Şimdi Ara

***Yurtdışı Kaliteli Şarj Cihazı ve Kabloları (MFi, QC, Wireless, Power3S, VoltIQ..) (38. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
816
Cevap
189
Favori
65.930
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
31 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3637383940
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Joybuydan kablo alanlardan ses seda var mı. Joybuyda iade sıkıntı oluyor mobilde.

@Xnet süresiz uzaklaştırılmışsin. Görürsen hocam pm at. Kabloların durumu hakkında

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lepton355

Joybuydan kablo alanlardan ses seda var mı. Joybuyda iade sıkıntı oluyor mobilde.

@Xnet süresiz uzaklaştırılmışsin. Görürsen hocam pm at. Kabloların durumu hakkında

Kablolar elime birkaç gün önce ulaştı. Gelmesinden şüphe duyuyordum ama geldi. Orjinal ve kaliteli ürün.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Joybuydan kablo alanlardan ses seda var mı. Joybuyda iade sıkıntı oluyor mobilde.

Benim de Kasım başında sipariş verdiğim kablolar geldi. Kendim için daha önce aldığım Ugreen marka Micro USB kablolardan tekrar aldım. Bir de arkadaşım için Baseus marka iPhone kabloları aldım. Micro USB kabloların satıcısı JoyBuy, iPhone kabloların satıcısı Baseus olduğu için iki farklı pakette gönderilmişti (ikisi de takipsiz). Kasım-aralık aylarındaki yurt dışı paket yoğunluğuna rağmen biri 45, diğeri 52 günde elime geçti. Ugreen kabloları kullandığım için kalitesini zaten deneyimlemiştim. Baseus'un da kaliteli olduğunu biliyordum ve tanesi 0,99 dolara sertifikalı iPhone kablosu almak çok iyi bir fırsat oldu (ki aynı kablo, şu anda Aliexpress'te Baseus resmi satıcısında 2,5 dolar civarına satılıyor). Velhasıl, kaliteli kabloları oldukça ucuza almak için Joybuy'ı takip edip indirimleri yakalamayı tüm kablosever forumdaşlarıma öneriyorum

Not: Ben aldığımda 0,99 dolar fiyatı olan iPhone kabloları, şu anki 1,19 dolarlık fiyatıyla hala oldukça ucuz fiyattan satılıyor.
    https://www.joybuy.com/651247708.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fenman -- 4 Ocak 2019; 6:20:12 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Fenman

Benim de Kasım başında sipariş verdiğim kablolar geldi. Kendim için daha önce aldığım Ugreen marka Micro USB kablolardan tekrar aldım. Bir de arkadaşım için Baseus marka iPhone kabloları aldım. Micro USB kabloların satıcısı JoyBuy, iPhone kabloların satıcısı Baseus olduğu için iki farklı pakette gönderilmişti (ikisi de takipsiz). Kasım-aralık aylarındaki yurt dışı paket yoğunluğuna rağmen biri 45, diğeri 52 günde elime geçti. Ugreen kabloları kullandığım için kalitesini zaten deneyimlemiştim. Baseus'un da kaliteli olduğunu biliyordum ve tanesi 0,99 dolara sertifikalı iPhone kablosu almak çok iyi bir fırsat oldu (ki aynı kablo, şu anda Aliexpress'te Baseus resmi satıcısında 2,5 dolar civarına satılıyor). Velhasıl, kaliteli kabloları oldukça ucuza almak için Joybuy'ı takip edip indirimleri yakalamayı tüm kablosever forumdaşlarıma öneriyorum

Not: Ben aldığımda 0,99 dolar fiyatı olan iPhone kabloları, şu anki 1,19 dolarlık fiyatıyla hala oldukça ucuz fiyattan satılıyor.
    https://www.joybuy.com/651247708.html

Alıntıları Göster
    Hocam baseus iphone kablolarının mfi sertifası yok sanki. Alacaktım sırf mfi olmazsa sıkıntı olur diye almamıştım.

