Şimdi Ara

YURTDIŞI TUR TATİL FIRSATLARI (GÜNCEL) - (18. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
7 Misafir (2 Mobil) - 5 Masaüstü2 Mobil
5 sn
2.169
Cevap
536
Favori
338.052
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
22 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1617181920
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Kendiniz gidecekseniz Rehbersiz Pompei'yi gezmenizi tavsiye etmem.
    Açıklayıcı bir rehber ile daha keyifli olur.
    Bilginiz ve rehber kitaplarınız varsa bilmem tabi ki.(ya da bir türk grubun arkasına takılın çaktırmadan:))
    Efes antik kentini rehbersiz gezdiğinizi düşünün öyle.
    Napoliye çok yakın değil.Tren ücreti(Rehberimiz iyidi bizi Napoli Merkeze bıraktı oradan pompei'ye geçtiler),turistik yerde yeme içme pahalılığı Vs. de eklerseniz değer mi tartışılır.
    Ben 3 kez gittim İtalya'ya.Bir kez rehber ile gezdim.İki kez kendim Napoli'de yeme içme ve gezme yolunu seçtim.Tarihe ilgi duymama rağmen Pompei Romadaki eserlere göre sönük kaldı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gercekkurtulus -- 11 Temmuz 2019; 15:42:10 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: catik

evet bugun donduk simdi bodrumda otele giris yaptik...

ets tur yunan adalarini ozetlim...
    1. gemide sinirsiz cay kahve var 5. kat da ... kahve oldukca iyi... 2 su 2 mesrubat 2 alkol hakki var... yetiyor zaten bunlar...

firsat odasi almisrim 3.600 e. yesil pasaport var. ize ucreti odemedim... 4 gece 5 gun sansa limnoz camli oda geldi... cam olmasi guzel...
    odalar dolap vs yeterli oda kucuk ama is goruyor... ama bonyo cok dar kilolu biri oldukca zorlanir yani 1mt 50cm desem yeri banyonun

kara turu hic satin almadik biz...
    1. gun gece mikanosu gezdik... 2. gun kara turu büyük paradise beach goturdu biz bireysel gittik... 30 € kara turu biz 9€ gittik kisi basi

3. gun rodos. tur 30-35 £ ama cok gereksiz cunku rahatlikla geziliyor... ve sehir merkezidne tren var 7£ guzel bir tur attiryor...
    4. gun santori iicn tur alinabilir 45€ gezi 60€ deniz ve gezi olan 2 tur var kisi basi
    biz yine kendimiz gezdik oia otobus 1.8 £ a gidiyor 30-40 dk yol
    santroni ulasim botlar la ordan teleferik 6£ kesinlille yurume in cik yapmayin.. biz yuruyerek indik katir pisliginden nefes alamiyorsun... 12£ verin teleferi ile inin cikin

soru olursa yazarim

Alıntıları Göster
    Yurt dışı çıkış harcı limanda ödenebiliyor sanırım. Sıra oluyor mu ?
    Şunu mutlaka yap ya da şunu sakın yapma dediğin birşey var mı ?
    Odalarda buzdolabı var mı?
    Park yeri için tavsiye var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi helluri -- 11 Temmuz 2019; 17:33:34 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• gercekkurtulus G kullanıcısına yanıt
    Bilgi amaçlı soruyorum biz 2 kişi 370 euro tüm ekstra turları aldık toplam 2370tl gibi bi rakam..
    Bunun içinde; roma-vatikan-gondolfo-nemi-napoli-pompei-floransa-toscano(pisa vs.)-venedik-gondol turu-verona-milan turları var.

Sizce bireysel gezseydik bu turlar daha ucuzs gelebilirmiydi sırf hesap kitap merakından soruyorum:) otellerde merkeze araçla 30-50 dk arası mesafelerde oluyormuş genelde .. iyimi yaptık kötümü?:)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • helluri kullanıcısına yanıt
    Limanda ödenebiliyor ama sıra oluyor bence gitmeden bir bankadan ödemek daha garanti..ben standart odada kaldım buzdolabı yoktu..
    Gemi içindeki bilgilendirmelerde hırsızlık olaylarına dikkat edin demişlerdi santorini için dikkat etmekte fayda var:)

• quote:

Orijinalden alıntı: helluri

Yurt dışı çıkış harcı limanda ödenebiliyor sanırım. Sıra oluyor mu ?
    Şunu mutlaka yap ya da şunu sakın yapma dediğin birşey var mı ?
    Odalarda buzdolabı var mı?
    Park yeri için tavsiye var mı?

