgesini almam gerektigini soylediler.Gumrukteki tanidiklarima araya sokmama ragmen kimsenin net bi bilgisi yok kimi drone lar geciyor kimileri kaliyor diye bilgiler aldim.belgeyle falan ugrasmak istemiyorum oncelikle gelen kisi yabanci uyruklu kullanim amacli sokmasini soyledim takilacagini dusunmuyorum sorularim var.yardimci olursaniz sevinirim benim durumumda olanlarada yol gkstermis oluruz.

Cvplar icin tesekkurler

Dji urunlerinde ithal teknik uygunluk belgesi ARANMAZ

yolcu beraberinde getirebilir sonucta yasakli bir urun DEĞİL

ayrica ikinci el urunlerden gümrük vergisi ALINMAZ

iha.shgm.gov.tr adresinden DİĞER secenegi ile onden alttan ustten yandan birer fotografla ve urun seri numarasi ile urunu kayit ettirebilirsin

Kalabalik yerlerde ucurma

Mavic pro iyi seçim

Aliexten yedek batarya da al

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GEÇBATAN -- 10 Aralık 2017; 9:32:56 >
  • xiaomi mi drone için gerekli belgeleri atabilecek birisi varmıdır ?
  • bende yurtdışından drone getirtmeyi düşünüyorum. bu ithal uygunluk yazısını hazırlarım sorun değil ama bu yazıyla beraber mutlaka gümrüğe gitmek gerekiyor mu ? postayla göndersek oluyor mu ?
  • spark ile mavic pro arasında görüntü farkı çok fazla mı

• Gearbesten dron alan yok mu bu ara

• quote:

Orijinalden alıntı: PUNTO MULTİJET

quote:

Bi onceki yazimda paylastigim ucuz drone hezimetinden sonra yurt disindaki arakadasimdan Dji Mavic Pro istedim ve ikinci el bi mavic aldi ortalama 20 gun sonra gelicek ve konuyla ilgili bi cok msj okumama ragmen bana uygun doyurucu bi cvpla karsilamadim ve yardiminizi rica ediyorum.

0312 203 62 20

0312 203 62 71

0312 207 74 06

Cvplar icin tesekkurler

iha.shgm.gov.tr adresinden DİĞER secenegi ile onden alttan ustten yandan birer fotografla ve urun seri numarasi ile urunu kayit ettirebilirsin

Mavic pro iyi seçim

Peki ben de sunu sorayım, Tr den ikinci el kayıtsız bir mavic aldıgımızda yine diger kısmından sorunsuzca kayıt edebiliriz diilmi ? Healde arkadasın sorusuda buydu bilemedim :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi virusneo -- 24 Aralık 2017; 18:25:08 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: virusneo

quote:

Orijinalden alıntı: PUNTO MULTİJET

quote:

0312 203 62 20

0312 203 62 71

0312 207 74 06

Cvplar icin tesekkurler

Mavic pro iyi seçim

Peki ben de sunu sorayım, Tr den ikinci el kayıtsız bir mavic aldıgımızda yine diger kısmından sorunsuzca kayıt edebiliriz diilmi ? Healde arkadasın sorusuda buydu bilemedim :)

kayıt edebilirsin büyük ihtimalle denemesi bedava
    önceden kayıtlıysa adına geçirmen gerek
  • Kaydi yok, ben yapicam olursa bakalim, olmazsa napcaz bilmiyom valla

EDİT: Drone u aldım ikinci el kayıtsız olarak, kaydı diger secenegini secerek tamamladım ve ertesi gune onaylandı, merak edenlere duyurulur
    Bu arada pilotluk basvurusuda 1 gunde onaylanıyor arkadaslar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi virusneo -- 28 Aralık 2017; 16:33:28 >
  • elinde hazır xiaomi mi drone icin belgeler bulunan var mı acaba?
  • Arkadaşlar 500 gr üstü bir dronum var. Yurtdışından geldi, kayıt yapılmadı.

Bunu satmak istiyorum, kayıt yaptırıp mı satsam yoksa kayıt yaptırmadan satsam mı daha mantıklı?

Bir de "gümrük ile geldi" seçeneğinde gümrük alındı belge no'su nedir?
  • GasiOr kullanıcısına yanıt
    Yaptırmadan da satabilirsiniz bir sıkınti olacağını zannetmem.

• quote:

Orijinalden alıntı: bcakmak28

Arkadaşlar, yurtdışından arkadaşım arabasıyla drone getirirken hamzabeyli/Edirne gümrüğüne takıldı ( haliyle gidip seri numarasını almam zor, telefona da bakmıyorlar). Satıcıdan ( tomtop) kaşeli imzalı fatura istiyorum göndermiyor. Kaşesiz kıytırık bi kağıt gönderiyor. Arkadaş seri numarasını da almadı. Shgm'lüğüne de ulaşıp bilgi alamıyorum. Şimdi iki sorunum var tahmini değil, BİLGİSİ olan arkadaşlar cevao verirse sevinirim.

1. Seri numarası yok.
    2. imzalı kaşeli proforma fatura yok. sizce sorun olur mu? Ne yapmam gerek?

Aman allahım şansın da bu kadarı. O Dronu yakalayan bendim. Sonradan alındı gümrükten galiba?
  • 
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.