Şimdi Ara

Yurtdışında üniversite hakkında sorularınız? | Son denklik yorumları (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.454
Cevap
52
Favori
104.970
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki

Yurtdışında üniversite hakkında sorularınız? | Son denklik yorumları

(En Son Oy Tarihi: 19.9.2022)
Giriş
  • Yabancı bir ülkede master ve doktora yaptıkdan sonra o ülkede hayatımızı sürdürme şansımız ne kadar acaba? Ben avrupada falan master ve doktora yaptıkdan sonra ve ortalama bir şekilde bitirdiğimi varsayınız o ülkede iş bulabilme ve bir süre sonra vatandaş olabilme şansım ne kadardır..?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Morgue -- 17 Temmuz 2011; 12:26:23 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: BluePage

Mississippi State University hakkında ne düşünüyorsun hocam bir UCLA olmasada türkiyedeki ytü, itüden iyidir diye düşünüyorum. Fiyatlarını bulamadım yardımcı olurmusun?

USNews sıralamasına göre Amerika'da 151. sırada görünüyor. Eyalet dışı ve uluslararası öğrenciler için oldukça düşük bir fiyata sahip, $13,801. Tabii buna yurt ve yemek dahil değil.

ARWU'nun uluslararası sıralamasına bakıldığında ilk 500'de görünmüyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: SSH

quote:

Mississippi State University hakkında ne düşünüyorsun hocam bir UCLA olmasada türkiyedeki ytü, itüden iyidir diye düşünüyorum. Fiyatlarını bulamadım yardımcı olurmusun?

USNews sıralamasına göre Amerika'da 151. sırada görünüyor. Eyalet dışı ve uluslararası öğrenciler için oldukça düşük bir fiyata sahip, $13,801. Tabii buna yurt ve yemek dahil değil.

Yurtdışı üniversite dandik okullarda tamam ucuz ama adam gibi okullarada para dayanmaz. Türkiyede ytü veya itüyü bitirdiğimizi farz edelim yüksek lisans için bir şart aranıyor mu? örneğin UCLA da yüksek lisans yapmak istiyorum kaç yıl sürüyor toplamda?

Ayrıca hocam Türkiyedeki üniversitelerde sadece İÜ gibi bir üniversitenin olması şaşırtıcı değil mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BluePage -- 17 Temmuz 2011; 14:51:08 >

• quote:

quote:

quote:

Yurtdışı üniversite dandik okullarda tamam ucuz ama adam gibi okullarada para dayanmaz. Türkiyede ytü veya itüyü bitirdiğimizi farz edelim yüksek lisans için bir şart aranıyor mu? örneğin UCLA da yüksek lisans yapmak istiyorum kaç yıl sürüyor toplamda?

Ayrıca hocam Türkiyedeki üniversitelerde sadece İÜ gibi bir üniversitenin olması şaşırtıcı değil mi?

İyi üniversiteler gerçekten oldukça yüksek fiyatlara sahip. Türkiye'de YTÜ veya İTÜ'yü bitirdiniz diyelim, yüksek lisans için elbette şartlar var. GRE ve TOEFL gibi sınavlara girmeniz lazım. Statement of purpose yazmanız lazım. Not ortalamanızın iyi olması lazım. Profesörlerinizden referans mektupları almanız lazım. Bunlar ile okullara başvuruyorsunuz ve sizi kabul ediyorlar veya etmiyorlar. Biraz subjektif bir süreç. Sizden daha kötü GRE/TOEFL/not ortalaması olan bir arkadaşınızı kabul ederken sizi etmeyebilirler. Kişiyi bütün olarak değerlendiriyorlar. Yaptığı projelere, aldığı derslere bakıyorlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: WoraZ

quote:

Orijinalden alıntı: £se®

Polonya, Avusturya gibi ülkelerde İngilizce eğitim veren üniversiteler hangileridir? Bu üniversiteler Türkiye'den öğrenci alırken hangi sınavları baz alıyorlar ve bu üniversitelerde istediğimiz bir bölümü rahatlıkla seçebilir miyiz? Teşekkürler.