Alıntıları Göster
    yurtdisi harci odeniyor ama onceden yatirdim rahattim... buzdolabi yok yerde yok zaten odada... ufak kalin biseyler almistim hic gerek yok. kalin hic bir seye gerek yok... yukarida oda soguk diyen arkadasa sebep almistim...
    yaninda cerez badem falan olsun adalari gezerken ise yariyor... thermos vardi bende 1lt cok is gordu

su pahali diyorlardi yok ole bisey markette su hep 0.5cent mesrubaltlar 1£

9 da baslicak olan eglenceeri kacirma gemide guzel dans showlari var 20:50 salonda olursan guzel bir yerdenoturup izlersin hem... ilk gun bayrak toreni var eglenceli kacirma mesela

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• garcia1905 G kullanıcısına yanıt
    Fiyat iyi imiş.Tek tek alsanız iki katı tutardı.Otelin merkezi 30-50 DK mesafe demek afedersiniz itin öldüğü yerlerdeki oteller.Çok az otobüs vs. geçer.Taksi pahalı.Zaten turlar başta onun için ucuz oluyor.Ekstra turlara otel uzaksa,ilk kez gidiyorsanız ve metro lokasyonu dışında ise, özellikle Roma'da mecbur kalıyorsunuz.Roma dışında Gondolfo ve Nemi gölüne zaten hiç ulaşım yok gibi birşey.Venedik dedikleri oteller zaten genellikle Treviso tarafında Venediğe 30-40 Dk mesafede oteller.Venedik içinde zengin değilseniz kalamazsınız:)Floransa da öyle.Montecatini denen sayfiye yerinde kalıyorsunuz.Oradan tren ile ulaşım kolay.Rehberler abartır ve yardım etmezler genellikle.Örneğin montecatini'de yürüyerek 10 dk olan, Floransaya giden tren otogarını bile tarif etmezler rehberler.Çünkü ekstra turda iki katını ödersiniz.Onlar da ekstra turdan prim-komisyon alır.
    Firma hiç farketmez.Önümde ETS rehberi bile Pompei'de turu götürdüğü uyduruk restorandan komisyon alıyordu düşünün.
    Detay sormak istedğiniz birşey olursa ÖM'den yardımcı olmaya çalışırım.
    Kazıklana kazıklana öğrendik biz de:)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gercekkurtulus -- 11 Temmuz 2019; 17:51:51 >

• her yer park uygun bir yere birakirsin cesme otogara. yurume mesafesinde liman... ben sisus otelde kalmistim gezi oncesi onun bahcesine biraktim guvenilirdi... zaten servisi vardi limana...

biraz bakin park konusnda pek sorun olmaz gibi ...

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • gercekkurtulus G kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler..aslında araç kiralamayı düşünüyordum ama otoparkların ciddi sorun oldugunu söylediler gözümü korkuttular mecbur kaldık ekstra turlara..
    bakalım nasıl bi deneyim olucak ilerleyen zamanlarda ö.m dan rahatsız edebilirim sizi bilgi için:)

• garcia1905 G kullanıcısına yanıt
    Rica ederim.En güzeli araç kiralamak tabi ama,İtalya'da araç kiralama çok sıkıntılı.Park yeri sorun artı en ufak birşeyde(Park yeri çizgisine lastiğin değmesi Vs. gibi) ceza kitliyorlar.Az buz para da değil.Türkiyeye gelince yolluyorlar 500 ve fazla Euro olabiliyor.Ödemezsen Shengen alamıyorsun bir daha.
  • catik kullanıcısına yanıt
    Bende 30 haziran turuna katılmıştım. Arkadaşa aynen katılıyorum.

