Şimdi Ara

YURTDIŞINA EN ÇOK ÖĞRENCİ GÖNDEREN ÜNİVERSİTELER ( 2019 ) (3. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
70
Cevap
8
Favori
24.929
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: CanLuci

Hocam sen nereyi istiyorsun çok merak ettim.
    YURTDIŞINA EN ÇOK ÖĞRENCİ GÖNDEREN ÜNİVERSİTELER ( 2019 )

Olmazsa Sabancı, O da olmazsa Boğaziçi, O da olmazsa Bilkent o da olmazsa Özü Odtü Gsü...
  • Sheldon Lee Cooper kullanıcısına yanıt
    Umarım hedefine ulaşırsın hocam

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    Sağlam saçmalamış cidden.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • CanLuci kullanıcısına yanıt
    İnşallah, hepimiz.
  • neinname kullanıcısına yanıt
    Geçmiş yıllarda aynı sene 2 kişinin gittiğini biliyorum, 3 kişi dediğim ise yılların toplamı hocam :D Ancak Türkiye'den EPFL'ye giden öğrencilerin çoğu Bilkent'ten mezun oluyor. Epfl ile Bilkent arasında sıkı bir ilişki var :D
    Evet aynı kişiden bahsediyormuşuz, bu videoyu hiç görmedim bile
  • despinaleaxo kullanıcısına yanıt
    Aynı sene iki kişi iyiymiş EPFL için sen deyince farkettim, cidden öyle sanırım :d

• despinaleaxo kullanıcısına yanıt
    Siz nerden biliyorsunuz hocam bilkentten falan gidenleri ben bu videoyu tesadüfen youtube da gördüm.
    Bilkent'te okuyorum hocam ve okulda bilmeyen yoktur böyle şeyleri. Herkesin haberi oluyor genelde. Mesela 2018 yılında iktisattan 2 kişi gitti Stanford'a doktoraya. O ona, o ona, o ona söylüyor ve biliniyor :D
  • evladım sen önce git bi dersine çalış sonra benim gibi ölümüz 5k diyip ayt fende 14 yanlış yapma

• birileri okusun da hırs yapsın diye upluyorum, iyi akşamlar.
  • Hocam, geçen hafta İTÜ'den bir araştırmacı gelip Boğaziçi mezunlarının kariyer yolu üzerine bir seminer vermişti: 3011 kadar Boğaziçi mezununu (1998-2001 olması lazım) yıllarca takip ediyorlar. Sonuçlar da 2017 yılı itibariyle bu mezunlardan %30.8 kadarının yurt dışında yaşayıp çalıştığını gösteriyor. Aynı çalışmaya göre, onur derecesiyle (GPA 3.00+) bitiren mühendislik ve temel bilimler mezunları en fazla beyin göçü veren kısım. Bölüm-kariyer ikileminde ise Ekonomi ve İşletme mezunlarının hemen hemen aynı işi yaptıklarını; İnşaat ve Endüstri mühendislerinin finans sektöründe yoğunlaştıklarını ve Siyaset/Sosyoloji çıkışlıların çoğunlukla özel sektörde olduklarını söylüyorlar. Moleküler Biyoloji, Kimya ve Kimya Mühendisliği mezunlarının ise farmakoloji alanında; Makine Mühendisliği mezunlarının genellikle otomotiv sektöründe bulunduğu ve son olarak akademiye en fazla yönelen bölümün ise Fizik olduğu ortaya çıkıyor. 2019 girişlilere bu bilgilerin yararı olabileceğini düşünüyorum.
  • belki birileri okur da motive olur diye upluyorum

• Umarım sınavlarınız iyi geçmiştir, sınav bittiğine göre upluyorum.

• < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.