Şimdi Ara

Yurtdışı Cihazını Kaydederken Nelere Dikkat Edilmesi Gerekiyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
0
Favori
339
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar . İphone 8 Plus veya İphone X'i yurtdışından almak istiyorum .

1.Sorum :Türkiyede satılan kapalı paket yurtdışı kayıtsız cihazları alsam , kayıt yapma hakkı olan birisi vasıtasıyla kayıt yapsam olur mu ?
    2.Sorum :Kayıt yaptıktan sonra pasaporttan kaynaklı bir sorun çıktığı zaman kapanma olasılığı var mı ? veya pasaportun süresi dolduysa kapanır mı ?
    3.Sorum : Pasaport kayıtı yaparken klasik e devletten imei kayıdı yapıyoruz değil mi ? (130 TL civarı)
    4.Sorum : İphone x almak istediğimizde 999 Dolar dışında başka bir ücret veriyormuyuz ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi flowerhorn -- 15 Eylül 2017; 21:10:52 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Kardeşş baya uzatmişsin mevzuyu sen yurtdişi x alll daha sonra pasport bul o şahsin e devletine girip kayit yapip yapamiyacagini kontrol et daha sonra kaydini 149 tl ile maliye ye gidp o şahsin yani passport sahibinin tc numarasi ile cihazin imei sini yatir ve daha sonra o şahsin e devletine girip imei kaydini bilgileriyle giriş yap hiç bi sıkıntı olmaz..!!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SEHZADE63 -- 15 Eylül 2017; 21:34:1 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: SEHZADE63

Kardeşş baya uzatmişsin mevzuyu sen yurtdişi x alll daha sonra pasport bul o şahsin e devletine girip kayit yapip yapamiyacagini kontrol et daha sonra kaydini 149 tl ile maliye ye o şahsin yani ğassport sahibinin tc numarasi ile yatir ve daha sonra e devletine girip imei kaydini bilgileriyle giriş yap hiç bi sıkıntı olmaz..!!

Saçma sorular sorduğumu sanmıyorum . İlk defa yapacağım için konu başlığında da belirttiğim gibi "nelere dikkat etmem gerektiğini" öğrenmek istiyorum.Cevap için teşekkürler ayrıca

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi flowerhorn -- 15 Eylül 2017; 21:28:19 >
  • imei numarası olan her cihazı kayıt ettirebilirsin.tc vatandaşlığı olduğundan pasaport süresi bitsede sorun teşkil etmez önemli olan kayıt yapılırken pasaportun şartı sağlaması ( 3 ay içinde yurda giriş yapmış olması ya da kıbrıs gürcistan ukrayna gibi yerlere tc ile giriş çıkış yapılması )
    e devletten kayıt kolay ama imei numarasını ve pasaport bilgilerini 3-4 kez kontrol et yanlış olsa düzeltemiyorsun tekrar ücret ödemek zorunda kalırsın. telefon kargo ile geliyorsa vergisi var ama yolcu olarak birisi yanında getirirse kendi telefonu olarak vergi ödemiyor diye forumda okumuştum.

birkaç defa pasaport kaydı yaptım yapamadığın birşey olursa buradan sor yardımcı olurum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Holy Templar

imei numarası olan her cihazı kayıt ettirebilirsin.tc vatandaşlığı olduğundan pasaport süresi bitsede sorun teşkil etmez önemli olan kayıt yapılırken pasaportun şartı sağlaması ( 3 ay içinde yurda giriş yapmış olması ya da kıbrıs gürcistan ukrayna gibi yerlere tc ile giriş çıkış yapılması )
    e devletten kayıt kolay ama imei numarasını ve pasaport bilgilerini 3-4 kez kontrol et yanlış olsa düzeltemiyorsun tekrar ücret ödemek zorunda kalırsın. telefon kargo ile geliyorsa vergisi var ama yolcu olarak birisi yanında getirirse kendi telefonu olarak vergi ödemiyor diye forumda okumuştum.

birkaç defa pasaport kaydı yaptım yapamadığın birşey olursa buradan sor yardımcı olurum.

Teşekkürler

İphone x almayı düşünüyorum. O da malum kasım gibi gelir Türkiyeye.

