Şimdi Ara

Yurtdışında üniversite hakkında sorularınız? | Son denklik yorumları (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
1.454
Cevap
52
Favori
104.969
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki

Yurtdışında üniversite hakkında sorularınız? | Son denklik yorumları

(En Son Oy Tarihi: 19.9.2022)
Giriş

Orijinalden alıntı: Rammstein

Wharton'da MBA yapmak için kabul şartları nelerdir? Burs şansı nasıldır?

Bir de Viyana Ekonomi Üniversitesi'nde İşletme Eğitiminin ücreti nedir? Kabul şartları nelerdir? Bir yılda yaşam+okul ücreti ortalama ne kadardır ve son olarak da burs olanakları var mıdır, varsa nasıldır?

Biraz çok oldu ama kusura bakmayın.

Teşekkürler...

Hocam sen de biliyorsun ki UPENN, programlara göre değişmekle birlikte Amerika'nın en iyi 10 üniversitesi arasındadır. Wharton'daki MBA programı ise Amerika sıralamasında 1.'dir. Diyeceğim şu ki, bu tarz üniversitelere bireysel başvuru yapmak gerekmektedir. GPA'inin 3.5'ten aşağıda olmaması ve İngilizce seviyenin de TOEFL IBT'nin 100'ü altında olmaması gerekiyor bana kalırsa. Burs olayı da tamamen sana kalmış bir süreçtir, buradan başvuracağın ortalama ve oradaki başarın alacağın bursu ve miktarını belirleyen etkenlerdir.

Gelelim Viyana'ya. Viyana'da lisans bedeli 760 EURO/Yıl. Tek kabul şartı, Avusturya'da okumak istediğin bölüme Türkiye'de yerleşmiş olman. Avusturya'da ortalama aylık giderin konaklama ve cep harçlığın dahil olmak üzere 700-750 EURO arasında olacaktır. Tasarruflu biriysen aylık olarak 600EURO'ya kadar düşürebiliyor öğrenciler. Yani; okul ve ortalama giderler dahil yıllık giderin 16000TL civarında olacaktır.
    Son olarak yıllık 760 EURO olan eğitim ücretinde burs olsa ne olur ki? (:

• quote:

Orijinalden alıntı: Peacifullord

Abd,Avustralya veya Avusturya'da en fazla Türkiyedeki bir özel üniversitenin fiyatlarına denk gelecek,yaşam standartları fazla pahalı olmayan bir yerde okumak istiyorum.Avustralya ilk tercihim. uygun üniversiteler ve şehirlşer var mıdır? Avustralya son yıllarda pahalandı,Abd zaten pahalı.Avusturyada durum nedir

Avustralya ile Amerika arasında tüm maliyetlere baktığında çok da fark olmadığını göreceksin. Dediğin gibi ikisinin de eğitim ve yaşam giderleri yüksek. Avusturya için ise bir önceki mesajımda detaylıca açıklamaya çalıştım maliyetleri. Yanıtı okuman sonrasında da maliyetler konusunda aklına bir şey takılırsa ilet lütfen.
  • quote:

Orijinalden alıntı: KüçükPrens

Arkadaşlar selamlar. Ben de fransız dili ve edebiyatı son sınıf öğrencisiyim, kısmetse 2 ay sonra mezun oluyorum. Fransa'da bir üniversiteye gitmek istemiyorum ama ben Fransa'ya gitmek istiyorum. Bunun için en mantıklısı özel bir dil okuluna kayıt olup o şekilde gitmek sanırım. Ama hangi şirketler güvenilirdir, ne yapmak gerekir pek bir bilgim yok açıkçası. İnternetten bakıyorum ama tecrübe olmayınca o da bir yere kadar gidiyor. Aranızda bilgisi olanınız varsa beni de bilgilendirirseniz sevinirim

Paris, La Rochelle ve Amboise'te çalıştığımız okullar mevcut. Detaylı yardım ve fiyat almak için özel mesaj gönderebilirsin hocam.

• quote:

Orijinalden alıntı: Forumchu

İngiltere'de üniversite okumak istiyorum. Bugün bir danışmanlık şirketiyle görüştüm. 1 yıl hazırlık (Kaplan ya da Bellerbys ta) sonra 3 yıl lisans şeklinde bir sistemde okuyacağımı söylediler. Yıllık masrafın ise okul masrafları, konaklama vs. her şey dahil 40.000 TL civarına geleceğini söylediler. Beni İngiltere hakkında biraz aydınlatabilir misiniz? Gidip orada okumak ne kadar mantıklı?

