Şimdi Ara

Yurtdışına yerleşmeyi düşünüyormusunuz, imkanınız var mı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
56
Cevap
0
Favori
2.246
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki

Yurtdışına yerleşmeyi düşünüyormusunuz, imkanınız var mı?

(En Son Oy Tarihi: 4.9.2020)
Giriş

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Çok rica ediyorum şu yurtdışına yerleşmek isteyenler alıntı yapıp planlarının ne olduğun söyleyebilir mi bunun için? 10 kişiden 9 u yurtdışına gidicem diyor. Avrupa da kollarını açmış üçüncü dünya ülkesinin "Allahın dağı Üniversitesi %50 burssuz İşletme Mezunu" gençleri gelip ülkemi kalkındırsın diye bekliyor falan mı sanıyorsunuz? Edirneyi geçtikten sonra o öve öve bitirilemeyen İTÜ ÖDTÜ BOĞAZİÇİ gibi ünilerin adını bile bilmiyor kimse bilin istedim.

Not: İtü mezunuyum

• ulen elin avrupalısı türk vatandaşı olmak için sıraya giriyor. güzel ülkemde açılan konulara bak yazık.

https://www.ahaber.com.tr/dunya/2020/05/13/corona-virus-nedeniyle-saglik-sistemi-coken-avrupalilar-turk-vatandasi-olmak-icin-siraya-girdi

• nasipse new zeland

sydney de kuzenler var ama sözde akraba bir hayırlarını göremedik  

• Para biriktirip dil kasıp gidecem kafama koydum , mühendisliğe tamamlayıp direk ABD'ye giderim yada kanadaya.

Kendi ülkemde suriyeli , afgan kadar değerim yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-7B357775A -- 2 Eylül 2020; 18:35:42 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-0FD1540C7

ulen elin avrupalısı türk vatandaşı olmak için sıraya giriyor. güzel ülkemde açılan konulara bak yazık.

https://www.ahaber.com.tr/dunya/2020/05/13/corona-virus-nedeniyle-saglik-sistemi-coken-avrupalilar-turk-vatandasi-olmak-icin-siraya-girdi

Kaynak

• Düşün, düşünme... akıntı götürüyor zaten götüreceği yere.

Okul arkadaşların gidiyor, iş arkadaşların gidiyor. Bağlantıların da tabii gidiyor. İstersen sen gitme, işler başka yerden gelmeye başlıyor. Mezunlar derneğinin yeni şubeleri bile başka yerlerde oluyor ve daha kalabalık, daha etkili oluyorlar. Uzaktan çalışan turist gibi burada oturuyorsun sadece. Yani beyin göçü diye bir şey varsa eğer, vücudu gitmeden de göçüyor. Üç senedir Türkiye'ye hiç bir iş yapmadım, danışmanlık gibi muhabbet işlerini saymıyorum. Onların ismi yakışıklı olsa da bence pek "iş" değiller, yani sektöre ve projelere bağlı tabii ama burada pek değil.

Bence devlet bizzat AB sürecini kendisi engellemese, vizelere kısıt getirmese daha çok işgücü burada kalırdı. Ülkenin pazarı istediği kadar güçlü olsun, iyi bir şeyi dünyaya çıkarmadan devamını getirerek üretebilmek mümkün değil. Benim gördüğüm, git-gel zorlaştıkça bir proje için gidenler kalmaya başladılar. Ama pasaportları daha iyi çalışan yabancıların Türkiye'ye gelenleri projeleri bitince düşünmeden dönebiliyor, gerekirse günübirlik yine gelir.

Geçen senelerde küçük bir Alman firması ar-ge bölümünü olduğu gibi Finlandiya'ya taşımıştı... Bayağı konu edilmişti Almanya'da... Almanya bundan sonra sadece üretici mi olacak?.. İşlerin ameliye tarafını mı yapacak?.. Avrupa'nın Çin'i mi oluyor?.. Olabilir de. Dünya artık böyle. Herkes rekabet ederken posizyonuna güvenenler varsa düşünmedikleri yerden, tahmin etmediği şekilde etkilenecekler. İş, bilgi üreten, kültüre katkı da bulunanlar da aynı şekilde. Paranız aynı saat içinde dünyanın etrafını üç defa dolaşabiliyorken o parayı yaratan kişilerin mekan meselesine takılması artık saçma. Bakmayın. Dünya hala küçülmeye devam ediyor, Türkiye nispeten izolasyonist bir yer olduğu için dışarıyı pek göstermiyor. Sınırlar kalın görünüyor ama hiç de değiller. Karantina biraz duraksattı ama işler yavaşlamadı.

• quote:

Orijinalden alıntı: Karbon 12

Düşün, düşünme... akıntı götürüyor zaten götüreceği yere.

