Şimdi Ara

Yurtdışında üniversite hakkında sorularınız? | Son denklik yorumları (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.454
Cevap
52
Favori
104.969
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki

Yurtdışında üniversite hakkında sorularınız? | Son denklik yorumları

(En Son Oy Tarihi: 19.9.2022)
Giriş
  • Wharton'da MBA yapmak için kabul şartları nelerdir? Burs şansı nasıldır?

Bir de Viyana Ekonomi Üniversitesi'nde İşletme Eğitiminin ücreti nedir? Kabul şartları nelerdir? Bir yılda yaşam+okul ücreti ortalama ne kadardır ve son olarak da burs olanakları var mıdır, varsa nasıldır?

Biraz çok oldu ama kusura bakmayın.

Teşekkürler...
  • arkadaşlar iki ülkede de fiyatlar ortalama ne kadar? (yaşam standartları da dahil) - yani ben avustrya,avustralya veya amerika düşünüyorum.Abdnin fiyatları yüksek.ama ucuz üniversiteler yok mudur? Polonya aklıma yatmıştı ama o soğukta fıttırırım ben
  • Abd,Avustralya veya Avusturya'da en fazla Türkiyedeki bir özel üniversitenin fiyatlarına denk gelecek,yaşam standartları fazla pahalı olmayan bir yerde okumak istiyorum.Avustralya ilk tercihim. uygun üniversiteler ve şehirlşer var mıdır? Avustralya son yıllarda pahalandı,Abd zaten pahalı.Avusturyada durum nedir
  • quote:

Orijinalden alıntı: Peacifullord

arkadaşlar iki ülkede de fiyatlar ortalama ne kadar? (yaşam standartları da dahil) - yani ben avustrya,avustralya veya amerika düşünüyorum.Abdnin fiyatları yüksek.ama ucuz üniversiteler yok mudur? Polonya aklıma yatmıştı ama o soğukta fıttırırım ben

Abd de yıllık yeme içme yurt en aşağı 10 15 bin dolar temiz gider. Okul parasını saymıyorum bile ki onuda koyarsan yılda bir yüzlüğü gözden çıkarman lazım lisansta çok kredi alıyorsun.

Avustralyada okullar abd ye oranla daha ucuz avustralyada okumak daha avantajlı. Tam fiyat listesi okuldan okula değişmektedir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aborjin44 -- 10 Nisan 2011; 0:01:31 >
  • Avustralyada calısma ıznım de olur.. 2 yıllık tafe okuma sansım da var.yasam standartları da daha ıyı. ama korkuyorum cok yabancılık cekerım dıye ve y.dil oldugu ıcın basarısız olurum ıye
  • Arkadaşlar selamlar. Ben de fransız dili ve edebiyatı son sınıf öğrencisiyim, kısmetse 2 ay sonra mezun oluyorum. Fransa'da bir üniversiteye gitmek istemiyorum ama ben Fransa'ya gitmek istiyorum. Bunun için en mantıklısı özel bir dil okuluna kayıt olup o şekilde gitmek sanırım. Ama hangi şirketler güvenilirdir, ne yapmak gerekir pek bir bilgim yok açıkçası. İnternetten bakıyorum ama tecrübe olmayınca o da bir yere kadar gidiyor. Aranızda bilgisi olanınız varsa beni de bilgilendirirseniz sevinirim
  • İngiltere'de üniversite okumak istiyorum. Bugün bir danışmanlık şirketiyle görüştüm. 1 yıl hazırlık (Kaplan ya da Bellerbys ta) sonra 3 yıl lisans şeklinde bir sistemde okuyacağımı söylediler. Yıllık masrafın ise okul masrafları, konaklama vs. her şey dahil 40.000 TL civarına geleceğini söylediler. Beni İngiltere hakkında biraz aydınlatabilir misiniz? Gidip orada okumak ne kadar mantıklı?
  • Yurtdışı Egitim için sizce hangi şirketi öneriyorsunuz ELT bu konuda nasıl acaba ?

