Şimdi Ara

Yurtdışında arabam çalındı ve Anadolu Sigorta Tecrübesi (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
142
Cevap
3
Favori
14.679
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
106 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

kaskonuza ekletilen yurtdisi kasko policesi ile

ekstradan yapilan yurtdisi kaskosunun bir farki var mi ?

ben arabayla cikarken ekstra minumum 15 gunluk sigorta yaptirioum.. marpfreyi tercih edioum yabanci olmasindan dolayi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • geçmiş olsun , maalesef Bulgaristan özellikle Sofyada bu tür olaylar çok sık duyuluyor , o bölgeye gidecekler dikkat etmek zorunda,

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi somet 16 -- 15 Eylül 2018; 16:37:25 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sönmeyen Arıza Lambası.

Araç ile doğu tarafı yurtdışı seyahati düşünürken bu konuyu görmek çok kötü oldu. Geçmiş olsun hocam. İnşallah çözüme ulaşırsınız.

Tedbir olarak ne yapılabilir? Gece arabayı bıraktığımız zaman yakıt pompasının sigortasını söksek? Ya da baston kilit, "gps security" gibi etiketler caydırıcı olur mu acaba?
    Teşekkür ederim sağolun. Tedbir almak mutlaka faydalı olur.Ama eğer adamlar çekici ile çalacaklarsa yapacak bir şey yok.Alarm taktırmak yada araca gps taktırmak işe yarayabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Levcho

Geçmiş olsun. Umarım kısa sürede çözülür.
    Peki aracı caddeye mi park ettiniz? Veya otopark gibi yere mi?
    Teşekkür ederim sağolun. Aracı kaldığımız apartın önündeki sokağa bırakmıştık.Sokak çıkmaz sokak idi.
  • Öncelikle geçmiş olsun, Bende aracımla Balkanlara gitmek istiyordum, başınızdan geçen olaydan sonra gözüm korktu, turla gitmek daha mantıklı, olmaz olmaz ama bi başıma gelirse çıldırtırlar adamı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bay Robot

Siz sadece markayı kötülemek için açmışsınız bu konuyu. Araç nerede ve nasıl çalınmış ve saire hiç bir şey yok sadece çalınmış ve sigorta ödememiş...
    Hocam ben yaşadığım mağduriyeti anlatmak ve firma ile olan problemlerimi paylaşmak için açtım konuyu. Aracım Sofya da kaldığım apartın önündeki sokakta çalındı.Anahtarların ikiside bizdeydi. Nasıl çaldıklarını bende anlayamadım,tek tahminim çekici ile almış olabilecekleri şeklinde.Elimde Bulgaristan polisi tarafından tutulmuş tutanaklar ve yeminli tercüman tarafında Türkçe ye çevrilmiş olan nüshaları var.İzin verirseniz size özel mesajdan yollayabilirm
  • quote:

Orijinalden alıntı: RaiNFallDown

Geçmiş olsun hocam . Sigorta acentelerine yazılım yapan bir firmada çalışıyorum. Anadolu Sigorta kendi iç işleyişi o kadar yavaş ki inanamazsınız. Ufacık birşey yapılacaktır ama bir ay bekletirler. Bir mail atılsa herşey çözülecektir ama o mail siz zorlamadıkça atmazlar. Yolladığımız sözleşmeyi imzalayıp geri yollayın derler, yollarsınız. Bir hafta sonra aynı sözleşmeyi bir daha yollarlar imzalayın diye. Hasar konusunda bütün firmalar benzer ama Anadolu içlerinde en yavaş işleyeni olabilir.
    Teşekkür ederim hocam. Daha önce hiçbir kasko firması ile hasar ödemesi işim olmamıştı.Prosedür çok yavaş ilerliyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: pixelbs

geçmiş olsun ,umarım aracınız bulunur ve ya paranızı alırsınız ,
    aile bağları nedeniyle ,yılda en az bir defa giderim Bulgarıstan'a
    araba hırsızlığı eskıden daha yaygındı ,konaklayacanız hotel seçerken mutlaka
    otoparkı ve güvenliği olanı seçin , belinde silahla dolaşıyor güvenlıkçıleri
    Teşekkür ederim hocam sağolun. Bizim başımıza bu olay geldi ,ben de burada paylaştım ki en azından gidecek arkadaşlar daha dikkatli olurlar.Konaklama için sizin de belirttiğiniz gibi özel otoparkı olanlar tercih edilmeli.
  • quote:

