Şimdi Ara

Yurtdışına çıkmak isteme sebebiniz/nedenleriniz (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
123
Cevap
1
Favori
2.570
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Capt. Jack Sparrow

quote:

Orijinalden alıntı: yigitgoktug

zavallı anlayıssız anlayıs

senın gıbı kuzenı pkk ya katılmıs aılesıde alenı bıcımde pkk taraftarı olan bırı Turk forumlarında hıc yazmasın... kuzey ırakta bır forum bul kendıne

Zaten ırkıcılık kotu dıyenlerın neredeyse tamamı barzo.. kendılerıne toplumda yer edınmek ıcın sureklı bu felsefeyı guduyorlar... dedım ya senınle yazısmak bıle alcaltıcı bır faalıyet..

memleket eyıye gıdıyıı seklınde konustugumu nerden cıkardın ?? ama sızın evde yauvv gadasımm bu deuvlet bızeuu bahmırrr dıye konusanlar oldugu kesin... 3 unu anadılın gıbı konustugunu ıddıa ettıgın dıller ıcınde ne varsa soyle ıngılızce rusca ve senın ıcın yabancı dıl olan Turkce ıle yazısalım. kusura bakma barzoca bılmıyorum... gercı her dedıgıne lolololo kro dıye cevap yazsam sanırım yeterlı olur..

Türkün neslı bıtmez Son Türk yasadıgı surece de haınlerle mucadeleye devam.Senin her tarafın direnc olsa ne yazar...Gıder ıngılterede fransada ezık buzuk aparman bodrumlarında yasarsınız.Sonrada kalkar forumlarda efelık yaparsınız..

Bu arada sizin ırk isminizde d harfi ile.. benzemeye calısmak icin son harfi t olarak kullanma

alıntı yapmıyorum zaten senın yuzunden topic yeterince kırlendi.. daha fazla kırlenmesin

Kurt degilim Turk'um, irkciliga karsiyim, Amerika'da yasiyorum ve apartman altinda yasamiyorum, gayet rahatim ve buraya sizin gibi insanlarin `begenmiyosaniz cekin gidin` gibi cocuksu, hastalikli sozleri yuzunden degil, daha iyi bi egitim ve yasama sartlari icin geldim istedigim andada kafama estigi gibi geri donerim begenmedigim ulkeme kimsede karisamaz. `Türkün neslı bıtmez Son Türk yasadıgı surece` demissinizde bunu neye dayanarak soyluyosunuz mesela? Biz Turkler super kahraman falan miyiz? Oyleysek bunu nasil kesfettiniz cidden cok merak ediyorum. Cok komik gelmiyor mu bu ilkokul kitaplarinizdan ogrendiginiz `gazli tarih` hikayeleriniz artik? Insanin sadece insan oldugunu, hic kimsenin birbirinden farki olmadigini, ve insanlarin diledigi gibi yasadiklari devleti begenmediklerini soyleme hakkinin cok dogal olusunu ne zaman ogreneceksiniz?

Sevgili Anlayis,

Tartismayi dikkatle okuyorum.

Siz bu cahil beyaz corapli Irkcilara bakmayin.

Inanin burada yazan hicbiri sizi anlamiyor.

Cunku anlayan yerleri yikanmis , pas tutmus, arizali.

Bir arkadas'da " Türkün neslı bıtmez Son Türk yasadıgı surece" demissinizde bunu neye dayanarak soyluyosunuz mesela?

diye sormus.

"Insanin sadece insan oldugunu, hic kimsenin birbirinden farki olmadigini, ve insanlarin diledigi gibi yasadiklari devleti begenmediklerini soyleme hakkinin cok dogal olusunu ne zaman ogreneceksiniz? " diyor.

Bu arkadasa sormak isterim, bu ulus neden bir HUKUK DEVLETI kuramaz ?

Bu ulus, neden asla kalkinamaz ?

Tarihte 16 kez devlet kurup, kendi kendine yikan, baska devlet varmi ?

Demokrasinin, insan hak ve onurunun, adil yargilanma hakkinin esamesi okunmayan bu devlete, kendi siyasetcisinden baska Hukuk DEVLETi diyen varmi.

