Şimdi Ara

Yurtdışı Paypal hesabı kullananlar dikkat: 19 nisandan sonra kullanım şartları değişiyor.

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
44
Cevap
2
Favori
14.100
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Biraz önce paypal'dan kullanım şartlarımız 19 Nisan'dan itibaren değişiyor şekilde bir mail geldi. Kullanım şartları dökümanında bu bilgiler var. Bizim için önemli olan kısımlarını buraya kopyalıyorum.

https://www.paypal.com/us/webapps/mpp/ua/upcoming-policies-full

quote:

We’re changing the balance functionality for your PayPal account depending on whether we have been able to verify identifying information that you provide to us.

If we have not verified your identifying information, a balance in your PayPal account can generally only be held in your PayPal account and transferred to a linked bank account or debit card.
    If we have verified your identifying information, a balance in your PayPal account can be held in your PayPal account, transferred to a linked bank account or debit card, used to make purchases or send money to others.

Özetle şu denmiş kimlik bilgisini doğrulayamadığımız kişiler paypal hesabındaki para ile alışveriş yapamayacaklar. Benim anladığım kadarıyla kimliği doğrulamak için amerika'da banka hesabı olması gerekiyor.

Benim paypal hesabım Amerika'dan alınma. Acaba bu durum sadece Amerikan paypal hesapları için mi geçerli? İngiltere veya başka ülkelerden açılan paypal hesaplarında da benzer uygulama var mı?

Paypal hesabını onaylı yapmak için yöntem önerilerinizi yazabilir misiniz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi coolman7 -- 10 Mart 2018; 11:49:5 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Abd den gerçek adres ve tlf olmadan resmi onay yapamazsınız maalesef,zaten şu anki alınmış sahte hesaplar da dispute vs.deneyen var mı hiç?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bella Ciao -- 10 Mart 2018; 15:56:45 >
  • paypal'da 2 türlü onay var:

1) email, adres ve cep no ile hesabın onaylanması. bu aşamaları geçmek biraz daha kolay. zaten pek çok kişi bu aşamayı geçip paypal bakiyesiyle alışveriş yapıyordu.

2) kimlik onayı: bunun için amerikada geçerli banka hesabı ile paypal hesabını bağlamak gerekiyor. ki bu o kadar kolay olmayabilir. zaten bu yeni değişiklikte bahsi geçen kimlik onayı vermeyenler artık alışverişlerde paypal bakiyesini kullanamayacak.

• paypal amerika hesabımda bir miktar para vardı. şimdi kimlik ve adres doğrulama için belge istiyor. bu işlemleri çözmenin bir yolu yok mudur?
  • cravens C kullanıcısına yanıt
    18 nisana kadar kimlik belgesi vermeden alışveriş yaparak harcamak mümkün olmalı. harcamaya izin vermiyor mu şu an?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi coolman7 -- 9 Nisan 2018; 18:35:12 >
  • coolman7 C kullanıcısına yanıt
    şu an benim hesapta hiçbir işlem izin vermiyor. kimlik ve adres doğrulam için belge istiyor.
    Login olmana izin veriyor mu? Başka bir paypal hesabına gonderebiliyor musun parayı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi coolman7 -- 9 Nisan 2018; 18:18:24 >
    bugün amerikan paypal'daki paramı ingiltere paypal hesabıma aktardım. şimdilik bir sorun çıkmadı gibi gözüküyor. umarım harcarken de sorun çıkmaz. sizin hesapta farklı bir durum olsa gerek.

login olabiliyorum, fakat hesaptan kesinlikle para gönderimi ve alımı yapılamıyor. belge olmadanda bu işlemlere yapamzsın diyor
    Sizin olay farklı bence. 19 Nisan'da değişecek kural ile alakası yok gibi. Sizin hesap şüpheli işlem sebebiyle gözetim altında olabilir. Cep telefon numarası onayı almış mıydınız?

• az önce ingiltere hesabı açtım sırf oraya aktarayım diye ama ondada kimlik adres doğrulaması vs istiyor.

uğraştığımız işlere bak yemin ediyorum çıldırıcam bi ülkede paypal neden kapanır ulan uganda'da bile kullanıyor adamlar.

neyse, gitti paracıklar ben bi soğuk su alıp geleyim
  • ayrakass kullanıcısına yanıt
    Hesapta ne kadar vardı? ziyan olmasın, bana gönder :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi coolman7 -- 15 Nisan 2018; 15:1:28 >
    harcamaya çalışıcam 19'una kadar

sürekli yurtdışına satış vs yapan biri olarak napıcam hiçbi fikrim yok şuanda.

peki sen nasıl hallettin anlamadım?
  • quote:

Orijinalden alıntı: coolman7

Hesapta ne kadar vardı? ziyan olmasın, bana gönder :)
    acaba benden adresi istemesinin sebebi 2 farklı ip ile giriş yapmamdan dolayı mıdır? ilk kendi ip'mle girmiştim sonra bi de vpn açıp girdim salak aklım..
    VPN siz girdim hesap açtım, hepsi bu. VPN görünce şüpheli işlem demiş olabilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: coolman7

VPN siz girdim hesap açtım, hepsi bu. VPN görünce şüpheli işlem demiş olabilir.
    bir daha hesap açmayı deneyim inşallah olur yav
    aynısı oldu yine.. geçmiş olsun
    harcayabildin mi?

• benimle iletişime geçin yardımcı olurum..

paypal alışveriş %2 komisyon
    paypal para çekimi %10 komisyon
  • sukru975 S kullanıcısına yanıt
    Ödemeyi hangi yöntemle alıp AliExpress ve Amazon da kullanıyorsunuz? Paypal ile ödeme yapmıyor. Daha önce duymadığım bazı yöntemler var dwolla tango card gibi. Ne işe yarar bu yöntemler nerede geçer?

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.