Masraflarını karşılayabiliyorsanız İngiltere ilk tercihlerden biridir. Bahsettiğiniz Kaplan ve Bellerbys College pathwayini biz de yapıyoruz ancak bunlara gerek kalmadan doğrudan okuyabileceğiniz üniversiteler de sunabilirim. Doğrudan Cambridge'de bir üniversitede eğitimine başlayabilirsin mesela. Talep ettiğin takdirde okulla Pazartesi günü görüşüp şartlı kabulünü bile alabilirim. (:

• quote:

Orijinalden alıntı: WoraZ

quote:

İngiltere'de üniversite okumak istiyorum. Bugün bir danışmanlık şirketiyle görüştüm. 1 yıl hazırlık (Kaplan ya da Bellerbys ta) sonra 3 yıl lisans şeklinde bir sistemde okuyacağımı söylediler. Yıllık masrafın ise okul masrafları, konaklama vs. her şey dahil 40.000 TL civarına geleceğini söylediler. Beni İngiltere hakkında biraz aydınlatabilir misiniz? Gidip orada okumak ne kadar mantıklı?

Masraflarını karşılayabiliyorsanız İngiltere ilk tercihlerden biridir. Bahsettiğiniz Kaplan ve Bellerbys College pathwayini biz de yapıyoruz ancak bunlara gerek kalmadan doğrudan okuyabileceğiniz üniversiteler de sunabilirim. Doğrudan Cambridge'de bir üniversitede eğitimine başlayabilirsin mesela. Talep ettiğin takdirde okulla Pazartesi günü görüşüp şartlı kabulünü bile alabilirim. (:

Hazırlık okumadan direk okumak için şart nedir?

• quote:

quote:

quote:

Şartlı kabulden kastım İngilizce. İngilizce seviyen nedir? Lise ortalaman kaçtı? Lise ortalamana, İngilizce seviyene ve seçeceğin bölüme göre foundation okumadan doğrudan lisansa başlama imkanın mevcut. En kötü ihtimalle aynı üniversite bünyesinde bir semester foundation alıp lisansa başlayabilirsin. Bana yukarıdaki detayları iletirsen çok daha net bir şey söyleyebilirim.

• quote:

quote:

Bir de Viyana Ekonomi Üniversitesi'nde İşletme Eğitiminin ücreti nedir? Kabul şartları nelerdir? Bir yılda yaşam+okul ücreti ortalama ne kadardır ve son olarak da burs olanakları var mıdır, varsa nasıldır?

Teşekkürler...

Hocam sen de biliyorsun ki UPENN, programlara göre değişmekle birlikte Amerika'nın en iyi 10 üniversitesi arasındadır. Wharton'daki MBA programı ise Amerika sıralamasında 1.'dir. Diyeceğim şu ki, bu tarz üniversitelere bireysel başvuru yapmak gerekmektedir. GPA'inin 3.5'ten aşağıda olmaması ve İngilizce seviyenin de TOEFL IBT'nin 100'ü altında olmaması gerekiyor bana kalırsa. Burs olayı da tamamen sana kalmış bir süreçtir, buradan başvuracağın ortalama ve oradaki başarın alacağın bursu ve miktarını belirleyen etkenlerdir.

Gelelim Viyana'ya. Viyana'da lisans bedeli 760 EURO/Yıl. Tek kabul şartı, Avusturya'da okumak istediğin bölüme Türkiye'de yerleşmiş olman. Avusturya'da ortalama aylık giderin konaklama ve cep harçlığın dahil olmak üzere 700-750 EURO arasında olacaktır. Tasarruflu biriysen aylık olarak 600EURO'ya kadar düşürebiliyor öğrenciler. Yani; okul ve ortalama giderler dahil yıllık giderin 16000TL civarında olacaktır.

Cok tesekkur ederim Nasil sevindim anlatamam Yillik 16 bin ha? Ben soyle bir 30bin bekliyordum da sirf okul ucretini, ondan dolayi burs diye sordum. Yeniden tesekkur ederim, sagolun.

• quote:

quote:

quote:

Teşekkürler...

Cok tesekkur ederim Nasil sevindim anlatamam Yillik 16 bin ha? Ben soyle bir 30bin bekliyordum da sirf okul ucretini, ondan dolayi burs diye sordum. Yeniden tesekkur ederim, sagolun.

Rica ederim. Geç olduğu için kusura bakma hocam. (: Çalıştığımız diğer ülkelerde olduğu gibi Avusturya'da da danışmanlarımız bulunuyor. Yardımcı olmamızı istersen belirtebilirsin.

