Şimdi Ara

Yurtdışı alışverişinin tamamen yasaklanması gerektigi (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
94
Cevap
1
Favori
15.708
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
147 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Çok iyi oldu. 5tl lik telefon kabı 50tlye,20tllik sarj cihazini 200tlye satmak ne kadar doğru bir davranışti peki? Hiç mi vicdan sızlamazdı? Şimdi telefoncular düşünsün. Tabi milleti kazıklayan diğer esnaflarda!

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yurt dışından hamuduyla 1 e getirip, 10 a satana koymaz.Böyleleri ile işleri olmaz bunların.

• Bizim senin ekmeğine lafimiz ol(a)maz. Malum devletimizin(!) bizi düşünmesi yüzünden ayda 450 euro asgari maaş ile gecinmeye çalışıyoruz 13000 euroluk Golf 7 R modele 150000 TL ye alıyoruz e yedek parçayı ülkede nasıl bulacaksın bir tampon 2-3 asgari ücret oluyor. Bu durumda yurtdışı alışverişi lazım senin devlete yurtdışı alışverişini yasaklamak değil vergilerini düşürmesini soylemelisin ama malum kişiler 15000 TL'lik çayı ictiginden dolayi oda bir yerde haklı ama bakış açısı benim herhangibir parti veya topluluğu desteklemiyorum bunuda söyleyeyim. Ha birde şunu söylemek istiyorum Aliexpress sitesinden aldığım 2 TL'lik stickere 7Tl gümrük vergisi ödedim cebine giren kişilerede hakkımı 1 gram helal etmiyorum

• hamza5806 kullanıcısına yanıt
    Halk memnun hocam. Onlara göre her şeyimiz var insanlarımız nankör

• İroniyse komik, değilse daha komik

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Bence alisverisi yasaklayalim daha iyi, Hepimiz agliyoruz hersey pahali diye ama hicbiseyden geri kalmiyoruz. Masallah herseyi hala almaya calisiyoruz. hala elimizdeki ile yetinmeyi ogrenemedik. Alisveris zaruri ihtiyaclar haricinde yasaklansin. Simit ve Cay lukse girsin, vergisi alinsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Rebellion87

Başardılar zaten ben aylardır Aliexpressten birşey almıyorum.Uygulamaya bile girmedim belkide silerim bunda emeği geçen herkesin
    aynen eli emeği geçen herkesin duasını okuyacağım müsadenizle herşeyin üstüne bi mastır cekeyim
  • quote:

Orijinalden alıntı: TheLordMan

Halk memnun hocam. Onlara göre her şeyimiz var insanlarımız nankör
    Son 2 yil icinde kendi halkimdan sogudum ırkçıydim irkciligi bıraktım o raddeye geldim

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu tür konularda dalda geçile geçile bu günlere gelindi:

Aslında RTE bunu 1,5 sene önce net şekilde ifade etti: "Tulumbanın suyu bitti" diye.

Bu ikazı en başta kendi seçmenleri olmak üzere, kimi ekonomistler hariç önemli bir çoğunluk dikkate almadı

"Tulumbanın suyu bitti" ifadesi artık eskisi gibi ucuz dış borç gelmeyeceği ve dolayısıyla artık iç kaynaklara zam şeklinde yüklenileceğinin ön açıklamasıydı.

Evet: Tulumbanın suyu bitti, bundan sonra aynen eski hükümetler gibi yüksek zam oranlarıyla işi devam ettirecekler.
    Bu arada Sivil ve Askeri bürokratlar ise hiç bir şekilde mevcut yaşam şartlarından taviz vermeyecekler, ta ki gittiği yere kadar.

RTE hiç bir zaman IMF'ye başvurmayacaktır bu krizden çıkış için, kendisi 64 yaşında ve tahminlerin aksine genç sayılır, ve bütün hayatını ülkenin tek söz sahibi olabilmek için harcadı.
    Bu andan sonra da bu ayrıcalığını bırakmayacaktır.
    Çünkü IMF demek, para verdiği zaman bağımsız kurullar isteyecektir.

