Şimdi Ara

Yurtdışına gidenler

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
2
Favori
615
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Yurtdışında bolca yer gezenleriniz elbette vardır
    sizce en gidilesi ülkeler nereler

• gren kullanıcısına yanıt
    Gideceğin zamana göre, o anki coğrafi tercihine göre ve ekonomik kriteriine göre değişir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi offside -- 4 Aralık 2017; 0:17:28 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Herkese göre değişir hocam bu soru.Sizin beklentileriniz neler onları yazarsanız ona göre yazabilir sanırım herkes.
  • Barcelonayi cok sevmistim kisin gitmeme ragmen. Londra'da guzel soguk deselerde insanlari cok sicak kanki geldi bana. Ve son olarak viyana diyorum. Ilk3um boyle

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • yurtdışına hiç gitmediğim için soruyorum
    yani bu yuzden pek fikrim yok
    tavsiyeleriniz için teşekkürler
  • gren kullanıcısına yanıt
    bence forumdaki diğer yazıları okuman gerekecek. diğer arkadaşların aslında sorduğu şu:
    kültür, gece hayatı, deniz kum güneş, ucuz, vizesiz vs vs. hepsini bir arada bulamazsın. sen hangisini görmek istiyorsun, ona göre yönlendirecekler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: rukaplan

bence forumdaki diğer yazıları okuman gerekecek. diğer arkadaşların aslında sorduğu şu:
    kültür, gece hayatı, deniz kum güneş, ucuz, vizesiz vs vs. hepsini bir arada bulamazsın. sen hangisini görmek istiyorsun, ona göre yönlendirecekler.

deniz kum guneş pek tarzım değildir.müze tarzı gezileride pek sevdiğimi söyleyemem
    ne bileyim güzel yerleri gezmek belli başlı mekanlara gitmek gibi şeyler olabilir
  • Gittiğim yerler arasında en keyif aldığım ülke Singapur olmuştu. Şaşırmayla karışık yüzünüzde beliren tebessüm bambaşka oluyor. Cidden sıradışı bir ülkeydi. Japon yapmış deriz ya hani, evet Japon yapmış, Singapur'da üzerine tüy dikmiş!
  • Şu an uzakdoğunun tam mevsimidir.

seyahat planı yakın tarih ise Uzak doğu turu yapılabilir.

Muson bitti, Marta kadar iyi bir iklimi var.

Ondan sonra gidilmez.

Sömestre de Lapland olabilir.
  • şu an yurtdışı seyahat planında değilim fikir alma amaçlı sormuştum
  • Gidecek rotam kalmazsa veya oralara gitmemiş biriyle gidersem Barselona , Roma , Brugge yeniden gideceğim yerlerdir . Tabi barselona’ya gitmişken madride , Roma’ya gitmişken floransa , venedik ve milana , Brüj’e gitmişken brüksel(güzel olmasada gidilir) ve amsterdam’a gitmemek olmaz :)

• zevklere göre değişir. benim sevdiğim şehirler:
    lizbon, rodos, saigon, siem reap, berlin
  • Bence Avrupa nın gezilesi yeri İtalya, İtalya’ nın da Floransa.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi asafemre -- 24 Nisan 2020; 2:1:6 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • ukrayna olabilir bu aralar popüler baya
  • quote:

Orijinalden alıntı: Alesta1818

ukrayna olabilir bu aralar popüler baya

Vize istememesi ve uçak biletlerinin uygun olmasından ötürü ben de düşünmüyor değilim. Ama sokak ve caddeleri pek tarzım değil. Çok boş ve tenha gözüküyor.
  • En beğendiğim 3 şehir

1) Floransa
    2) Viyana
    3) Paris (Eğlence açısından Belgrad)
  • Aslında tüm Avrupa'da görülmesi gereken yerler var, deniz kum diyorsanız İtalya İspanya Portekiz

Müze tarih diyorsanız Fransa Almanya Prag vs

Her ülkenin farklı ilgi çekici özellikleri var ... Tüm Avrupa'ya gittim dolaştım ama yine Türkiye coğrafya olarak en güzeli gözümde ... Sadece Yunanistan ve İtalya'nın ki de aşırı güzel ... Mesela en sevdiğim şeylerden biri Avusturya ve Almanya daki Alp dağları muhtesemler bana göre

• Gayet uygun fiyatlara daruesselama uçarsın. Lokal acentalar ile görüşüp takribi 3000 dolar civarı bi ödeme ile 9 günlük kuzey yamacından Afrikanın çatısı olarak tabir edilen Kilimanjaro dağına tırmanırsın. Bu 3000 dolarlık paket içerisinde tüm ekipman, kamp, yeme içme, hamal vb. dahil oluyor.

Yurtdışına gidenler

sonrasında yine aynı coğrafya üzerinde bulunan, bir kısmı Kenya sınırları içerisinde bulunan ve serengeti milli park sınırları dahilinde olan Masai Mara'ya gidersin, masai kabileleri ile tanıştıktan sonra Masai düzlükleri içerisinde bir lodgeda kalarak o klasik, bellegesellerde sıkça kullanılan tabir ile uyanırsın "masai marada yine sabah oluyor". Muhtemelen lodgedan şu şekilde bi manzara ile uyanırsın;

Yurtdışına gidenler
    Ardından masaide 4x4 safari yaparak bu turu sonlandırırsın. Bu tur ve konaklama için takribi 400-500 dolar civarı ödeme yaparsın ama çopk daha spesifik turlar var fiyatlar 4K-5K civarına çıkmakta.

Sonrasında yine aynı bölge içerisinde bulunan, Tnzanyanın özerk bölgesi olan zanzibar adasına geçersin. Zanzibarda konaklama ve ulaşım ucuz, deniz, kum, güneş üçlüsü ve dünyanın en güzel/popüler kitesurf bölgesinde güzel bi tatil yaparsın.

Yurtdışına gidenler

ya da diğer bir alternatif daha;

İstanbuldan La Paz ( Bolivya ) 16-17 saatlik bi uçuş yaparsın. La paz bölgesinde lokal turlar ile (30-40 dolar ) dünyanın en büyük ve eşsiz ayna gölü olan Salar de Uyuni'ye gidersin.

Yurtdışına gidenler

Bu tarz bir foto karesi yakalamk için kurak sezonda yağmur sonrasını yakalaman gerekir ya da kurak sezona girilmeden önceki sezonu. Sanırım dünyanın en eşsiz gölü burası.
    La pazda tarihi yerleri görüp güney amerikanın en büyük tatlı su gölü olan titcaca gölünde tur yaparsın.

Ordan peru, lima'ya geçersin, ordan cuscoya, efsane kasabayı dolaşırsın, rail peru ile mükemmel bi tren yolcuğu yaparak machu picchuya geçersin. Geçmişten günümüze en iyi şekilde koruarak kalan inka uygarlığı olan machu picchuyu izlersin tepeden.

Yurtdışına gidenler

Orman kampına katılırsın, perunun yağmur ormanlarında kapitariye,i ayahuasca turuna katılırsın. Şamalar tarafından düzenlenen hayatının en ilginç bir haftasına şahit olursun.

Tatil alternatifi çok, dünyanın her coğrafyasında yapılacak eşsiz şeyler mevcut. Elbette bunlar için güzel bütçeler gerekli.
    Ama nereye gidersen git, muhakkak ilgini çeken şeylere denk gelirsin.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.