Şimdi Ara

Yurtdışı Alışveriş Siteleri (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
888
Cevap
34
Favori
309.207
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: kataliz

işinize yarayabilecek yeni bir site
    www.yugidi.com

bunu bilmiyordum teşekkürler
  • Yurt dışından çinden alışveriş için reberlik yapan bir site varrwww.direkgetir.com ürünlerin bir çoğu türkçeye çevrilmiş şekilde. müşteri hizmetleri bölümünde nasıl paypal hesabı açılır nasıl üye olunur nasıl sipariş verilir hepsi çok basit ve resimli birşekilde anlatılmış umarım sizlere yardıma dokunur
  • arkadaslar benwww.iborntoshop.com adresini tavsiye ederim urunlerinde 2 ay garantide veriyorlar ve turkce destekleride bulunmaktadir. urun agrizali ciktiginda siz bu firmanin istanbul ofisine kargoluyorsunuz onlar cinden yenisini size kargoluyorlar veyahut para iadesi talebinde bulunursaniz paranizi iade ediyorlar 2 ay icinde
  • quote:

Orijinalden alıntı: yakup_unsal

Beyler laptop sıparıs verebılırmıyız yada versek gumruk falan bınse orda 1700 tl cıvarı olan pc hersey dahıl kaca patlar yardımlarınızı beklıyorum

alacağın notebook amirakadan geliyorsa %20 ,avrupadan geliyorsa %18 , uzakdoğudan geliyorsa ürünün özelikleri ve ekranın büyüklüğüne göre bir çok farklı kritelde vergi ekliyorlar.
  • Laptopu istedin...Falanca marka 1188 KC modeli......İşlemcisi İ - 7 parayı 1750 USD KK dan ödedin...Bekledin....Mal geldi...Gümrük parasını yatırdın malı çektin... Bir baktın aynı markanın 1187 KC modeli.. .İ - 3 İşlemcili.... .... Gelen makina burada 1200 USD ... Sen ise 1750 USD üstüne birde gümrük vergisi ödedin.... Ne yapabilirsin ?..... YADA HİÇ MAL GELMEDİ....PARA GİTTİ..... Yapabilecek ne var ?....Dedelerimiz ..KIŞA GÖRE TEDBİRİNİ AL...ODUNU KÖMÜRÜ HAZIRLA.....YAZ ÇIKARSA BAHTINA......Demişler.. Gözümün gördüğü, elimin ulaştığı malı alırım üç beş kuruş fazla veririm..Bir numara çıkarsa gideceğim, çalacağım kapıyı bilirim....Şahsi düşüncem.... Karar ve para sizin...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi taşkafa -- 5 Eylül 2010; 18:26:41 >

• Arkadaşlar,

250 Dolarlık bir elektronik aletten en fazla ne kadar gümrük vergisi çıkarırlar sizce.
  • quote:

Orijinalden alıntı: KuzeyBir

Arkadaşlar,

250 Dolarlık bir elektronik aletten en fazla ne kadar gümrük vergisi çıkarırlar sizce.

150€ üstü mallara %18 diye biliyorum, ama yanlış da olabilir.

ayrıca topik reklam kokuyo, sevmedim kim güvenilir kim değil nasıl bilecez amerika menşeili türk sitelerinde
  • teşekkürler

DHL, Easy Shop adıyla benzer bir servise başlamış. Sanırım biraz pahalıdır ama daha güvenli görünüyor.

quote:

Orijinalden alıntı: natbolad

quote:

Arkadaşlar,

150€ üstü mallara %18 diye biliyorum, ama yanlış da olabilir.

ayrıca topik reklam kokuyo, sevmedim kim güvenilir kim değil nasıl bilecez amerika menşeili türk sitelerinde

• quote:

Arkadaşlar,

Vergi 150€ üstü için %20 dir.Yanlız ürünün hangi kargo şirketinin getirdiği önemlidir.Devlet postasıyla gelirse (Amerika için usps) ise bu oran geçerlidir.
    Eğer özel kargo şirketleriyle geliyorsa dhl,fedex,ups gibi kendi değerleme yöntemleri vardır o %20 oranı alırlar artı olarak işlem ücreti ordino, depo vs. ücret isteyeceklerdir bu da aldığınız ürünün fiyatını bile aşabilir.
  • Peki USPS'nin Easy Shop gibi bir posta yönlendirme hizmeti var mı? Mesela Amazon.com'dan gelen paketi Türkiye'ye gönderiyor mu?

quote:

Orijinalden alıntı: Ekström

quote:

Arkadaşlar,

Vergi 150€ üstü için %20 dir.Yanlız ürünün hangi kargo şirketinin getirdiği önemlidir.Devlet postasıyla gelirse (Amerika için usps) ise bu oran geçerlidir.
    Eğer özel kargo şirketleriyle geliyorsa dhl,fedex,ups gibi kendi değerleme yöntemleri vardır o %20 oranı alırlar artı olarak işlem ücreti ordino, depo vs. ücret isteyeceklerdir bu da aldığınız ürünün fiyatını bile aşabilir.