• Hocam Macaristan için biraz bilgi verebilir misiniz? (Tıp ve eczacılık dışında.) Yaşam şartları hakkında biraz bilgim var, benim özellikle sormak istediğim barınma, yiyecek, ulaşım, okul vs. toplamlarının yıllık ne kadara mâl olacağı. (Tabii kesin birşey söylenemeyebilir ama sonuçta ortalama bir rakam çıkabilir sanırım.) Bir de orada çalışma şartları nedir, oturum kartı gibi şeyler mi lazım?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi *Revenge* -- 22 Mayıs 2011; 3:08:20 >
  • elektrik elektronik müh. için tavsiye ettiğiniz ülke neresi hocam ?
  • marmara işletme ikinci sınıf

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-31FB82FE9 -- 1 Eylül 2015; 15:18:15 >
  • Hocam merhaba marmara i?letme 2.s?n?ftay?m . Yatay gecis yaparak viyana üniye gecmek istiyorum. Not ortalamam 2.85 . Almancam orta seviyede. Yatay gecis konusunda lisanstaki gibi esnekler mi? Eger gidersem fazla y?l kaybedermiyim?
    Tesekkurler
  • Hocam ben rusyada bilgisayar mühendisliği okuyacağım ama 2 şehir arasında kaldım voronezh mi yoksa nizhniy mi ? Şehir yurt egitım bakımından soruyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • cevap verecek yok mudur ? :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-31FB82FE9 -- 24 Mayıs 2011; 11:34:09 >
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Şartlı kabulden kastım İngilizce. İngilizce seviyen nedir? Lise ortalaman kaçtı? Lise ortalamana, İngilizce seviyene ve seçeceğin bölüme göre foundation okumadan doğrudan lisansa başlama imkanın mevcut. En kötü ihtimalle aynı üniversite bünyesinde bir semester foundation alıp lisansa başlayabilirsin. Bana yukarıdaki detayları iletirsen çok daha net bir şey söyleyebilirim.

İngilizce seviyem gayet iyi hocam 13 senedir İngilizce egitimi almaktayim. İngilizce derslerim hep 5 geldi.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Manyetizma

Gitmek istediğim ülke 1.öncelik ABD 2.öncelik avustralya 3.öncelik Kanada bölüm ise elektrik-elektronik mühendisliği istiyorum. Soyliyecegin üniversiteler dünyada ilk yüzde yer alırsa sevinirim hocam, ben bilkente gitmeyip ABD ye gitmeyi düşünüyorum bilkentte 128.sırada. Bide bu yıl iyice ingilizcemi gelistirip sat ve toefl sınavlarına hazırlansam büyük bir katkısı olabilirmi

Bide hocam ben elektrik-elektronik mühendisliği ve computer science diye bir bölüm gördüm bu elektrik-elektronik mühendisliği ve bilgisayar mühendisliğini aynı anda okuyorsa bu bölümü baz alırsan sevinirim

Yanıtımın gecikmesi dolayısıyla kusura bakma hocam. Bilkent hangi sıralamada 128. olarak görünüyor? Benim bildiğim tüm sıralamalarda sadece İstanbul Üniversitesi var ilk 500 içerisinde. Dünya sıralamasında üst sıralarda bulunan üniversiteleri Çin'de sunabilirim sana. ABD'de ya da UK'deki sıralama üniversitelerinin kriterleri yüksektir. Özel bir dil eğitim kurumunda ciddi bir dil eğitimi, sonrasında IELTS sınavından ciddi bir skor ve yüksek ortalamalı lise not dökümü.

Evet dil olayını biliyorum, ingilizceyi halletmeye calisiyorum, bilkentin sıralamasına tekrar baktım 380 civariydi ama bilgisayar muh. Bölümünde genel sıralamada ilk 500de değil. Bilgisayar muhendisline turkiyede 20bin tl vermek bana akıl karı gelmiyor, 20bin verip dünya sıralamasının en geride okullarında okuyacağıma, ilk 10,20 veya 30 üniversitenin fiyatları zaten 30-40bin dolar civarı, ben o kadar iyi üniversiteleri düşünmüyorum, sadece fiyatı max 25bin tl olan, bilgisayar muh. Alanında dünya sıralamasında ilk 100de olan, üniversiteden mezun olduğumda Türkiye'de rahatça is bulabilcemi sanıyorum ama ben ABD ye yerleşmeyi düşünüyorum, abd de is bulmakta sorun yasarmiyim top 100de veya top150deki okullarda. Bide okul tavsiyesinde bulunabilirmisin

• Avusturya'da tıp okumak hakkında ne düşünüyorsunuz?
  • almanya veya avusturalya'da tip fakulteleri hakkinda bi bilginiz var mi?
  • moskova universitesine kabul alabilirseniz kaçırmayın diğer para tuzağı okullardan uzak durun
  • quote:

Yurtdışında lisans ve master programları hakkında sorularımızı, kuşkularımızı ve önerilerimizi burada paylaşalım.
    Elimden geldiğince çözüm bulmaya, tavsiyelerde bulunmaya gayret göstereceğim.

Özellikle Çin, Rusya, Amerika, İngiltere, Avusturya, Almanya, Polonya, Macaristan, Yeni Zelanda, Kanada ve Avustralya hakkında aklınıza takılan soruları yanıtlayabilirim.

değiştirme; ekleme

hocam merhabalar, yabancı dil bölümünden mezun olan kişilerin yurtdışında okuması en makul olan bölüm sizce nedir, iş olanakları, geliri vs açısından.
    ikinci sorum uc berkeley ve türevi okullara girebilmek için gereken şeyler nedir?
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.