Selamlar,

Avusturya'da İngilizce eğitim veren devlet üniversitesi bulunmuyor. Tüm Viyana üniversitelerinde Almanca eğitim verilmekte. Polonya'da çalıştığımız İngilizce eğitim veren üniversiteler mevcut. Varşova, Vuç (Lodz), Krakov ve Poznan gibi şehirlerde İngilizce eğitim veren kurumlarla anlaşmamız bulunuyor. Sadece Avusturya'da sınav ve üniversiteye yerleşme zorunluluğu mevcuttur, çalıştığımız diğer ülke ve üniversitelerde sınav ya da öğrencilik zorunluluğu bulunmamaktadır.

Okumak istediğin bölümü iletebilirsen çok daha net yardımcı olabilirim.

Cevabı biraz geç veriyorum kusura bakmayın, bu sene son sınıfım ve Türkiye'den ziyade yurtdışında okumak istiyorum. Düşündüğüm bölüm tarih bölümüdür. Bir de Polonya, Macaristan gibi bir ülkede bir öğrencinin yaşamını ve eğitimini sürdürmesi için aylık ne kadar paraya ihtiyaç duymakta?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Azor Ahai -- 17 Temmuz 2011; 20:41:41 >

• ingiltere konusunda daha çok bilgi alabilir miyim lütfen cambridge falan demişsiniz ayrıca newcastle,sussex,essex nasıl ?müh dışında orada örneğin başka bir bölüm okumak mantıklı mıdır?

yeni zelanda hakkında biraz bilgi verebilir misiniz?

not:elektrik mühendisliğini rafa kaldıracağım galiba o yüzden size msn adresimi gönderemedim
    başka mühendislikler düşünüyorum ama siz yine de bana elektrik müh. hangi üniversitelerde var bana pm den atabilirseniz çok makbule geçer

cevaplar için şimdiden teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mosin

ingiltere konusunda daha çok bilgi alabilir miyim lütfen cambridge falan demişsiniz ayrıca newcastle,sussex,essex nasıl ?müh dışında orada örneğin başka bir bölüm okumak mantıklı mıdır?

not:elektrik mühendisliğini rafa kaldıracağım galiba o yüzden size msn adresimi gönderemedim
    başka mühendislikler düşünüyorum ama siz yine de bana elektrik müh. hangi üniversitelerde var bana pm den atabilirseniz çok makbule geçer

İngiltere sanayi ülkesi değil dolayısıyla mühendislikler çok yaygın ve iyi değil. Mühendislik kötü değil demiyorum tabii. Orada okuyacaksan finans, ekonomi, işletme, psikoloji, tıp, iktisat, tarih, edebiyat vs okumalısın.

• quote:

Orijinalden alıntı: Tamtaratumtam144928

quote:

Orijinalden alıntı: Mosin

ingiltere konusunda daha çok bilgi alabilir miyim lütfen cambridge falan demişsiniz ayrıca newcastle,sussex,essex nasıl ?müh dışında orada örneğin başka bir bölüm okumak mantıklı mıdır?

İngiltere sanayi ülkesi değil dolayısıyla mühendislikler çok yaygın ve iyi değil. Mühendislik kötü değil demiyorum tabii. Orada okuyacaksan finans, ekonomi, işletme, psikoloji, tıp, iktisat, tarih, edebiyat vs okumalısın.

yeni zelanda nasıl peki eğitim ve fiyat bakımından bilginiz var mı ?ayrıca ingiltere sanayi de çok iyi diye biliyorum ben ayrıca odtü kkk hakkında da bilgi alabilirsem çok iyi olur yardımcı olursanız çok büyük bir sevaba girersiniz.

• Hocam mimarlık okumak istiyorum. Eğitimi iyi ülkenin hayat şartları ucuz olabilecek bir yer tavsiye edermisiniz?
  • stanford okumak için ne gerekli,ücret,kişisel ihtiyaçlar ne kadar tutar?
  • quote:

Orijinalden alıntı: milliyet

stanford okumak için ne gerekli,ücret,kişisel ihtiyaçlar ne kadar tutar?