• Napoli için bir kaç pizzacı

pizzeriadimatteo com

damichele net

antica pizza fritta da zia esterina sorbillo (adres piaza trieste e trento 53)

Ben pizzalarını sevdim ama ölmeyebilirsiniz . 3 tane yer ismi size 3. de yarım ay şeklinde kapalı yağın içinde pişmiş şekilde veriliyor (burada başka türlüsü yok adı fritta , kenardan gidince hamur yermiş gibi ama ilerleyince peyniri zapt edemez hale geleceksiniz) kasaya ödeme yap fişini al ve sıranı bekle -banka numarası gibi ışıklı -

İki de sadece dometesli ya da domates mozzarella gibi iki seçeneğiniz var (duble yapın peyniri ) Kapıda sıra numarası veriyor dükkanda oturmaya çok da gerek yok masa paylaşımlı take away derseniz sıra daha hızlı gelir . Kucağınıza koymayın yağlamasın üstünüz dışarıda oturmuş yerken .Bana masa sırası verdi kazara 2 saat kadar bekledim .

Birincisinde de take away dersen seni kasa ve fırının ortasında daracık ama kargaşa olan alana alıyor ve ustanın siparişini alması için bekliyorsun , fazla uzun sürmüyor .

Ağustos ortası gitmeyin kendi yaz tatilleri başlıyor ve ünlü pizzacıların çoğu kapalı 2 hafta , birçok işletme de kapalı olabiliyor .

• kurban bayramı için yurtdışı vizesiz tur varmı bildiğiniz uyguna
  • quote:

Orijinalden alıntı: garcia1905

Bilgi amaçlı soruyorum biz 2 kişi 370 euro tüm ekstra turları aldık toplam 2370tl gibi bi rakam..
    Bunun içinde; roma-vatikan-gondolfo-nemi-napoli-pompei-floransa-toscano(pisa vs.)-venedik-gondol turu-verona-milan turları var.

Sizce bireysel gezseydik bu turlar daha ucuzs gelebilirmiydi sırf hesap kitap merakından soruyorum:) otellerde merkeze araçla 30-50 dk arası mesafelerde oluyormuş genelde .. iyimi yaptık kötümü?:)
    Biz de 2 kişi 370 euro ya tüm ekstra turları aldık. En azından kafamız rahat olur . Kaçırdığımız bir şey olmaz.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Italya turuna katilanlar icin whatsapp grubu kurdum. Vize islemleri , deneyimler vs. yardimci olabilmek adina. Katilmak icin;

https://chat.whatsapp.com/invite/HDAtX0iLptzEjDpTLGUznx

• Napoli'de Tribunalide yaklaşık 6 ay yaşadım.
    Pizza yemek için Da Michele ya da Gino Sorbillo'da yiyin.
    Da Michele'de sadece margherita ve marinara yiyebilirsiniz.
    Gino Sorbillo da daha fazla çeşit var. Her ikisi de güzeldir.
    Ayrıca Di matteo'da arancini(red) ve frittatinayı mutlaka deneyin.
  • Tatil.com üzerinden ekstra turları almaya karar verdim, arıyorum size dönüş yapacağız diyorlar. 1 haftadır alamıyorum. Sonradan alanlar nasıl aldı?
  • Herkese selamlar eylül ayı gibi İtalya turu düşünüyoruz uygun tavsiye edebileceğiniz turlar var mıdır ?

• Bende tatil sepeti primı İtalya turu aldım . ekstra turu nasıl alacağız?

• quote:

Orijinalden alıntı: atesoku

Tatil.com üzerinden ekstra turları almaya karar verdim, arıyorum size dönüş yapacağız diyorlar. 1 haftadır alamıyorum. Sonradan alanlar nasıl aldı?
    İnternet üzerinden mi aldınız. Yoksa telefonla mı? Ben telefonla almıştım. Sonrasında gene aldığım kişiye ulaşıp onun aracılığı ile ekstra turları aldım. Ben aradığımda başka birisi açsa bile bu arkadaşa çağrı merkezi sistemi üzerinden not iletip aynı tur operatörü üzerinden işleme devam etmem isteniyor...

• Pardayyan kullanıcısına yanıt
    Hocam selamlar, internet üzerinden almıştım o yüzden dediğiniz gibi süreç farklı işliyor. Biz size döneceğiz diyorlar.
  • 
Sayfa: önceki 1617181920
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.