• Baseus 8000mah qi WiFi powerbank kullanan varmı yorumlarınız nedir

• quote:

Hocam baseus iphone kablolarının mfi sertifası yok sanki. Alacaktım sırf mfi olmazsa sıkıntı olur diye almamıştım.

Alıntıları Göster
    Hocam, ben iPhone konusunda pek bilgili ve ilgili değilim. Baseus'un bu kablolarının sertifikalı olduğunu düşünüyordum. Yine de şunu söyleyebilirim ki, bahsettiğim iPhone kablolarını kullanan arkadaşım memnun. Bana herhangi bir şikayet iletmedi (sadece şarj yapıyor; bilgisayara takıp veri iletme durumu yok). Üstelik bu kablonun verdiğim linkteki açıklamalarında "Widely Compatible for Apple Devices" yazmışlar. Tabii bu açıklama sertifikalı olduğu anlamına gelmez ancak Baseus'un bilinen kalitesi ile bu açıklama bir araya gelince ve aldığım arkadaşım da memnun olunca almakta bir sakınca olduğunu düşünmüyorum (hele ki 1,16 dolarlık fiyatıyla alıp denemek için güzel bir fırsat varken).

• iPhone XR için sizce Baseus mu uGreen mi tercih etmeliyim. Daha önce uGreen kullandım farklı modeller için memnun kaldım ama Baseus un ismini çok görmeye başladım bu ara.
  • Ugreen lightning kablo 6 ayda şarj cihazı bağlı olan kısımdan yırtıldı. Apple kablosu bile 1-2 seneden erken yırtılmıyordu. Hangi marka olursa olsun şarjdayken kullanıyorsanız mutlaka örgülü olanları alın yoksa en iyisi denilen kablolar bile yırtılıyor.

• Şarj cihazında Aukey almıştım 2-3 tane. Şimdi bakıyorum iyice pahalanmış ve satan sayısı çok az. Neden böyle oldu acaba bilgisi olan var mı? Banggood tan 3 tane micro usb bliztwolf kablo aldım stokta yok diye birkaç gün sonra iptal ettiler. Aliex. baktım blitzwolf stokta olan yok. Problem mi var acaba?
  • Arkadaşlar tek kablo olup 3 uçlu olan kablo tavsiyesi olan varmı? Evde android,iphone ve type c grişli olan teşefonlar olduğundan bundan almalıyım. Tavsiye veren olursa sevinirim.

• Link ölü.
    ***Yurtdışı Kaliteli Şarj Cihazı ve Kabloları (MFi, QC, Wireless, Power3S, VoltIQ..)

• 30 tl bütçem var araç şarj aleti hangisini önerirsiniz

• quote:

Orijinalden alıntı: DarthWorm

30 tl bütçem var araç şarj aleti hangisini önerirsiniz
    Ugreen ürünlerini önerebilirim:
    https://www.aliexpress.com/store/product/Ugreen-5V-2-1A-USB-Charger-for-iPhone-X-8-7-iPad-Fast-Wall-Charger-EU/301635_32850255196.html?spm=2114.12010612.8148356.4.76d1388ay08Obh

Bu linkteki ürün için 1 dolarlık takip parası bile ödeseniz bütçenizi aşmıyor (tabii takipsiz alırsanız 1 dolar cebinizde kalır).

Bundan biraz daha ucuz olan ama genel olarak kalitesine güvenilen bir marka olarak Baseus da alabilirsiniz:
    https://www.aliexpress.com/item/Baseus-5V-2-1A-Dual-USB-Charger-For-Phone-Fast-Charging-Charger-Portable-EU-Plug-Travel/32897149298.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.27424c4dlh2l5e

Bunun takip parası diğerinden biraz daha fazla ve takipli alırsanız Ugreen ile neredeyse aynı paraya geliyor. Yani takipli alacaksanız Ugreen'i tercih etmeniz bence daha iyi bir seçim olur.