MACARİSTAN Eczacılık düşünüyorum.
  • ben her türlü yüksek lisandan sonrasını abd de yapmak istiyorum. Yıllık eğitim için ne kadar olur. Yüksek lisans üstü ücretsiz diye duydum. Yani ek gider olmadığını duydum. Doğrumudur?
  • Ben buralarda tek başıma yapamam bi Türk bulsam gidecemde yokki bulamıyoruz. Varsa aaynı dertten muzdarip sözel öğrenci iletişime geçsin benimle
  • ben polonyaya gitmeyi ciddi ciddi düşünüyorum (polonyada 5 sene kaldığın takdirde polonya pasaportu alıyormuşsun (amerikaya vize yok), en iyi 300 üniversite içinde 7 üniversitesi varmış ,dil eğitimi güzelmiş,sosyal hayat mükemmel..)

ben uçak mühendisliği istiyorum bu bölüm polonyada varmı? yoksa ,polanyada okumak için hangi bölümü önerirsiniz ?ve ücreti ne kadardır?lehçe eğitim almak istiyorum .
  • Arkadaşlar, lütfen firma isimleri üzerinden sorular sormayalım ya da firmaların reklamlarını yapmayalım. Ben de Türkiye'nin en büyük firmalarından birinde danışmanım ve hiçbir şekilde bunu dile getirmedim.
    Lütfen konuyu kirletmeyelim.

Kısa süre önce yurtdışından döndüm ve yine kısa süre içerisinde tüm sorularınıza tek tek yanıt vereceğim arkadaşlar. Aklınıza takılan ne varsa lütfen iletin!
  • @WoraZ, öncelikle verdiğiniz cevaplar için teşekkürler beni çok aydınlattı eminim çok arkadaşa da yardımcı olmuştur..
    Ben bu sene sınava giriyorum daha yeni lise bitiyor, biryeri kazanamama gibi bir sıkıntım yok aslında ama Viyana'da TU Wien'de İnşaat Mühendisliği okuma fikri Türkiye'de okumaktan çok daha cazip geliyor bana. Merak ettiğim nokta şu ki; temmuz ayı gibi falan üni. sınav sonuçlarımız açıklandı, kazandığım bölüme kayıt yaptırdım diyelim ki Dokuz Eylül İnşaattayım. Okumaya başladım, tabi bir yandanda başvurdum ağustos ayı öncesinde. Okulla beraber sanki TU Wien'e kaydım kabul edilmiş gibi burda Almanca kursuna gittim. Bir yandanda buradaki okulumu sanki başvurum kabul edilmeyecekmiş gibi okuyorum. Bunlar sıkıntı yaratmıyor anladığım-okuduğum kadarıyla. Ancak ağustos gibi başladığım kurs devam ediyor diyelim ve şubat gibi de kabulum geldi. Direk kabulun geldiği ilk dönemde başlamak durumundamıyız yoksa bir daha ki öğretim yılındamı başlıyoruz? Teşekkürler şimdiden

edit:harf hatası

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hzrcn -- 18 Mayıs 2011; 20:55:16 >

• quote:

Orijinalden alıntı: hzrcn

@WoraZ, öncelikle verdiğiniz cevaplar için teşekkürler beni çok aydınlattı eminim çok arkadaşa da yardımcı olmuştur..
    Ben bu sene sınava giriyorum daha yeni lise bitiyor, biryeri kazanamama gibi bir sıkıntım yok aslında ama Viyana'da TU Wien'de İnşaat Mühendisliği okuma fikri Türkiye'de okumaktan çok daha cazip geliyor bana. Merak ettiğim nokta şu ki; temmuz ayı gibi falan üni. sınav sonuçlarımız açıklandı, kazandığım bölüme kayıt yaptırdım diyelim ki Dokuz Eylül İnşaattayım. Okumaya başladım, tabi bir yandanda başvurdum ağustos ayı öncesinde. Okulla beraber sanki TU Wien'e kaydım kabul edilmiş gibi burda Almanca kursuna gittim. Bir yandanda buradaki okulumu sanki başvurum kabul edilmeyecekmiş gibi okuyorum. Bunlar sıkıntı yaratmıyor anladığım-okuduğum kadarıyla. Ancak ağustos gibi başladığım kurs devam ediyor diyelim ve şubat gibi de kabulum geldi. Direk kabulun geldiği ilk dönemde başlamak durumundamıyız yoksa bir daha ki öğretim yılındamı başlıyoruz? Teşekkürler şimdiden

edit:harf hatası

Hocam, düşüncen çok yerinde. DEU da iyi bir üniversitedir -ben de orada okudum (: - ancak TU Wien dünyanın en iyi teknik üniversiteleri arasında yer alıyor. Yazının sonundaki soruya istinaden de, Viyana üniversitelerinin kabul ettiği bir kaç dil eğitim kurumu var ve bunların da başlangıç tarihleri oldukça esnek. Yani evet, vizen onaylandıktan sonra müsait olan bir kursta en yakın başlangıç tarihinde eğitimine başlayacaksın.