Turk insani gidip, gercek bir hukuk devleti gorunce begeniyor, etkileniyor. ( bende oldugu gibi ) o ulkedeki Cami'ye gidiyor, Cuma Namazina, Imam anlatiyor " Musluman olmayan Cennete giremez ". O zaman, bir kendi ulkesini dusunuyor, bir de gorduklerini.

Hadi lan..! demek o zaman basliyor insan ruhunda.

Tum bunlari bilmeyen, dunyadan bir haber beyaz corapli da, kendine ezberletilenlere karsi bir seyler soyleniyor,saniyor, basiyor kufru, HER IHTIMALE KARSI.

O yuzden bence en uygun soylem su olmali.

Kendi evlatlarini bu ulkede yetistirmek cesareti ve yuregi olan, birakin yetistirsin.( Dikkat edin, hicbir siyasetcinin, zenginin, generalin cocugu Turkiye'de bir gelecek kurmuyor, belki bir iki istisna olabilir.)

Yok, ben yavrularima kiyamam, onlari bu kimlikten kurtarmam lazim diyenler de, birakin gitsinler.

Kimse kimsenin ozgur iradesine karismasin.

Ki Allah bile karismiyor..

• quote:

senın gıbı kuzenı pkk ya katılmıs aılesıde alenı bıcımde pkk taraftarı olan bırı Turk forumlarında hıc yazmasın... kuzey ırakta bır forum bul kendıne

Zaten ırkıcılık kotu dıyenlerın neredeyse tamamı barzo.. kendılerıne toplumda yer edınmek ıcın sureklı bu felsefeyı guduyorlar... dedım ya senınle yazısmak bıle alcaltıcı bır faalıyet..

memleket eyıye gıdıyıı seklınde konustugumu nerden cıkardın ?? ama sızın evde yauvv gadasımm bu deuvlet bızeuu bahmırrr dıye konusanlar oldugu kesin... 3 unu anadılın gıbı konustugunu ıddıa ettıgın dıller ıcınde ne varsa soyle ıngılızce rusca ve senın ıcın yabancı dıl olan Turkce ıle yazısalım. kusura bakma barzoca bılmıyorum... gercı her dedıgıne lolololo kro dıye cevap yazsam sanırım yeterlı olur..

Türkün neslı bıtmez Son Türk yasadıgı surece de haınlerle mucadeleye devam.Senin her tarafın direnc olsa ne yazar...Gıder ıngılterede fransada ezık buzuk aparman bodrumlarında yasarsınız.Sonrada kalkar forumlarda efelık yaparsınız..

Bu arada sizin ırk isminizde d harfi ile.. benzemeye calısmak icin son harfi t olarak kullanma

alıntı yapmıyorum zaten senın yuzunden topic yeterince kırlendi.. daha fazla kırlenmesin

Gordunuzmu yaziyi.

Sn.Anlayis'i ne hale getirdi.

Adam sanki Kurtcu Propaganda yapiyordu da, bu yakaladi.

Is'te budur bunlar.

Adamin hic alakasi olmayan konusunu alir getirir, boyle abuk sabuk sozlerle icindeki zehirini akitir gider.

Gitmeden de,"alıntı yapmıyorum, zaten senın yuzunden topic yeterince kırlendi.. daha fazla kırlenmesin." diye yazarki,
    yonetimden uyari gelmesin.

Cunku en cok duyduklari elesiridir bu, " kardesim ne alaka, ne sacmaliyorsun "

Bu arada, bu cografyanin cocuklari olan Kurt Kardeslerim alinmasinlar, bu tur zavallilar tarihin her doneminde cikmistir.

Cikacaktir.

Onlarin icinde bulunduklari bu ecellikle basbasa birakmak, bulasmamak lazim.

• quote:

Orijinalden alıntı: ugurcankorkmaz

quote:

Orijinalden alıntı: XpressMusic34

quote:

Şahsen ben Japonya'yı merak ettiğimden gitmek istiyorum. Pek göze batan bir ülke değil(Göze batan derken savaş vs gibi konularda bkz: Rusya, ABD falan çok önplanda). Sakin bir yaşam olabilir.