Orijinalden alıntı: operadakises

Konu sahibi arkadaş sigorta firması muhtemelen çamura yatacak.bence git bir uzmandan destek al.sonrasında noldu hatırlamıyorum ama benzer bir olay daha önce bir arkadaşın başına geldi alakalı alakasız bir sürü evrak istiyorlar ve en sonunda herhangi bir ödeme yapamayacağız diye haber gelmişti sigorta şirketinden.
    Bizdeki sorun işlerin yavaş ilerlemesi ve rayiç bedelin düşük belirlenmesi.Uzman konusunda haklısınız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: urene

geçmiş olsun.psikolojiniz sağlammış benim aracım çalınsa tatile devam etmeyi bırak bir ay kendime gelemezdim.
    Teşekkür ederim sağolun. Aslında bende devam etmeyecektim fakat eşim ve telefonla ulaşan yakın çevrem tatile devam etmemi Türkiye ye hemen dönmemin hiç bir şeyi değiştirmeyeceğini söyleyip beni ikna ettiler. Kafamı dağıtmak adına devam etmek iyi oldu ama tabiki arzu ettiğim tadı alamadım tatilden malesef.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ahmetbayram5

niye e-posta yerine e mail yazıyorsun?
    Alışkalık herhalde siz söyleyince fark ettim.Dikkat edeceğim bir dahaki sefere.
  • narseftali N kullanıcısına yanıt
    Yok hocam ben kesinlikle sizi suçlamıyorum inanmamazlık ve saire değil ancak konunun başlarında başkaları için de yararlı olsun gibi bir şey demişsiniz, bulgaristana gidecek olsam mesela dikkat etmem gereken şeyleri yazmamışsınız yani ben ona takılmıştım, umarım sigorta zararınızı karşılar en yakın zamanda...

• quote:

Orijinalden alıntı: dewr

gecmis olsun..

kaskonuza ekletilen yurtdisi kasko policesi ile

ekstradan yapilan yurtdisi kaskosunun bir farki var mi ?

ben arabayla cikarken ekstra minumum 15 gunluk sigorta yaptirioum.. marpfreyi tercih edioum yabanci olmasindan dolayi
    Teşekkür ederim hocam. Yurt dışına araçla çıkmak için yeşil sigorta yaptırmak zorunlu en az 15 günlük oluyor ve fiyat heryerde aynı 47€ .Ülkemizdeki zorunlu trafik sigortası gibi karşı tarafın hasarını ödemek için.Ama kaskodaki yurt dışı klozu hasar anında sizin hasarınızı karşılamak için yapılıyor.Ülkemizde yaptırdığımız kaskolar Türkiye sınırları içinde geçerli, siz isterseniz yurtdışı klozu ekletebiliyorsunuz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: somet 16

geçmiş olsun , maalesef Bulgaristan özellikle Sofyada bu tür olaylar çok sık duyuluyor , o bölgeye gidecekler dikkat etmek zorunda,
    Teşekkür ederim sağolun. Gidecek arkadaşlar kalacak yerleri konusunda daha dikkatli olsunlar.Benim başıma gelmez demeyin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hadiyaaaa

Öncelikle geçmiş olsun, Bende aracımla Balkanlara gitmek istiyordum, başınızdan geçen olaydan sonra gözüm korktu, turla gitmek daha mantıklı, olmaz olmaz ama bi başıma gelirse çıldırtırlar adamı.
    Teşekkür ederim sağolun. Araçla gidilecekse daha dikkatli olmakda fayda var tabii.Turlar da iyi bir alternatif
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bay Robot

Yok hocam ben kesinlikle sizi suçlamıyorum inanmamazlık ve saire değil ancak konunun başlarında başkaları için de yararlı olsun gibi bir şey demişsiniz, bulgaristana gidecek olsam mesela dikkat etmem gereken şeyleri yazmamışsınız yani ben ona takılmıştım, umarım sigorta zararınızı karşılar en yakın zamanda...
    Sağolun hocam.Aslında bahsettiğiniz gibi yazının sonuna madde madde ekleyecektim fakat zaten yazı çok uzun oldu daha fazla uzatmak istemedim.Ama buraya ekleyeyim birkaç madde gözden kaçmasın;
    Araç ile yurt dışına çıkılacaksa
    1- Mutlaka kaskonuza yurt dışı klozu ekletin
    2- Araç içinde ruhsat ,pasaport, kimlik vb değerli evrak asla bırakmayın.5 dakikalığına bile olsa.
    3- Park ederken mümkünse kapalı ve ücretli yerleri tercih edin.
    4- Hasar anında hemen yerel polislere ve kaskonuza haber verin.Kaza ise fotoğraflarını çekin.
    5- Yerel polisten mutlaka ıslak imzalı tutanağı teslim alın mümkünse iki nüsha halinde
    6- Aldığınız tutanağı yeminli tercüme bürolarında Türkçeye tercüme ettirin.(Gerisini onlar halledecek gerekli makamlara onay vb)
    7- Hasar sonucu zorunlu olarak yaptığınız harcamaları( Konaklama,tercüme bedeli, varsa çekici hizmeti,Ülkeye geri dönüş için ulaşım vb) mutlaka belgelendirin faturaların yada fişlerin asıllarını alın.
    8- Sigorta firmanızı arayarak dosyanızın durumunu takip edin, taleplerinizin kayda düşmesi için e-posta ile müracaat edebilirsiniz.

