Şimdi Ara

Yurtdışından cihazınız kaç günde gelir burdan öğrenin

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir Kullanıcı, 2 Masaüstü Kullanıcı
4.601
Cevap
86
Favori
337.109
Tıklama
Tüm Forumlar >> Mobil Cihazlar >> Android Tabletler >> Diğer Markalar >> Yurtdışından cihazınız kaç günde gelir burdan öğrenin
Giriş
    40 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: MKuccuk

26 kasımda aliexpresden alış veriş yaptım. Satıcı Ürünü China Post ile gönderecekti ancak Sweden Post ile göndermiş. Ürünün Direct Link üzerinden takibini yaptığımda 5 aralıktan beri order in transit (taşıma aşamasında) görülmekte. Ptt üzerinden takibi yapılmamakta. Kargo Kodu : RE659464827SE Daha önceden aldığım ürünler China Post ile 10-15 gün arasında elimde olmuştu. Bu ürünün gelmeme gibi bi durum söz konusu olur mu? Banka kanalı ile paramı geri almak için bi süre var mı. Site üzerinde uyuşmazlık açayım mı?

senin ürünün gelince burdan yazar mısın ? bende aynı durumu yaşıyorum şuan order in transit olarak görünüyo.Muhtemelen sen ürünü teslim aldığından 10 gün sonra da benim ürün gelmiş olacak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bilals1 -- 22 Ocak 2014; 0:40:21 >
    |
    |

• Teğmen
    149 Mesaj

benim takip numarasını mesaj atıyorum sana. ptt ve edevletten bir bak istersen. ps yapmaya üşendim:) @gecekusu12
    |
    |
    gecekusu12 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Er
    5 Mesaj
    Arkadaşlar ptt kargo takibinde bu çıkıyor. Bana açıklayabilecek var mı? 2 kere yurt dışına sevk edildi yazıyor??

Orijinalden alıntı: Kemanci_alp

Arkadaşlar ptt kargo takibinde bu çıkıyor. Bana açıklayabilecek var mı? 2 kere yurt dışına sevk edildi yazıyor??

kardeş seninki en erken ocak 6sı 7si gibi gelir

Telefon ... RE659464827SE
    |
    |
    byzirvex kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Hocam takip numarasi paylasmayin. Takip ederler falan, sıkı ti olma sin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    MKuccuk kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

daha bekleyecez desene hdi hayırlısı :)
    |
    |
    byzirvex kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    |
    |

1.
    Torbaya Eklendi - İSTANBUL(AVR)(İST.ULUSLARARASI PİM)
    28/12/2013 14:28:48
    |
    |
    29/12/2013 12:12:42

Sonunda bu yazıyı gördüm ya :D İstanbul dışına antalyaya salı günü gelir mi ? :)
    |
    |
    |
    |

Orijinalden alıntı: lappland

kim neyi takip edecekki, hem takip etse nolucak?

Orijinalden alıntı: neofobic

quote:

Orijinalden alıntı: lappland

kim neyi takip edecekki, hem takip etse nolucak?

Bazı sıkıntılar oluyor. Örneğin, ben arkadaşım adına sipariş vermiştim Ali Express'ten. Ürün geldi Türkiye, daha sonra dağıtım şubesine. Fakat kargo adrese teslim olarak gelmemiş, şubeye teslim gelmiş. Eve kağıt geldi kargonuz var, gelin teslim alın diye. Arkadaşın vakti yoktu gittim ben aldım, ev arkadaşıyım dedim ki gerçekten öyle, ürünü teslim aldım. Kayıtlarda ise kargoyu bizzat sahibi teslim aldı gözüküyordu.

Burada söyle bir şey olabilir. Adrese teslim kargon olsa dahi teslim şubesine gelmeden ilin merkez şubesinden takip kodu ile ben alıcının yakın arkadaşıyım dedim ev arkadaşıyım, yurt arkadaşıyım diyerekten paketi teslim alabilir. Böyle bir ihtimal düşük de olsa var.