Okul arkadaşların gidiyor, iş arkadaşların gidiyor. Bağlantıların da tabii gidiyor. İstersen sen gitme, işler başka yerden gelmeye başlıyor. Mezunlar derneğinin yeni şubeleri bile başka yerlerde oluyor ve daha kalabalık, daha etkili oluyorlar. Uzaktan çalışan turist gibi burada oturuyorsun sadece. Yani beyin göçü diye bir şey varsa eğer, vücudu gitmeden de göçüyor. Üç senedir Türkiye'ye hiç bir iş yapmadım, danışmanlık gibi muhabbet işlerini saymıyorum. Onların ismi yakışıklı olsa da bence pek "iş" değiller, yani sektöre ve projelere bağlı tabii ama burada pek değil.

Bence devlet bizzat AB sürecini kendisi engellemese, vizelere kısıt getirmese daha çok işgücü burada kalırdı. Ülkenin pazarı istediği kadar güçlü olsun, iyi bir şeyi dünyaya çıkarmadan devamını getirerek üretebilmek mümkün değil. Benim gördüğüm, git-gel zorlaştıkça bir proje için gidenler kalmaya başladılar. Ama pasaportları daha iyi çalışan yabancıların Türkiye'ye gelenleri projeleri bitince düşünmeden dönebiliyor, gerekirse günübirlik yine gelir.

Geçen senelerde küçük bir Alman firması ar-ge bölümünü olduğu gibi Finlandiya'ya taşımıştı... Bayağı konu edilmişti Almanya'da... Almanya bundan sonra sadece üretici mi olacak?.. İşlerin ameliye tarafını mı yapacak?.. Avrupa'nın Çin'i mi oluyor?.. Olabilir de. Dünya artık böyle. Herkes rekabet ederken posizyonuna güvenenler varsa düşünmedikleri yerden, tahmin etmediği şekilde etkilenecekler. İş, bilgi üreten, kültüre katkı da bulunanlar da aynı şekilde. Paranız aynı saat içinde dünyanın etrafını üç defa dolaşabiliyorken o parayı yaratan kişilerin mekan meselesine takılması artık saçma. Bakmayın. Dünya hala küçülmeye devam ediyor, Türkiye nispeten izolasyonist bir yer olduğu için dışarıyı pek göstermiyor. Sınırlar kalın görünüyor ama hiç de değiller. Karantina biraz duraksattı ama işler yavaşlamadı.

Hocam okurken yoruluyor insan

• Kanadaaaaa

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Başta ABD olmak üzere Anglosakson ülkelerden birine göçmeyi düşünüyorum.

İmkanım şuan yok ama üniversiteyi bitirdikten sonra olacağını düşünüyorum.

• o iş geçti benden artık gitmiyorum bir yere burda öleceğim

• quote:

Orijinalden alıntı: CeyKalDa

nasipse new zeland

sydney de kuzenler var ama sözde akraba bir hayırlarını göremedik  

Bu yaştan sonra sen gidemezsin. Gitsen ne yapacaksın orada, tutunamazsın.

• imansız aidiyetsiz olanlara kapı açık gidebilirler.

kendini hiç bir yerde göremeyen zavallılar her zaman olacaktır.

oraya gitseler şuraya gitseydik derler.

• suan eğitim harici amerika yada kanadaya gitmek cok zor..vize cıkarsa sadece gideceği eyalete var..eğitim içinde dolar kurundan dolayı en az 700-800 bin lira olması lazım 4 yıllık egitim için...bu paralar yoksa hayaline bile girmeyin

• Afrikada bid kabile bile olabilir

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Why Shy

Bu yaştan sonra sen gidemezsin. Gitsen ne yapacaksın orada, tutunamazsın.

Alıntıları Göster

herkeş gibim benzinlikte pompa tutamam mı

• quote:

Orijinalden alıntı: RevengeRain

Başta ABD olmak üzere Anglosakson ülkelerden birine göçmeyi düşünüyorum.

İmkanım şuan yok ama üniversiteyi bitirdikten sonra olacağını düşünüyorum.

hocam bidon seçilince turpçuları amerikaya almaz  

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Redeemertr -- 2 Eylül 2020; 20:38:5 >
  • Taşındım 1 ay oldu

güzel dert yok , tek dert otobüsü kaçırdım falan

• quote:

Orijinalden alıntı: shegenli chingen

suan eğitim harici amerika yada kanadaya gitmek cok zor..vize cıkarsa sadece gideceği eyalete var..eğitim içinde dolar kurundan dolayı en az 700-800 bin lira olması lazım 4 yıllık egitim için...bu paralar yoksa hayaline bile girmeyin

avrupada zibilyon tane ülke var

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-2BDFFB04D

imansız aidiyetsiz olanlara kapı açık gidebilirler.

kendini hiç bir yerde göremeyen zavallılar her zaman olacaktır.

oraya gitseler şuraya gitseydik derler.

• quote:

Orijinalden alıntı: Redeemertr

hocam bidon seçilince turpçuları amerikaya almaz  

Alıntıları Göster

Kendimi siyaha boyar öyle girmeye çalışırım hocam.

Yine almazlarsa da, sınır kapısında siz ırkçı mısınız diye bağırırım.

SJW damarlarına dokunurum, alırlar  

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.