Günü birlik kıbrısa gidip geleceğim . Uçak ücreti 200 tl tutuyor

İmei kaydıyla birlikte 350 tl

• quote:

Orijinalden alıntı: flowerhorn

quote:

imei numarası olan her cihazı kayıt ettirebilirsin.tc vatandaşlığı olduğundan pasaport süresi bitsede sorun teşkil etmez önemli olan kayıt yapılırken pasaportun şartı sağlaması ( 3 ay içinde yurda giriş yapmış olması ya da kıbrıs gürcistan ukrayna gibi yerlere tc ile giriş çıkış yapılması )

Teşekkürler

nereden kıbrısa nasıl 200 tl tutuyor ? ben antalyadayım kayıt yapacakken bakmıştım gidiş dönüş 800 tl filandı.hayır zaten antalyadan kıbrısa mesafe neki 800 tl onuda anlamadım.
  • quote:

quote:

quote:

Teşekkürler

nereden kıbrısa nasıl 200 tl tutuyor ? ben antalyadayım kayıt yapacakken bakmıştım gidiş dönüş 800 tl filandı.hayır zaten antalyadan kıbrısa mesafe neki 800 tl onuda anlamadım.

Bileti etken almanız gerekiyor

25 Ekim istanbul-lefkoşa gidiş dönüş 238 TL

• Holy Templar kullanıcısına yanıt
    Ayrıca 22 ekim Antalya-lefkoşa 277 TL
    Gidiş dönüş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi flowerhorn -- 17 Eylül 2017; 14:46:32 >
  • quote:

Gidiş dönüş

ben baktığımda tatil sezonuydu onunda etkisi vardı fiyatın yüksek olmasında diye düşünüyorum,şuan sezon bitti diye fiyatlar daha uygun olmuş herhalde.
  • quote:

quote:

Gidiş dönüş

ben baktığımda tatil sezonuydu onunda etkisi vardı fiyatın yüksek olmasında diye düşünüyorum,şuan sezon bitti diye fiyatlar daha uygun olmuş herhalde.

Aynen her zaman bayramlar hariç kışın uöak biletleri ucuz olur yurtiçinde

• Zaten seyahat edecek olan alsın kendine de, üçkağıtçılıkla çıkar sağlamak için alçalmak niye? Çıkar sözkonusu olunca ne düzen tanırız ne ahlak, bu mudur yani? Mal bu mu?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Fennezs

Zaten seyahat edecek olan alsın kendine de, üçkağıtçılıkla çıkar sağlamak için alçalmak niye? Çıkar sözkonusu olunca ne düzen tanırız ne ahlak, bu mudur yani? Mal bu mu?

Ben almayayımmı yani :)

• flowerhorn kullanıcısına yanıt
    Aslında biraz sert olmuş yazdığım. Kusura bakmayın. Ama okuyan silkinsin uyansın istedim. Risklidir böyle alımlar. Tabii herkes istediğini yapsın sonucuna katlansın, hele hukuksuz bir ülkede vatandaştan da kanuna düzene saygı bekleyemezsin ama bence fiyat çoksa hiç almamak daha iyi.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba, bildiğim kadarıyla apple türkiye bu cihazlara garanti vermiyor. Cihazlata kim bakıyor peki ? Yardımcı olursanız sevinirim

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Reverser

Merhaba, bildiğim kadarıyla apple türkiye bu cihazlara garanti vermiyor. Cihazlata kim bakıyor peki ? Yardımcı olursanız sevinirim

Mart ayında Apple yurtdışı cihazlara destek vermeyi kesmişti.Fakat Nisan ayı gibi tekrar destek veriyor sanırım . Forumda kanıtları var diye biliyorum.

Biraz bakındım ama göremedim, Ekim gibi Amerika planım var yeni cihazı oradan almayı planlıyorum eğer dendiği gibiyse süper olur benim için. Konu hakkında deneyimini paylaşan olursa sevinirim.

• quote:

Biraz bakındım ama göremedim, Ekim gibi Amerika planım var yeni cihazı oradan almayı planlıyorum eğer dendiği gibiyse süper olur benim için. Konu hakkında deneyimini paylaşan olursa sevinirim.

Garanti önemli.Benim bazen 2 yıl garanti için 750-1000 tl fazla verip yurtiçi cihaz almayı bile düşündüğüm oluyor

Yurtdışı cihazlara kvk bakıyormuş sanırım. Bu konu hakkında bir bildiğiniz var mı ?

• quote:

Yurtdışı cihazlara kvk bakıyormuş sanırım. Bu konu hakkında bir bildiğiniz var mı ?

Kvk nın bakması için sanırım Türkiye'den cihazı almanız gerekiyor . Örneğin Teknosa'da satılan İthalatçı garantili cihaz diye tabir edilen ürünler

• quote:

arkadaşım yanlış bilgi vermişsin. 3 ay değil 4 ay olacak ilgili süre
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.