• Yüzbaşı
    988 Mesaj
    quote:

Bazı sıkıntılar oluyor. Örneğin, ben arkadaşım adına sipariş vermiştim Ali Express'ten. Ürün geldi Türkiye, daha sonra dağıtım şubesine. Fakat kargo adrese teslim olarak gelmemiş, şubeye teslim gelmiş. Eve kağıt geldi kargonuz var, gelin teslim alın diye. Arkadaşın vakti yoktu gittim ben aldım, ev arkadaşıyım dedim ki gerçekten öyle, ürünü teslim aldım. Kayıtlarda ise kargoyu bizzat sahibi teslim aldı gözüküyordu.

Burada söyle bir şey olabilir. Adrese teslim kargon olsa dahi teslim şubesine gelmeden ilin merkez şubesinden takip kodu ile ben alıcının yakın arkadaşıyım dedim ev arkadaşıyım, yurt arkadaşıyım diyerekten paketi teslim alabilir. Böyle bir ihtimal düşük de olsa var.

yanlış biliyorsun. şubeye teslim gelmiş diye birşey yok. yurtdışından gönderilen tüm paketler adrese teslim gönderilir. ama paket gümrüğe takılırsa yada gelen pakete vergi çıkarsa, ozaman alıcıya kağıt gönderilir. sen almak için gittiğinde sana, ya bunun vergisi var vergisini öde derler yada bu ürün yasaklı ürün geri göndereceğiz derler. gümrükte kalmayan tüm paketler adrese teslim gelir. ayrıca paket üstündeki kişi harici kesinlikle gidip ptt den alamaz başkası. istersen elinde paket sahibinin kimlği ile git. kesinlikle vermezler. senin noterden bunun için kağıt vermen lazım almasını istediğin kişiye. tüm bildiklerin yanlış hocam. eğer gerçekten o ptt şubesi sana o paketi verdiyse çok büyük suç işlemiş. benim eşime bile vermediler sana nasıl verdiler inanamıyorum şuan. onun sorumluluğunu hiçbir ptt elemanı almaz ve kesinlikle teslim etmez. çok inandırıcı gelmedi açıkcası. ama şöyle olur, paketi adrese getirir ptt elemanı, alıcının adını sorar. kapıyı açan vatandaş annesesiyim ablasıyım bilmemnesiyim der ona teslim eder paketi. o ayrı. ama ptt den etmezler, olaki etmişlerse büyük yanlış yapmışlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi neofobic -- 30 Aralık 2013; 17:30:07 >

• Er
    7 Mesaj
    arkadaşlar şehir dışına çıkmam gerekiyor acaba benim kargolar ne zaman gelir?bir de toplam 95.48 dolar ediyor gümrükte sorun olur mu ?

singapure post

chine post

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi barracuda48 -- 30 Aralık 2013; 22:59:03 >

1 hafta 10 güne kadar gelir.Eğer şehir dışında olursanız ptt yi arayıp kargonuzu bekletebilirsiniz.Bir ara aramıştım ben sanrıım 1 hafta kadar bekletebiliyorlar
    |
    |
    barracuda48 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

|
    |
    |
    |
    AMD FX X8 8320 ¨¨ Sapphire R9 280X Toxic ¨¨ Asus M5A97 EVO R2.0 ¨¨ G.Skill Ripjaws 2x4GB 1866MHz ¨¨ WD Caviar Blue 1TB ¨¨ Zalman Cnps10X Optima ¨¨ Zalman Zm700-GLX Dual Forward 80 Plus 700W ¨¨ Zalman Z3 Plus ¨¨ Asus 23" VS239HV ¨¨ Gigabyte Aivia Krypton ¨¨ A4 Tech X7-G800V
  • Teğmen
    142 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: neofobic

quote:

yanlış biliyorsun. şubeye teslim gelmiş diye birşey yok. yurtdışından gönderilen tüm paketler adrese teslim gönderilir. ama paket gümrüğe takılırsa yada gelen pakete vergi çıkarsa, ozaman alıcıya kağıt gönderilir. sen almak için gittiğinde sana, ya bunun vergisi var vergisini öde derler yada bu ürün yasaklı ürün geri göndereceğiz derler. gümrükte kalmayan tüm paketler adrese teslim gelir. ayrıca paket üstündeki kişi harici kesinlikle gidip ptt den alamaz başkası. istersen elinde paket sahibinin kimlği ile git. kesinlikle vermezler. senin noterden bunun için kağıt vermen lazım almasını istediğin kişiye. tüm bildiklerin yanlış hocam. eğer gerçekten o ptt şubesi sana o paketi verdiyse çok büyük suç işlemiş. benim eşime bile vermediler sana nasıl verdiler inanamıyorum şuan. onun sorumluluğunu hiçbir ptt elemanı almaz ve kesinlikle teslim etmez. çok inandırıcı gelmedi açıkcası. ama şöyle olur, paketi adrese getirir ptt elemanı, alıcının adını sorar. kapıyı açan vatandaş annesesiyim ablasıyım bilmemnesiyim der ona teslim eder paketi. o ayrı. ama ptt den etmezler, olaki etmişlerse büyük yanlış yapmışlar.

Dediğiniz gibi de olabilir. Fakat şöyle bir şey var, bana teslim edilen ürünlerin hiçbiri gümrüğe girmedi, bu kesin. Hem PTT'nin internet sitesinde, hem e-devlet'te hem de PTT'nin sistemindeki kayıtlarında böyle bir şey yok. Bu gümrüğe hiç girmeyen ürünlerin bir kısmı, daha doğrusu çoğunluğu adresime teslim gelmedi. Fakat adresime gelen ürün için bildiri kağıdı bırakıldı. Ayrıca ortada da teslim edilememe gibi bir sorun da yok, çünkü paket teslim şubesine geldiği gün içerisinde bu bildiri bırakıldı. Kaldı ki bildiri kağıdı için imza alıyorlarken teslim edilememe gibi bir durum yok. Bunu şubeye sorduğumda, işten bana ihbarli olarak gönderildiği için böyle dedi ki ortada olanlara bakınca mantıklı bir cevap gibi geldi bana. Eğer öyle değilse şube yalan söylüyor. Fakat sorun şubede olsa bildiri notunu dahi getirmezdi.

Bir de şöyle bir şey var, başkasına teslim olayı her çalışana ve o çalışanın o anki ruh haline göre değişir. Normalde vermemesi lazım ama bazen oluyor böyle şeyler. Bunun haricinde adrese teslim olarak da tüm paketleri kapıcı teslim alıyor. Elimde takip kodu olmasa yada hiç haberinizin olmadığı hediye paket gönderilse adınıza, sıkıntı çıkar.

|
    |

• Teğmen
    170 Mesaj
    NO TARIH (Date) EVENT YAPILAN ISLEM ISLEM YERI (Process Place) OFIS (Event office)
    26/12/13 16:23 2013-12-26 16:23:00 The item was forwarded to the destination country (Otb) Gonderi yurt disina sevk edildi (Giden) (Yurt Disi)
    27/12/13 23:50 2013-12-27 23:50:00 Send item abroad (EDI-received) Gonderi yurtdisina sevk edildi SINGAPORE (Yurt Disi)
    31/12/13 09:46 2013-12-31 09:46:05 Receive item at office of exchange (Inb) Gonderi (Varis)alip verme merkezinde alindi TÜRKIYE

Arkadaşlar ptt sitesinde böyle görünüyor ama daha yurt içi listesine eklenmedi. herkesin aynı gün yada 1 gün sonra ekleniyordu.
    |
    |
HızlıCevap
Reklamlar
son dakika
SEO
haberler
Canlı Tv izle
üniversite
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR2
0,344
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.