Japonca zor hocam.

Biliyorsun ki İngilizce'de Japonya'da yaygın dostum ama İngilizce öğrendikten sonraki hedefim Japonca bakalım olacak mı? :D

Hayırlısı be gülüm

• quote:

quote:

quote:

quote:

Şahsen ben Japonya'yı merak ettiğimden gitmek istiyorum. Pek göze batan bir ülke değil(Göze batan derken savaş vs gibi konularda bkz: Rusya, ABD falan çok önplanda). Sakin bir yaşam olabilir.

Japonca zor hocam.

Biliyorsun ki İngilizce'de Japonya'da yaygın dostum ama İngilizce öğrendikten sonraki hedefim Japonca bakalım olacak mı? :D

Hayırlısı be gülüm

Aynen. Kısmet ise gideriz artık :)

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Japonca zor hocam.

Hayırlısı be gülüm

Bir abi vardı forumda , yurt dışında yaşamanın çok zor oldugundan bahsediyordu , umarım kolay alışırsın. Benimde aklımda vardı yurtdışı ama bazı sebeplerden biraz erteledim.

• quote:

Orijinalden alıntı: The Elder Scrolls

Bu yaz sonu umarım ben de Rusya'ya üniversite okumaya gideceğim. 20 yaşına geldik, daha bir üniversiteye baş koyamadık.

Not: Şimdi burada sınava girip, bir şey kazanamayıp, oraya okumaya gidecek diyenler olabilir. O yüzden demeden cevap vereyim, sınava mınava girmedim, girmeyeceğim. Geleceğimi kıytırık bir sınav için riske atamam. Daha doğrusu o stresi kaldıramam.

Çok dogru söylemişsinde herkesin babasının parası yok mecburiyetten geleceğimizi kıytırık bi sınav için riske attık.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Japonca zor hocam.

Hayırlısı be gülüm

Bir abi vardı forumda , yurt dışında yaşamanın çok zor oldugundan bahsediyordu , umarım kolay alışırsın. Benimde aklımda vardı yurtdışı ama bazı sebeplerden biraz erteledim.

Kendi memleketinden uzak tabii ki zor olacağından eminim. Bakalım.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Japonca zor hocam.

Hayırlısı be gülüm

Gidersen eğer konuyu hortlat.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Japonca zor hocam.

Hayırlısı be gülüm

Gidersen eğer konuyu hortlat.

Tamam

• quote:

Orijinalden alıntı: Anlayış

quote:

Özet gecmek gerekirse; kör cahilsin (art niyet yok).

Dinden bahsediyorsun gerçi tam olarak anlayamadım ama din, insanın kendi hür iradesiyle seçtiği bir inançtır. Ancak gel gör ki kimse ırkını seçemiyor. Anlayacağın kimse kendi seçemediği ve çabalamadığı bir değer ile övünmemelidir. Her defasında Türklük hakkında atıp tutuyorsun. Tamam anlıyorum milliyetçi duyguların var ama bunun da bir sınırı olur yahu. Görende Türk olmak senin elindeydi sanacak. Bir Kürt de doğabilirdin Ermeni de. Öyle değil mi?

İroni ise başlı azınlıklara ve diğer ırklara atar verirken senin bizzat yurtdışında olman. Ne o Türkiye "sar"mıyo mu?

Son olarak ofiste yaşadığım ufak bir anımı paylaşayım.

İskoç admin: Gazetede okudum, geçenlerde herifin biri Ay'a sahiplenmek istemiş. Dava bile acmış.

İranlı admin: Kesin Türk'tür...

O gün iyi gülmüştüm.

Bir başka konuda görüşmek üzere.

