Şimdi Ara

Yurtdışına çıkmak isteme sebebiniz/nedenleriniz

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
123
Cevap
1
Favori
2.570
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bölümde sık sık görüyorum herkes yurtdışına çıkmak istediğini söylüyor , sebebleriniz ve nedenlerinizle birlikte yazarsanız durumu daha iyi kavrayabiliriz.

• İnsanlar
  • Açık göz insanlarından dolayı.Bir örnekle açıklayayım;
    http://forum.donanimhaber.com/m_69177933/tm.htm
  • Özgürlük, daha insancıl yaşama koşulları, daha yüksek maaş, daha düşük mesai saatleri.

Ayrıca dil öğrenip kendini geliştirme şansı ve askerliği 3 yıl sigortalı çalıştıktan sonra 1 ay bedelli yapabilmek.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Haxenkoff

Yurt dışı olanakları her türlü daha iyi. Teknolojik bakımdan, eğitim bakımından ve bir çok sebepten dolayı.

Hangi ülke için diyorsunuz peki bunları ?
  • Kazık yemekten bıktım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Damızlık

Açık göz insanlarından dolayı.Bir örnekle açıklayayım;
    http://forum.donanimhaber.com/m_69177933/tm.htm

Hocam bu tip insanlar heryerde vardır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: XpressMusic34

quote:

Orijinalden alıntı: Haxenkoff

Yurt dışı olanakları her türlü daha iyi. Teknolojik bakımdan, eğitim bakımından ve bir çok sebepten dolayı.

Hangi ülke için diyorsunuz peki bunları ?

şimdi şakirtler basar burayı ama" müslüman olmayan tüm ülkeler "
  • Japonya ilk tercihim olmak üzere uzakdoğu ülkelerine gitmek istiyorum. Sebebim kültürlerine çok ilgi duyuyor olmam.. O taraflarda en az 1 yıl çalışmak isterim.
  • yalnızca 1 ay yurtdışında bulundum(italyada). tekrar da gitmek isterim. nedenleri ise yeni kültürlerle tanışıyorsun, yabancı arkadaşlar ediniyorsun, alışverişin dibine vurabiliyorsun-bu ülkeye bağlı tabi-, ciddi anlamda eğlence neymiş görüyorsun, özgüvenin gelişiyor ve en önemlisi de dil açısından inanılmaz fayda görüyorsun.
  • öztle türkiye diye birşey kalmadı her köşesini sattılar ve hala %50 oy verebilen bir millet.
  • quote:

Orijinalden alıntı: walkerx

yalnızca 1 ay yurtdışında bulundum(italyada). tekrar da gitmek isterim. nedenleri ise yeni kültürlerle tanışıyorsun, yabancı arkadaşlar ediniyorsun, alışverişin dibine vurabiliyorsun-bu ülkeye bağlı tabi-, ciddi anlamda eğlence neymiş görüyorsun, özgüvenin gelişiyor ve en önemlisi de dil açısından inanılmaz fayda görüyorsun.

Peki yurtdışına çıkan ama hiç dil bilmeyenlere tavsiyeleriniz nedir ?
  • Bu yaz sonu umarım ben de Rusya'ya üniversite okumaya gideceğim. 20 yaşına geldik, daha bir üniversiteye baş koyamadık.

Not: Şimdi burada sınava girip, bir şey kazanamayıp, oraya okumaya gidecek diyenler olabilir. O yüzden demeden cevap vereyim, sınava mınava girmedim, girmeyeceğim. Geleceğimi kıytırık bir sınav için riske atamam. Daha doğrusu o stresi kaldıramam.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Erwin Rommel

Kazık yemekten bıktım.

Ne konuda ? Alışveriş , faturalar , eğitim ücretleri , sağlık ücretleri vs. ?
  • Çıkmak çok isterim kendimi geliştirmek isterim dil öğrenmek isterim. Ama hiç olmayacağını biliyorum imkansızlıklar işte sürünüyorum bende
  • quote:

Orijinalden alıntı: XpressMusic34

quote:

Orijinalden alıntı: Erwin Rommel

Kazık yemekten bıktım.

Ne konuda ? Alışveriş , faturalar , eğitim ücretleri , sağlık ücretleri vs. ?

Özellikle teknolojik alış-verişlerdeki kdv vb. vergi soygunluğu. Birde parayı alıp kötü hizmet vermek.
  • Adaletli bir ülke için, biraz daha özgür olabilmek için, başkalarından duyduklarını kendi fikirleri gibi anlatanlardan uzaklaşmak için , iyi yaşam şartları için içinde için
  • Çünkü bu ülkeden nefret ediyorum.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.