Şimdi Ara

Yurtdışı Bilgisayar/Yazılım mühendisliği

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5
Cevap
0
Favori
587
Tıklama
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
    172 Mesaj
    Merhaba arkadaşlar yaşım 18, bu sene üniversiteye gitmeyi düşünüyorum. Ygs de 120.000 deyim aklımı kıbrıs çeldi ilk başta sonra araştırdım falan biraz yurtdışı olarak daha iyi yerlerde iyi eğitim ve iyi yaşam kalitesi bulabileceğimi düşündüm daha doğrusu öğrendim. Bilgisi olan kişiler önerebilir mi üniversite ? Almancam 0 ingilizcem ortanın üstünde. Amerika düşündüm ancak nasıl olacak bilmiyorum. Yıllık herşey dahil 30.000 civari bir fiyat verebilirim belki biraz daha fazla. Bu şartlar ile nereye gitmem en uygunu sizce ? Cevap verenlere şimdiden teşekkürler.

Edit: Amerika İngiltere ve Kanada düşünüyorum biraz. Burada öğrenci olmak ile ilgili bilgi verirseniz sevinirim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TheBrandy -- 11 Haziran 2014; 17:29:05 >

|
    |
    Macaristan'da bir arkadaşımın arkadaşı bilgisayar mühendisliği okudu. Şimdi Oracle firmasında çalışıyor. Bana 2.000 Euro alıyorum demişti ama junior software idi şimdi seviye arıttı maaşıda artmıştı. Debrecen University'di sanırım okulun adı ama Debrecen'deydi ona eminim. Okul anlaşmalı olduğu firmalara mezun oldukdan sonra öğrenci yolluyorlar ama tabii okul puanı önemliymiş. Bi araştır bence.

Teşekkürler cevabınız için. Araştırıyorum hemen o okuluda
    |
    |
    BenKimimSizce kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: TheBrandy

quote:

Orijinalden alıntı: safakantalya

Önemli değil :)
    |
    |
    Ben Avrupa'yi tavsiye etmem. Gideceksen ABD ye veya Kanada'ya git. 1. tercihin ABD olsun, eger iyi bir uniye giremeyeceksen mumkunse San Francisco, San Jose vs taraflarinda bir uniye bak ki gerek stajin gerek mezuniyet sonrasi isini rahatlikla bul. Eger ABD veya Kanada'ya gidemeyeceksen (30 bin diye verdigini TL olarak varsayiyorum), Turkiye'de adam gibi ODTU veya Bilkentte oku daha iyi. Bu unilerde okurken adam gibi projelerde calisirsan Microsoft seni direk Seattle'a yillik 100 bin dolar maasla gonderir. Forumda bunu yapan 2 kisi var.

Bilgisayar/Yazilim muhendisligi yerine de Computer Science bolumunu tavsiye ederim. Computer Science daha cok bilgisayar muhendisligine yakindir. Hatta bilgisayar muhendisligi = computer science + elektronik muhendisligidir. Gercek hayatta bilgisayar muhendisliginin ogrettigi elektronik bilgiyi cok az kisi kullanmaktadir, onun yerine computer science in 3. ve 4. yillarinda ileri konularda secmeli dersler alabilirsin.

Bunlarin disinda Oracle, ABD disinda calisanlarina pek onem veren firma degil, kaldi ki ABD disinda diger ulkelerde fazla maasta alamazsin Oracle'da. Bunu su anda Oracle'da stajini bitiren birisi olarak soyluyorum. Ayrica Oracle'a guvenme, ben stajyer olmama + butun mulakatlarini gecmeme ragmen, menajerler finansal nedenlerden dolayi is teklifini onaylamadi, ustelik ettikleri teklif yillik 50 bin dolardi. Onun yerine adi daha az duyulmus bir internet sitesinde yillik 62 bin dolara ise baslayacagim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ThisisaNightmare -- 21 Haziran 2014; 4:38:18 >
    |
    |

Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Reklamlar
Orjinal Laptop Yedek Parça
SEO
Canlı Tv izle
üniversite
SEO
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR2
0,188
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.