Londra gibi medeniyet seviyesi tavan yapmış bir şehirde, Birleşik Krallığın gözbebeği Londra'da bile, etnik kökeni kürt olan topluluklar yüzünden insanlar hataca bağlanmaya çalışılıyor, kaçak silah satışı yapılıyor ve ilk okul çocuklarına bile uyuşturucu satılıyor. Bu insan müsvettelerinin, arkadaşında sözylediği gibi Türk pasaportu taşımalarından utanıyorum, aslında pasaport taşımalarını geç, bu tip yaratıkların insan olarak nitelendirilmesinden utanıyorum.
    Dünyanın her bölgesinde çeteleşmiş, gruplaşmış, suç yükünü üzerine almış bir topluluk.

Türk insanının asil oluşunu, saygı değer, adil oluşunu yıllarca alimler, bilginler, sanat adamları ve kumandanlar zaten söylemiş. Maalesef ki farklı etnik kökenlerin birleşmesi ile ortaya çıkmış olan, saf Türk kanına sahip olayan mevcut nesil yüzünden bir takım değişiklikler olmuş. Ancak öz be öz Türk'ün nasıl bir kültüre sahip olduğunu görmek zor değil, uzun bir süre değil, daha henüz bulunan göçebe bir Türk kabilesine bakabilirsin, yaşayan her tür canlıya saygı duyan, nehir kirlenmesin diye nehirde ellerini yıkamayan, asla ağaç kesmeyen saf ve katıksız Türk kabilesi Dukhalar.

• quote:

Orijinalden alıntı: Truste

quote:

Gordunuzmu yaziyi.

Sn.Anlayis'i ne hale getirdi.

Adam sanki Kurtcu Propaganda yapiyordu da, bu yakaladi.

Is'te budur bunlar.

Adamin hic alakasi olmayan konusunu alir getirir, boyle abuk sabuk sozlerle icindeki zehirini akitir gider.

Gitmeden de,"alıntı yapmıyorum, zaten senın yuzunden topic yeterince kırlendi.. daha fazla kırlenmesin." diye yazarki,
    yonetimden uyari gelmesin.

Cunku en cok duyduklari elesiridir bu, " kardesim ne alaka, ne sacmaliyorsun "

Bu arada, bu cografyanin cocuklari olan Kurt Kardeslerim alinmasinlar, bu tur zavallilar tarihin her doneminde cikmistir.

Cikacaktir.

Onlarin icinde bulunduklari bu ecellikle basbasa birakmak, bulasmamak lazim.

Arkadasım alıntı mesajı nedense gelmedi o yüzden geç geri dönüş yapıyorum kusura bakma.

Diyecek birşey bulamıyorum, tek temennim bu gibi şahsiyetlerin affedersin ebter kalmaları, yoksa olan yeni nesillere olacak.

Yeni nesilleri merak ediyorum, acaba bir 50 yıl sonra artık sosyo-politik durum her ne şeraitte olsa da bu gibi zihniyetler var olacak mı. Tek tesel kaynağım ise bu gibi zihniyetlerin azınlık olması. Orda burda havlayan başı boş köpek gibi...

Her türlü, unutmayalım kendi nesillerimizi ve çevremizi bu gibi ağır faşist düşüncelerden uzak tutmamız gerekiyor. İnsanlık adına. Kal saglicakla...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Tekrar gss

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Gezme isteği , merak , Yabancı dil geliştirme unsurlarından dolayı bir sene kadar yurtdışında kalmayı düşünüyorum.
    Master + Doktora için ingilizcem yeterli diye düşünüyorum fakat yine de sağlam kazığa bağlamak lazım.
  • Ah bi interrail parası birikse
  • Yeni görüşler alalım.
  • Hümanist bi insanım. Yaşam standartları ve yasalar hümanizm doğrultusunda geliştirilmeli, devamı kişinin vicdanıyla alakalıdır.
    Avrupa ve Amerika ise gerek sosyal hayat statüleri olsun, gerek insanlarına empoze edilen bilinç olsun, gerekse halkın kendi içinde iletişimleri olsun hepsi bilinçli, belli bir seviyeye göre yetiştirilen insanlar. Eğitim sistemleri bellek doldurma üzerine değil kafayı geliştirmek üzerine. Türk insanı gibi sağcı solcu, Laik yobaz, şu bu diye her gaza bir gruplaşma içerisinde olmuyor.
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.