Stanford pahalı okullardandır. 38000$ tuition + 12000$ civarında da yurt+yemek masrafı olacaktır en azından. Tabii öncelikle önemli olan kabul almak.
  • quote:

quote:

Stanford pahalı okullardandır. 38000$ tuition + 12000$ civarında da yurt+yemek masrafı olacaktır en azından. Tabii öncelikle önemli olan kabul almak.

Parayı buluruzda aynen önemli olan kabul

imzanızdaki okul nasıl? Tavsiye eder misiniz? Ücretleri falan

• quote:

quote:

quote:

Parayı buluruzda aynen önemli olan kabul

imzanızdaki okul nasıl? Tavsiye eder misiniz? Ücretleri falan

Tavsiye ederim. Okulum diye demiyorum, Amerika'nin sayili okullarindandir. :)

Ozellikle computer science ve diger muhendislik dallarinda Amerika'nin en iyi uc okulundandir. Dunya'da ise ilk bestedir.

Fiyati ise biraz yuksek. 30000$ tuition + 15000$ yurt

• Stanford ile hemen hemen aynıymış.

Seçim olarak Stanford mu yoksa sizin okul mu? Birde okulunuza kabul oranı nedir?

Çok soru soruyorum ama
  • Genel olarak bakıldığında Stanford derim ancak özellikle ikisinin de güçlü olduğu alan olan Computer Science alanında Stanford ile Illinois aynı sırayı paylaşıyor. Okuluma kabul oranı Stanford'un kabul oranından daha yüksek ancak yine de oldukça seçici olduğunu söyleyebilirim. Kabul oranı başvuran öğrenci kitlesinin genel kalitesine göre değişiklik gösterdiği için pek sağlıklı bir kaynak olarak görmüyorum. Bunun yerine, kabul alan öğrencilerin not ortalamaları/SAT puanları ve diğer subjektif olarak değerlendirilen yönleri okulun öğrenci profilinin daha iyi bir göstergesi.

Eğer okula hep kaliteli öğrenciler başvuruyorsa ve okul kaliteli öğrenciler arasından seçiyorsa kabul oranı yüksek olacaktır. Ama eğer okul fazla tanınmışsa ve herkes şansını deneme uğruna başvuruyorsa okulun kabul oranı otomatik olarak düşecektir.
  • Anladım.Birde şöyle kafamı karıştıran bir soru var,Yurt dışında Bilgisayar bilimi ve bilgisayar mühendisliği diye ayrı ayrı iki yaygın bölüm var.Ben Türkiye'de Bilgisayar Bilimleri hakkında açıkçası pek yaygın bir şey duymadım.Her şeyi bilenden öğren mantığıyla size sormak istiyorum,Computer Science ile Computer Engineering bölümleri arasında nasıl bir fark var,hangisi daha iyi?
  • quote:

Anladım.Birde şöyle kafamı karıştıran bir soru var,Yurt dışında Bilgisayar bilimi ve bilgisayar mühendisliği diye ayrı ayrı iki yaygın bölüm var.Ben Türkiye'de Bilgisayar Bilimleri hakkında açıkçası pek yaygın bir şey duymadım.Her şeyi bilenden öğren mantığıyla size sormak istiyorum,Computer Science ile Computer Engineering bölümleri arasında nasıl bir fark var,hangisi daha iyi?

