Şimdi Ara

Yurtdışı Lise Eğitimi-IB Sistemi-Burs Veren Kurumlar

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2
Cevap
0
Favori
169
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba. Ben 10. sınıf lise öğrencisiyim ve Türkiye'de eğitim görüyorum. Biraz eğitim araştırması yapmaya başladım ve IB (Uluslararası Bakalorya) diye bir sistem buldum. Diploma programı iki yıl sürüyormuş (11-12. sınıf). Eğitim sonunda aldığınız diploma dünya üzerindeki birçok ülkede geçerli ve %25 uygulama odaklı güzel bir sistemi var. Bu sistemi veren okulları biraz araştırdım ve en sonunda Danimarka'da eğitim veren bir lise buldum. Yıllık (iki yıl sürüyor) yurt ücreti (her şey dahil) 2600€ + 500€ IB sınavları için. Sınav ücretlerini ve gidiş-dönüş masraflarını bir şekilde (çalışıp kendi harçlığımı çıkarırım falan) ödeyebilirim ancak yurt ücretini ne ailemin ne de benim ödemeye gücü yok. Neyse fazla uzattım. Bana burs verebilecek vakıf, kurum vb. yer bulamadım. Bu parayı nereden bulabilirim? Holdinglere ya da Danimarka Büyükelçiliğine mail atsam bir şey çıkar mı? İllaki burs alan vardır. Nereden buluyorsunuz bana da yardımcı olun lütfen🥺.

Not: Adamların bir aylık maaşıyla iki yıl boyunca güzel bir eğitim alabiliyorum. Ekonomi ne kadar iyi değil mi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.