• Sigorta şirketi muhtemelen çıkar çıkmaz çalınan araç için sizin yalan söylediğinizi düşünüyor. Para vermemek için de epey takla atacaklardir. %80'li ödemede 72 bin TL alabileceginize göre böyle bir hırsızlığa değmez. Zaten otv + kdv olayı ile aracın BG fiyatı arasındaki uçurum artıyor. Ben de özel sağlık sigortası şirketinde çalışıyorum. Ödenecek tazminat tutarı yüksek ise sözleşme ve durumdaki her ayrıntı ciddi derecede incelenir. Olaya diğer taraftan da bakmaniz lazım. Özel sigorta şirketleri yıllardır yedikleri kazık ile epey tecrübe kazandılar. Artık para kaptırmak istemiyorlar, bu kadar incelemeleri normal. Sabır ile bekleyiniz. Ayrıca hiç bir kurum sahibidnen ilanlarının ekran görüntüsünü kabul etmez. Bu itirazınız çok abes olmuş.

Edit: Teknolojisi bu kadar iyi, yüksek model bir aracı nasıl buhar etmişler ? Şehir merkezinde çalındı sanırım Sofya dediğinize göre. Kamera görüntüsü vs var mı elinizde ?

Çok geçmiş olsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Yggdrasil Asgard -- 15 Eylül 2018; 17:16:26 >

• Bir kere Bulgaristan gibi ülkelere araç ile seyahat ederken konaklayacağınız oteli ona göre seçeceksiniz
    Ha siz dikkat edip özel otoparkı olan otel tesis vs de konaklamanıza rağmen bu olmuş ise yapacak bir şey yok

Ayrıca dışişleri bakanlığı sayfasından seyahat edilecek ülke ile alakalı tavsiyeleri mutlaka okuyun
    Bulgaristan da en kıllı ülkelerden
    Arnavutluk da bile bu kadar tedirgin olmamıştım

Ben araç ile tüm Balkan ülkelerini gezdim Hırvatistan Sırbistan dahil
    Otel ve otoparklı otel işi çok önemli
    Bazı ülkelerde hava iyice kararmadan otele varmış olmak iyi olur
    Hiçmi gece gitmedim çok ama dikkat etmekte fayda var
    Benim de geçen yaz Atina da arabanın kelebek camını patlatmışlardı

Ama ben yine hatayı kendimde buluyorum daha iyi araştırma yapmalıymışım

Otel Booking.com da diyorki otoparkım var
    Ama bakıyorsun otopark otelin atıyorum yan duvarının yola bakan tarafı yani özel otopark falan yok

Özel otoparkı olan otellerin çoğu ise bunu özellikle gözüne sokar gibi fotolar ile belirtiyor yani önemli bir özellik

Ayrıca dış ülkelerde başınıza iş gelince konsolosluktan güneş gözlüklü abiler gelecek falan hayal etmeyin
    Allah göstermesin çok ekstra bir şey olur illaki faydaları vardır

Ama ben pazar günü Atina da camım patladı dil de yok araç ile böyle seyahat edemem her halde biri arabaya atlar yanıma gelir çözüm buluruz diye hayal ettim ama telefondaki kişi hiç aklımdan geçmeyen bir şey söyledi ve polise gitmemi söyledi :)
    Ya da biz çok şey bekliyoruz bu işin usulüde budur

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: ahmetbayram5

niye e-posta yerine e mail yazıyorsun?
    Elektronik Posta türkçe kökenlimi?

Şuraya boş yapmaya girmeyin arkadaş.

• İkisi de Türkçeleşmiş.PTT'nin açılımında bile posta var.senin zihniyetine göre onu mail yapalım.boş da dolu da yaparım, görmek istemezsen beni engellersin.tartışmak istiyorsan git başka kapıya.

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.