• Birşey öğrenmek istiyorum.www.focalprice.com buradan mesela 100$ lık sipariş verdiğimizde ürün direk adresimemi gelir yoksa gümrükten falan almam mı gerekiyor?
  • gümrükte takılmadan korktuğumdan bu alışveriş yolunu hiç denemedim bu zamana kadar malesef.
  • http://www.mymemory.co.uk/

artık Türkiye ye yollamıyor sanırım.
    Kötü oldu
  • quote:

Orijinalden alıntı: velfecir

http://www.mymemory.co.uk/

artık Türkiye ye yollamıyor sanırım.
    Kötü oldu

Hemde ne kötü oldu çok güzel siteydi
  • elektronik eşya alımı için güvenilir-ucuz-çok bilinmeyen site tavsiyeniz var mı?
  • Ben geçtiğimiz 6 ayda dealextreme ve focalprice'dan toplasanız 30-40 defa alışveriş yaptım. Bu konudaki tecrübelerim şöyle:

1- Alışverişinizin toplam değeri 100$'ı geçmemelidir, yoksa gümrüğe takılma olasılığı çok yüksektir.
    2- Cep telefonu asla almayın, gümrükten geçmez.
    3- Bu siteler Paypal ile çalıştığından güvenlidir, güvenilirdir.
    4- Diyelim ki aldığınız bir ürün bozuk çıktı, sadece resmini-videosunu çekip sitedeki yetkiliye iletirsiniz, ya ürününüzü iade alırlar (kargoyu karşılayıp)ya da size yenisini ücretsiz gönderirler.
    5- Kargo süresi en az 1 haftadır. Benim 6 günde elime geçen ürünüm de oldu, 50 günde de. Neticede ücretsiz kargo, iyi tarafı güzelce paketleyip kapınıza kadar teslim ediyorlar.
    6- Kargo seçeneklerinden yalnızca Airmail'i seçin. EMS gümrükte sorun çıkartabiliyor.
    7- 20$ ve üzeri siparişlerde size bir takip numarası verirler, PTT'nin sitesinden kargonun nerede olduğunu görebilirsiniz.
    8- Ucuz ve hediye edilebilecek bir şey bulduysanız 3 adet ve daha fazla alabilirsiniz; böylelikle ürün fiyatında makul indirimler olur. 5 dolarlık bir üründen 3 adet alırsanız 12 dolar öder çıkarsınız.
    9- Bir ürün almadan önce açıklamasını iyi okuyun, özellikle altındaki kullanıcı yorumlarına dikkat edin.
    10- Alışveriş yaptığınız sitelerin çin malı ürünler sattığını unutmayın. Ürünlerin kalitesi beklediğinizin altında olabilir. Gerçi ben gayet memnunum. Birebir sennheiser çakması bir kulaklık aldım en son, mediamarkt fiyatı 90 lirayken ben 12 dolar verdim. Ürün müthiş, orjinal mi değil mi hala anlamış değilim.
    11- Özellikle focalprice'da "weekend deals" ve "lightning deals" kısımlarını takip edin. Ciddi indirimler oluyor, kapış kapış gidiyor.
    12- Emin değilseniz 3-5 dolarlık bir ürün alıp ne kadar zamanda, nasıl bir ürün geldiğini görün. Memnun kalırsanız devam edersiniz.

Ben ayda 50-100 dolarlık alışveriş yapmaktayım bu iki siteden, gayet de memnunum.

• hocamhttp://www.dealextreme.com/details.dx/sku.42337 bu teli alsam takılırmı gümrüğe. 200 USD altı kalıyor ve bu teli türkiyede kullanılabilecek şekle nasıl getirebiliriz.100 USD altında olup ıphone getirebilecek site varmıdır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Peanor -- 28 Kasım 2010; 2:58:10 >
  • tekrar ediyorum,

2- Cep telefonu asla almayın, gümrükten geçmez.
  • http://www.dealextreme.com << Bende tavsiye ederim, istediğim ürünler eksiksiz olarak üstelik ufakta olsa bir iki hediyesi ile birlikte gelime ulaştı..

http://www.aliexpress.com/ << Burdan da bedava kargo olanları seçmeye bakın, yoksa kargo fiyatı ürün fiyatını 5'e katlayabiliyor... Buradan da alışverişim oldu, gayet güzel, ama burası biraz daha toptana yönelik, her ürünten örneğin birer tane alamıyorsunuz ama sağlamlar...

• http://www.shoebuy.com
    Çok fazla ayakkabı çeşidi var. hiç alısveriş yapmadım ama.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.