Şunu da not düşeyim: bu sıralar Çin'de uzun bir yeni yıl tatili olduğu ve tatil sonrası paketler kargoda birikeceği için takipli de alsanız gelmesi 1 ayı geçebilir (takipsiz alırsanız büyük ihtimalle gelmesi daha uzun sürecektir). Yine de ödeyeceğiniz farka rağmen toplam tutar bütçenizi aşmayacağı için takipli almanız kesinlikle daha iyi olur.

• quote:

Orijinalden alıntı: Fenman

Ugreen ürünlerini önerebilirim:
    https://www.aliexpress.com/store/product/Ugreen-5V-2-1A-USB-Charger-for-iPhone-X-8-7-iPad-Fast-Wall-Charger-EU/301635_32850255196.html?spm=2114.12010612.8148356.4.76d1388ay08Obh

Bu linkteki ürün için 1 dolarlık takip parası bile ödeseniz bütçenizi aşmıyor (tabii takipsiz alırsanız 1 dolar cebinizde kalır).

Bundan biraz daha ucuz olan ama genel olarak kalitesine güvenilen bir marka olarak Baseus da alabilirsiniz:
    https://www.aliexpress.com/item/Baseus-5V-2-1A-Dual-USB-Charger-For-Phone-Fast-Charging-Charger-Portable-EU-Plug-Travel/32897149298.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.27424c4dlh2l5e

Bunun takip parası diğerinden biraz daha fazla ve takipli alırsanız Ugreen ile neredeyse aynı paraya geliyor. Yani takipli alacaksanız Ugreen'i tercih etmeniz bence daha iyi bir seçim olur.

Şunu da not düşeyim: bu sıralar Çin'de uzun bir yeni yıl tatili olduğu ve tatil sonrası paketler kargoda birikeceği için takipli de alsanız gelmesi 1 ayı geçebilir (takipsiz alırsanız büyük ihtimalle gelmesi daha uzun sürecektir). Yine de ödeyeceğiniz farka rağmen toplam tutar bütçenizi aşmayacağı için takipli almanız kesinlikle daha iyi olur.

Alıntıları Göster
    araç şarj aleti arıyorum hocam :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DarthWorm -- 9 Şubat 2019; 19:1:39 >

• quote:

Orijinalden alıntı: DarthWorm

araç şarj aleti arıyorum hocam :)

Alıntıları Göster
    Kusura bakmayın hocam. Ben algıda seçicilik yapıp "araç" sözcüğünü fark etmemişim

O zaman kısa kesip "Verdiğim linklerdeki ürünler, markaların resmi dükkanlarına ait ürünler. Oralardan markaların dükkanına girip seçmenizi öneririm" diyeyim. Sonuçta ikisi de iyi bilinen markalar ve araç şarj aletini ikisinden de alabilirsiniz.

Eklenti: Şu iki ürün, bütçenizi zorlamadan alabileceğiniz modeller (takip kodu seçimi, bir önceki linkte verdiğim modellerle aynı maliyeti yaratıyor ama yine toplamda bütçenizi aşmıyor)

-https://www.aliexpress.com/store/product/Ugreen-USB-Car-Charger-for-Phone-4-8A-Dual-USB-Fast-Charger-for-iPhone-X-XS/301635_32929637310.html?spm=2114.12010612.8148356.4.4efc4c2fUWoRI7
    -https://www.aliexpress.com/store/product/Baseus-car-charger-Mini-Dual-usb-car-charger-car-styling-USB-Charger-for-phone-2-Port/3179007_32881712061.html?spm=2114.12010612.8148356.2.12046c1c1Ns2OR

Tabii QC 3,0 özellikli isterseniz, bütçenizin biraz üstündeki modellere bakmak durumundasınız (iki firmanın dükkanlarındaki "Car Charger" alanından bakabilirsiniz).

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fenman -- 9 Şubat 2019; 20:0:44 >

• Fenman kullanıcısına yanıt
    peki fiyat / performans olarak hangi şarj aletlerini önerebilirsiniz üstte de yazmıştım aukey iyiydi ama satışlarında şu anda sıkıntı var gibi ve fiyatlar dolar bazında da çok artmış(dolar zaten arttı)
  • davidddd kullanıcısına yanıt
    Alıntı yaptığınız mesajımda linklerini verdiğim ürünler, özünde sorunuzu cevaplıyor sayılır. Yine de biraz detaya girebiliriz.