• Yani hocam kursu burda tamamlayıp, Almanca'yı bilerek gitmek mümkündür öylemi? Birde kabul ne kadar bir süreyle geçerli oluyor bilginiz varmı?
  • quote:

Yani hocam kursu burda tamamlayıp, Almanca'yı bilerek gitmek mümkündür öylemi? Birde kabul ne kadar bir süreyle geçerli oluyor bilginiz varmı?

Yok işte olmuyor öyle, bir önceki mesajımda da belirttiğim gibi Viyana üniversiteleri sadece bir kaç dil okulunun verdiği eğitimi kabul eder. Burada dil eğitimini tamamlayıp gitmek istediğin takdirde çok büyük ihtimalle TestDaf'ı almak durumunda kalırsın.

Türkiye'de bir kursa gitmek Avusturya öncesinde çok iyi olacaktır tabii ki, ancak bu bekleme sürecinde zaten talep edilen Almanca seviyesine ulaşamayacaksın. Avusturya'da sıfırdan dil eğitimi alan öğrenciler 3 dönem Almanca eğitimi alıyorlar. 2 yarıyıl + yaz dönemi yani; 12 ay. Dediğim gibi burada Almanca adına öğreneceğin herşey sana çok büyük yarar sağlayacaktır, oryantasyon sürecini de, orada alacağın Almanca eğitim süresini de kısaltacaktır.

• Hocam birde son olarak merak ettiğim bir nokta var. Şuan lise diplomam yok henüz, üniversite sonucumda yok 'şu fakülteye yerleştiniz' şeklinde. Başvuruyu erken yapıp bu belgeleri sonra ulaştırmak ve süreci kısaltmak gibi bir şansımız olabiliyormu? Verdiğiniz cevaplar tekrar teşekkürler
  • quote:

Hocam birde son olarak merak ettiğim bir nokta var. Şuan lise diplomam yok henüz, üniversite sonucumda yok 'şu fakülteye yerleştiniz' şeklinde. Başvuruyu erken yapıp bu belgeleri sonra ulaştırmak ve süreci kısaltmak gibi bir şansımız olabiliyormu? Verdiğiniz cevaplar tekrar teşekkürler

Ne yazık ki öyle bir opsiyon yok. Öncelikle üniversiteden kabul alınacağı için buradaki yerleşti belgeniz gerekiyor. Okuldan kabul de ortalama olarak 3-4 ay kadar sürüyor. Sonrasında da vize, o da ortalama olarak 2 ay kadar sürüyor diyebilirim. Ağustos sonunda başvurusunu gönderdiğim öğrencim Nisan 25'te gidebildi ancak.

• Teşekkürler hocam cevaplarınız için..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Manyetizma

Gitmek istediğim ülke 1.öncelik ABD 2.öncelik avustralya 3.öncelik Kanada bölüm ise elektrik-elektronik mühendisliği istiyorum. Soyliyecegin üniversiteler dünyada ilk yüzde yer alırsa sevinirim hocam, ben bilkente gitmeyip ABD ye gitmeyi düşünüyorum bilkentte 128.sırada. Bide bu yıl iyice ingilizcemi gelistirip sat ve toefl sınavlarına hazırlansam büyük bir katkısı olabilirmi

Bide hocam ben elektrik-elektronik mühendisliği ve computer science diye bir bölüm gördüm bu elektrik-elektronik mühendisliği ve bilgisayar mühendisliğini aynı anda okuyorsa bu bölümü baz alırsan sevinirim

Yanıtımın gecikmesi dolayısıyla kusura bakma hocam. Bilkent hangi sıralamada 128. olarak görünüyor? Benim bildiğim tüm sıralamalarda sadece İstanbul Üniversitesi var ilk 500 içerisinde. Dünya sıralamasında üst sıralarda bulunan üniversiteleri Çin'de sunabilirim sana. ABD'de ya da UK'deki sıralama üniversitelerinin kriterleri yüksektir. Özel bir dil eğitim kurumunda ciddi bir dil eğitimi, sonrasında IELTS sınavından ciddi bir skor ve yüksek ortalamalı lise not dökümü.

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.