Şimdi Ara

Yurtdışında Ehliyetlerimiz geçerli mi? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
33
Cevap
0
Favori
63.056
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Arkadaşlar, Yunanistan'a kendi arabasıyla 3-4 günlüğüne giden bir arkadaşım İpsala Sınır Kapısında Uluslararası ehliyet aldığını söylemişti. Bu zorunlu mu acaba?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Dubai ve malezyada tr ehliyetinle 1er hafta kulalndım. Sıkıntı yok. Malezya birde sagdan direksiyondu

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Polonya'da 6 ay geçerli idi. şengen ülkeleri (-yunanistan ve ingiltere hariç) 6 ay geçerli, hatta 4 kez renault trafik kiralayıp, avrupa turu attık arkadaşlarla
  • Edit: Yunanistan, TR Turing kulubunden ehliyet almadan bırakmıyor. İngiltere hariç geri kalan şengen ülkelerinde 6 ay (ülkeye giriş anından itibaren)
  • sahin261 kullanıcısına yanıt
    Bu kesin bilgi mi mesela bi arkadaşım sakız da kendi ehliyetiyle araç kullanmıştı ve hiç bir sorun yaşamamıştı.Bir de Yunansitan'a giriş yaparken uluslararası ehliyet istenmesi olayı kesin mi?
  • sukmen S kullanıcısına yanıt
    ben öyle biliyorum, türkiye turing kulubden beynelmilel ehliyet almanız gerek diye girişlerde, ama tr turing klububu arayıp sormanız daha sağlıklı olur.
  • Sakız adasında 3 gün suzuki jimmy kiralayıp kullandık. Ehliyet geçerli sorun yok. Yalnız kendi aracınızla (feribot marifeti ile) adaya gitmek isterseniz o zaman uluslararası ehliyet almak gerekli diye söylemişlerdi.
  • 2 hafta önce Amerikada gece 75lik yolda 99la gittim arkamdan polis geldi.Ehliyet ruhsat istedi araç kiralıktı.Türk ehliyeti verdi baktı inceledi türkmüsünüz dedi evet dedik uyardı devam edin dedi.Pasaport falan istemedi.
  • Ben de süre sınırlaması var diye biliyorum
  • Türk ehliyeti Suudi Arabistan'da geçerli mi?
    Biraz araştırma yaptım ama net bir bilgiye maalesef ulaşamadım.
  • 2015 yazında Sakiz adadinda arabada motorda kiraladık. Sorun çıkmadı. 2015 kışında Dubaiden araba kıraladim sorun çıkmadı. Daha onceden de avustralya da araba kiraladım. Türk ehliyetinin üzerinde ingilizce yazdığı için kabul ediyor çoğu ülke ama Miamide mesela ehliyet çıkartmak zorunda kaldık. Oda ayak ustu cikariyorlar zaten cok basit bir sekilde.Türk ehliyeti Florida eyaletinde kabul etmediler. Belki farklı eyaletlere kabul görüyordur. Bir çok arkadaşımda avrupada ingiltere dışında araba kiralayıp gezdiler. Ehliyet zaten çoğu ülkede kabul görürken neden ehliyetleri 2016 da değiştiriyorlar anlamadım. Devlet masraf çıkarsın anca. Devlet destek değil köstek anca bu millete.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cilekci -- 13 Ocak 2016; 18:22:07 >
  • 1 hafta viyana da kullandim sıkıntı olmadı.

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.