Bu konunun içinde bahsedilen daha pahalı markalar da var. Daha ucuz ve daha az bilinen markaların ürünleri ise kalite açısından soru işaretleri yaratabilir, hatta yaratmalıdır. Ugreen ve Baseus, bu konu altında sıklıkla yazılan ve genelde beğenilen markalar. Ben de bu iki markanın iyi olduğunu ve F/P ürünler yaptığını düşünen taraftayım. Dolayısıyla linklerini verdiğim bu iki modeli de F/P ürünü olarak alabilirsiniz.

Not: önceki mesajda yazdığım gibi, takipli postayla almak isterseniz ekstra para ödemeniz gerekecek ve Ugreen'deki takip ücreti Baseus'takinden az olduğu için toplamda neredeyse aynı paraya gelecek. Yani takipli almak istiyorsanız Ugreen'i tercih etmenizi önerebilirim. Takipsiz paket seçecekseniz, daha ucuz fiyatıyla daha F/P ürünü olacağı için Baseus'u rahatlıkla alabilirsiniz (hatta ihtiyacınız olduğunu düşünürseniz, neredeyse Ugreen'in tek çıkışlı adaptörünün fiyatına çift çıkışlı Baseus'u seçebilirsiniz).

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fenman -- 11 Şubat 2019; 16:40:3 >

• 4-5 metre civarında önerebileceğiniz apple sarj kablosu var mıdır? 8-9 doların altında göremedim.
  • Fenman kullanıcısına yanıt
    https://tr.aliexpress.com/store/product/Ugreen-17W-Dual-Port-Travel-Wall-EU-Plug-USB-Charger-for-iPhone-4S-5-5S-6/301635_32393767553.html?spm=a2g10.12010612.8148356.5.433a388as0u2FB

şu 6 $ lık üründen daha önce almıştım ama beni pek tatmin etmedi o yüzden aukey veya anker bakıyordum. bir tane 3lü aukey var onuda birkaç sefer düşürünce dış kabı çatladı kırılmaya yakındır. 14 15 $ lara almıştım şimdi uçmuş ve sadece 1 dükkan satıyor. ugreen nin 2li QC3 leri performans ve kalite açısndan nasıldır kullandınız mı? şarj aleti gece gündüz prizde duruyor o yüzden güvenlik de çok önemli.

kablo konusunda ugreeni çoğu sefer tercih ediyorum hdd kablosu olsun micro usb, audio kabloları var elimde fiyatına göre gayet güzel. ama dediğim gibi sarj aleti olarak biraz soru işareti yaratıyor kafamda.

Baseus ise gerek lightning kabloların mfi lisanslı olmayanlarının çoğunlukta olması gerek ucuz olması biraz kalite açısından geride kalıyor. Bu kesinlikle kendi görüşüm. Bütün kabloları testlere tabi tutup bakmadım bende öyle bir algı yarattı. baseus yiven lighting kablo var mesela gearbestten 1$ a aldım birkaç tane. onlar çok randımanlı değil 1$ a ne beklenebilir tabi ki orası ayrı ama baseus kalitesiz ürün de satıyor gibi bendeki algı. Ama telefon aparatları konusunda da çok başarılı buluyorum bu firmayı coverlar, camlar, tutucular vs güzel ürünleri.

Blitzwolfun ampcore turbo serisi süper mesela hem kalite hissi yaratıyor hem gerçekten kaliteli ve dayanıklı. Bu seriyi al kesinlikle üzmez diye tavsiye ediyorum. Sarj aletlerinde de böyle marka var mı şu markayı al bir daha arkana bakma tarzı?

bu arada ilginiz ve cevap için teşekkür ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi davidddd -- 11 Şubat 2019; 18:24:49 >

• 
Sayfa: önceki 3637383940
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.