Şimdi Ara

Tüm iPhone Modelleri Yurtdışı Satın Alma ve Kayıt [ANA KONU] (Güncelleme Eylül 2023) (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Mao tun , Mao tun Daha Az
2 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 4 Misafir - 5 Masaüstü1 Mobil
5 sn
16.449
Cevap
449
Favori
820.122
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
78 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    14 Pro için? :)

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • tsufulits kullanıcısına yanıt
    Ne sordunuz hocam anlamadım ?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Önümüzdeki hafta media galaxy romanyadan iphone alma durumum olacak, sim bölge kilidi vb bir durum söz konusumu acaba dikkat etmem gereken bir durum var mı, direk alıp pasaport imei kaydı yapıp kullanabiliyor muyuz?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bosso kullanıcısına yanıt
    4 ay fiziksel. 4 ay e sim olarak toplam 8 ay kayıt yapmadan kullanılırsınız. Ama yıl başında imei kayıt ücretine zam gelecek bence yeni yıla girmeden kayıt yapın.

• Geldiğim gibi kayıt yapacağım zaten o konuda sıkıntı yokta, uzun suredir yurtdışı cihaz almadım eskiden operatör kilidi gibi saçma durumlarla ugrasılıyordu, o tarz bir durum var mı diye öğrenmek istedim ,dediginize göre anladığım kadarıyla magazadan alınan avrupa cihazlarda böyle bir sıkıntı yok kaydedip devam ediyoruz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Avrupa amerika canada Dubai Irak gibi bir çok yurt dışı cihaz kullandım dediğiniz gibi bir sorun yaşamadım.

• Güzel ve yararlı bir konu  

• canlee89 kullanıcısına yanıt
    Amerika’dan getirilip Türkiye’de garantisi olan iPhone pro modelleri iPhone pro 14

• tsufulits kullanıcısına yanıt
    Amerika’dan alınan 14 pro ve pro max de fiziksel sim yok bunların Türkiye’de garantisi geçer mi bilmiyorum ama sanmıyorum. Aynı şekilde Hong Kong cihazlarında fiziksel çift sim kart girişi vardı ve Türkiye’de garantisi geçmiyordu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi canlee89 -- 10 Eylül 2022; 11:32:49 >
  • canlee89 kullanıcısına yanıt
    globalblue
    Tax free shopping in Netherlands(
    https://www.globalblue.com/tax-free-shopping/netherlands/

%21 görünüyor vergi iadesi eğer yamulmuyorsam ki 300 küsür avro yapar bu. Cihaz 1152 avroya gelir. Çok iyi fiyat...

• kimlikle gidilen ulkelerden (kktc, moldova, gurcistan, azerbeycan, bosna hersek, sirbistan) hangisinde iphone en ucuza satiliyor, hangisinde global bluedan geri vergi alimi yapilacak sekilde tax free alim duzenletilebiliyor… Ve tax free belgesi duzenlense dahi elimizde pasaport olmadan bu belgenin onayini yaptirirken herhangi bir sorun ortaya cikiyor mu?

• Ocak ayinda imei kayit ucretini normal her seye yaptiklari artistan farkli yaparlar mi sizce? Yani 2023 e girerken yeni imei kayit ucreti %20-30 artis yerine %300-500 artis yasayip 10k lara ulasir mi fikri olan var mi?

Alirken sim free model alacaksiniz

• eapantherea kullanıcısına yanıt
    10k olmaz sanmam ama 5 bin TL olur minimum.

• visceroid V kullanıcısına yanıt
    Hocam o %21 in belli kismini global blue komisyon/hixmet ucreti olarak aliyor, oradan arta kalani size iade ediyorlar

Doğrudur hizmet bedeli var fakat yine de 10-12 vardır diye düşünüyorum ki o bile iyi.

• visceroid V kullanıcısına yanıt
    Evet, 10-12 den bile fazlasini verirler. Alinan vergiyi apple ilgili ulkede isletmeye sahipse web sayfasinda gosteriyor, mesela almanyada 14pro max 1450€, 237€ su vergi, bunun 166€ su iade oluyor diye gosteriyor du site:https://www.innovataxfree.com/en/refund-calculator/

• Febr kullanıcısına yanıt
    Zaten bu konunun amacı Türkiye’de 5 aylık gelirine satılan cihazı 2 aylık gelire satın almak :)

Yani su an icin 44k olan cihaz, sadece telefon-imei kayit gideri ve vergi iadesi sonrasi 26200₺ gibi bir rakama gelir almanyadan alacak icin…

Ben bir de sunu merak ediyorum: bir vatandas yurt disina ciktiginda 2 adet iphone alsa, her ikisi icin de tac free refund alirken sorun yasiyor mu. Veya elinde aktif kullandigi 2 cihaz kutusuz diyelim, 2 cihaz da kutulu sokuyor ulkeye, gumrukte sorun cikiyor mu?

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.