CompSci öğrencileri daha çok yazılıma odaklanırken CompEng öğrenciler yazılımı daha az görüp donanım kısmına yoğunlaşıyorlar. CompEng ile Electrical Engineering öğrencilerinin birçok ortak dersi varken CompSci öğrencilerinin Electrical Engineering öğrencileriyle pek ortak dersi yok matematik ve bazı temel dersler dışında.
  • quote:

Orijinalden alıntı: shineon25

Hocam ben rusyada bilgisayar mühendisliği okuyacağım ama 2 şehir arasında kaldım voronezh mi yoksa nizhniy mi ? Şehir yurt egitım bakımından soruyorum

hocam baştan söylüyorum gözümden kaçmış olabilir ama, bu arkadaştan sonraki sorulara bile cevap vermişsiniz, bu soruya vermemişsiniz gördüğüm kadarıyla, hatta Berkayboys diye bir arkadaş tekrar sormuş, onada vermemişsiniz. Bir daha sorayım dedim belki gözünüzden kaçmıştır diye.

Yazılım mühendisliği okumak istiyorum. Yurt içine puanım tutmuyor. Yurt dışına maddi durumum yetmiyor. Çareyi biraz kaliteden ödün vererek gözü Rusyaya dikmekte buldum. Voronezh State ve Ninzhi Novgorod üniversiteleriyle ilgilendim ancak Novgoroddaki temsilciye bir süre sonra ulaşamadım. Voronezh üniversitesi son çarem. Sizce Yazılım Mühendisliği açısından, ne kadar kaliteli bir eğitim alabilirim, üniversite ve şehrin durumu nedir?

Cevabınız için şimdiden çok teşekkür ediyorum, malum 2 ay kadar bir süre kaldı gitmeme, vereceğiniz cevap çok önemli benim için.

• quote:

Orijinalden alıntı: EdmondDantes

quote:

Orijinalden alıntı: shineon25

Hocam ben rusyada bilgisayar mühendisliği okuyacağım ama 2 şehir arasında kaldım voronezh mi yoksa nizhniy mi ? Şehir yurt egitım bakımından soruyorum

hocam baştan söylüyorum gözümden kaçmış olabilir ama, bu arkadaştan sonraki sorulara bile cevap vermişsiniz, bu soruya vermemişsiniz gördüğüm kadarıyla, hatta Berkayboys diye bir arkadaş tekrar sormuş, onada vermemişsiniz. Bir daha sorayım dedim belki gözünüzden kaçmıştır diye.

Yazılım mühendisliği okumak istiyorum. Yurt içine puanım tutmuyor. Yurt dışına maddi durumum yetmiyor. Çareyi biraz kaliteden ödün vererek gözü Rusyaya dikmekte buldum. Voronezh State ve Ninzhi Novgorod üniversiteleriyle ilgilendim ancak Novgoroddaki temsilciye bir süre sonra ulaşamadım. Voronezh üniversitesi son çarem. Sizce Yazılım Mühendisliği açısından, ne kadar kaliteli bir eğitim alabilirim, üniversite ve şehrin durumu nedir?

Cevabınız için şimdiden çok teşekkür ediyorum, malum 2 ay kadar bir süre kaldı gitmeme, vereceğiniz cevap çok önemli benim için.

bende bekliyorum cevabı.benim belgeler çoktan gitti hocam rusyaya eğer gidecekseniz nasıl yetişeceksiniz.40 gün davetiye süresi falan 1 eylülde açılıyor okul.acele edin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

Anladım.Birde şöyle kafamı karıştıran bir soru var,Yurt dışında Bilgisayar bilimi ve bilgisayar mühendisliği diye ayrı ayrı iki yaygın bölüm var.Ben Türkiye'de Bilgisayar Bilimleri hakkında açıkçası pek yaygın bir şey duymadım.Her şeyi bilenden öğren mantığıyla size sormak istiyorum,Computer Science ile Computer Engineering bölümleri arasında nasıl bir fark var,hangisi daha iyi?

CompSci öğrencileri daha çok yazılıma odaklanırken CompEng öğrenciler yazılımı daha az görüp donanım kısmına yoğunlaşıyorlar. CompEng ile Electrical Engineering öğrencilerinin birçok ortak dersi varken CompSci öğrencilerinin Electrical Engineering öğrencileriyle pek ortak dersi yok matematik ve bazı temel dersler dışında.

bir de CompSci and Electrical engineerin diye bir bölüm var. Bu da hem donanım hem yazılım sanırım?

• 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.