• quote:

Orijinalden alıntı: Scarletlion

Hoca durmuş durmuş bir süre sonra demiş ki ''Ya tutarsa.''

Alıntıları Göster
    Nasrettin Hoca adamdır

• Yüce devletine;

"Yurt dışından daha ucuza geliyor diye millet ordan mal alıyor ben ekmek parası kazanamıyorum bende pahalıya geliyor" diyeceğine

Yüce devletin dış politikayla ülkelerle iyi geçinip ve kendi ekonomisini cep doldurmak hazine doldurmak maksadıyla yapmak yerine tamamen halkını düşünen, vergileri olabildiğince düşük tutan bi yaklaşım uygulasada doları euroyu 2 seviyelerine çeksede millet yurtdışına muhtaç olmak yerine benden alsa halkımda kazanıcak bende demen gerekirken "yurt dışı alışveriş tamamen yasaklansın" demek bağnazlık, gerilik, ve Türkiye Cumhuriyetine yakışmayacak bi kafadan başka bişey değil. Sitem ettiğin şey tamamen benim gibi olması gerekirken millete yasak koymak. Çok akıllsınız

• Devletten yasaklamasını isteyene kadar kendinizi cazip hale getirin de bizde yurt dışından alışveriş yapma gereği duymayalım. Nerde hile hurda kazık var hepsi esnafta. 3 dolarlık kabı 30 liraya satsan kimse sana niye satıyorsun demez şu durumda ama sen gidip 50-60 lira kopartmaya çalışırsan kusura bakma kimse enayi değil. Bu iş beni kurtarmıyor diyorsan başka sektörlere adım atabilirsin. Fazla açılma, madem esnafsın. Esnafa gidiyorum X telefonun fiyatını soruyorum 2,500 lira diyor, internete bakıyorum aynı telefonu 1800 liraya buluyorum, sen ise 2. elini bana 1800 liraya satmaya çalışırsın esnaf olarak. Önce iğneyi kendinize batırıp kendinize çeki düzen verin. Saygılar! (Bizde esnafız 2 tane farklı sektörlerde dükkanlarımız var.)
  • ithalat ve ihracat yasaklasın tamamen. Gümrükleri de kapatalım, sınırlar da kapansın. Uğraşmayız işte mal mı geldi, mal mı dışarı çıkacak misss.
  • wallahi %25 e razıyım. adamlar %100 den aşşağı kitlemiyor.
    eski esnaf, son 10 seneye kadar tüm eşyası vestel-beko olan biri olarak söylüyorum. esnaflık ölmüş: davranış, anlayış, kolaylık "sıfır". ahlak ?

ekonomik düzeyi iyi olanların ağırlıklı oturduğu bir semtteyim.
    5 senede 15 tane lokanta açıldı. her açan 6 ay muhteşem hizmet verdi.
    sonrasında porsiyonlar küçüldü, kalite, lezzet "sıfır"a yakınsadı.
    müşteriye bi kerelik gözüyle bakıp parayı cukkalayıp kapatıp gittiler.
    bir, iki demedim bakın 15 tane isim sayarım.
    daha dün "adanalı" olduğu iddiasınde bir lokantacıkla başımdan geçeni 40 sayfa yazabilirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ugur2005 -- 13 Temmuz 2019; 0:50:55 >
  • tr den enson aldığım elektronik parcayı hatırlamıyorum sanırım 2 sene önce migrosta usb bellekti

birşey yasaklansa yada vergilendirilse akp para kazanmaması istihdam kazandıramamsı için vergilerimden yurtdışından alıyorum

acil ihtiyac ve yeme içme dışında hiçbirşey satın almıyorum anca pazardan faturasız fişsiz esnaftan belki
  • Boyle ulkede dogudugum icin neyse

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Avrupa birliği kalite standartlarına uygun ürün ihrac edebilmek için ana hammedelerin tamamını ithal ediyoruz. Yurtdışı alışverişi kapansın da hükümet taş mı yesin? Yaparlar mı ceplerini düşünenler öyle bir şey.

• Katılıyorum yasaklansın.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.