Şimdi Ara

Yurtdışından Drone Getirme Rehberi (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
7 Misafir (2 Mobil) - 5 Masaüstü2 Mobil
5 sn
465
Cevap
26
Favori
76.459
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hayırlısı olsun. Bende gürseldeyim. Bende alacağım bu aralar da standard advanced arasında kaldım. Bilirsin standard mesafe olayı sıkıntılı 100-300 mt arası şehiriçi sinyal kesiliyor. Fc de Bi firma yeni anten geliştirdi standard için 3500 m görüyor. Ondan almak durumunda kalabilirsiniz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • cenko1905 C kullanıcısına yanıt
    Ben şehir içinde uçurmayı pek planlamıyorum açıkçası. Genelde hafta sonları istanbula yakın göl ya da ormanlık açık havada daha keyifli oluyor.

Bununla biraz haşır neşir olup yıl sonuna doğru p4 almayı düşünüyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cenko1905

Hayırlısı olsun. Bende gürseldeyim. Bende alacağım bu aralar da standard advanced arasında kaldım. Bilirsin standard mesafe olayı sıkıntılı 100-300 mt arası şehiriçi sinyal kesiliyor. Fc de Bi firma yeni anten geliştirdi standard için 3500 m görüyor. Ondan almak durumunda kalabilirsiniz.

Walla benimde gümrükte dji p3 standart.

Eğer alamazsam türkiyede nakitte 1850 tl ye satan firmayı bilmek isterim hocam

• DJI Phantom 3 Standard sırt çantası 1400 TL Aklıma çok şey geldi ama burada söylenebilecek bir şey bulamadım.

http://urun.n11.com/canta-ve-kilif/dji-phantom-3-orjinal-sirtcantasi-P90882365
  • Bu gibi sebeplerden dolayı yurt dışından gideriyoruz ihtiyaçlarımızı:)
    biraz meşaketli oluyor ama olsun
  • hayırlı olsun hocam, vergi ne kadar çıkmıştı?
  • sağolun hocam henüz vergi aşamasına gelemedik. sivil havacılık genel müdürlüğü başvurumu aldı önümüzdeki hafta sanıyorum ithalat izin belgemi alacağım haftaya paylaşırım vergi olaylarını

• Bu mesaja eklenen görseller:

Yurtdışından Drone Getirme Rehberi
  • Son durum nedir?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ironmangs

Son durum nedir?

Mail az önce geldi

Bu mesaja eklenen görseller:

• Takip eden arkadaşlar için güncelleme

Bugün Sivil Havacılık tan izin belgem geldi ve 1 saat sonra ukim den ürünümü teslim aldım.

Başvurum üzerinden yaklaşık 1 hafta sonra süreç sonuçlandı.

Yanlız onay belgeniz de geldikten sonra ukim de birkaç imza işleri daha yaptırmanız gerekiyor. Sonrasında verginizi ödeyerek cihazı teslim alabiliyorsunuz.

Biraz meşaketli bir iş ancak olmaz birşey değil yani ürün alırken mutlaka bunu göz önünde bulundurun.

Sürecin en zor kısmı ürünün seri numarasına mutlaka ihtiyaç oluyor. Seri numarası olmadan izin verilmiyor. Verilen izin belgesi sadece ürün üzerinde yazan cihazın seri numarası için geçerli oluyor. Ukime gidip cihazı açtırıp fotoğraf çekip geri dönüp sivil havacılığa bu numarayı bildirmeniz gerekiyor.
  • 321 tl cik vergi ödedim aldım. Bunada şükür töbe ettim yurtdışına

• OlguErhan kullanıcısına yanıt
    vergilendirilmiş dji kutsaldır:)

• Bu mesaja eklenen görseller:

seri numarası yazılı fatura diyor, fatura göndermiş miydi banggood?
    uygunluk beyanı falan nasıl hallettiniz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: EFDynamics

seri numarası yazılı fatura diyor, fatura göndermiş miydi banggood?
    uygunluk beyanı falan nasıl hallettiniz?

Drone gelince PTT ye gidip, açtırıp, seri noyu aldık. Fatura için life chat yada supporttan mail atıyoruz yolluyor bangood.

Uygunluk beyan belgesini dosyalardan bakıyım.

tamam teşekkürler, faturada seri no yazması gerekmiyor yani, seri no nerede yazıyor peki?
  • EFDynamics kullanıcısına yanıt
    Seri numarasi cihazin uzerinde yaziyor. Faturaya yazmiyorlar.

• cihazın vergisi ne kadar çıktı? toplam kaça gelmiş oldu şöyle kabaca bir söyleyebilirmisiniz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ateon1

cihazın vergisi ne kadar çıktı? toplam kaça gelmiş oldu şöyle kabaca bir söyleyebilirmisiniz?

538 $ dan aldım %20 vergisi 312 tl ödedim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OlguErhan -- 22 Nisan 2016; 14:57:11 >

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.