Şimdi Ara

Yurtdışı Alışveriş Sınırı Düşüyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir (1 Mobil) - 1 Masaüstü1 Mobil
5 sn
10
Cevap
0
Favori
429
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 3 yıl
  • Cevaplayan Üyeler 10
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 1
  • Ortalama Mesaj Aralığı 13 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 3
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • MiLLETiNVEKiLi (2 mesaj) ldr1907 (1 mesaj) miyavlayankirpi (1 mesaj) 1BilimAdamı (1 mesaj) pcwolf28 (1 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (5 mesaj) Mobil (3 mesaj) Tablet (2 mesaj) Mini (1 mesaj)
  • @
1 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Ülke ve Dünya Gündemi >> Yurtdışı Alışveriş Sınırı Düşüyor
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
    3059 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    Arkadaşlar şimdi euro, dolar, ekonomi, göçmen sorunları, eğitim sistemi, internette artan yasaklar gibi şeylerin yanında çok önemli değil ama zaten düşürülen yurtdışı alışveriş sınırı 30dan 22 euroya düşürülüyor

"
    Yurtdışından internetten alışveriş yapanlar için gümrük vergisi muafiyeti düşüyor

Yurtdışından internet üzerinden alışveriş yaparak kargoyla ürün teslim alan veya yurtdışından kendisine kargo gönderilen kişilerin gümrük muafiyeti 30 eurodan 22 euroya düşürüldü.

Bakanlar Kurulu kararıyla başlatılan uygulama bugün resmi gazetede yayınlandı.

15 gün sonra yürürlüğe girecek kararın ardından 22 euro ve üzeri miktarda alışveriş yapanların kargoları gümrükte durdurulacak ve bu kişilerden gümrük vergisi ödemeleri talep edilecek.
    "

Kaynak:http://www.bbc.com/turkce/live/haberler-turkiye-43723497

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 1BilimAdamı -- 11 Nisan 2018; 13:4:18 >

|
    |

• Yüzbaşı
    680 Mesaj
    39 dolarlık bir ürün aldım amerikadan 11 dolar kargo ücreti vardı... 50 liraya yakın vergi çıkarmışlardı... 4 dolar için (80 cent ) vergi öderim başkaca ödemem dedim ,kabul etmediler (zaten bizim yetkimiz de yok ,ist.da belirleniyor dediler. Bende yetkiniz yoksa bu kocaman binada ne diye oturuyorsunuz dedim onlar da bu gümrük müdürlüğün kapatılması için bakanlığa dilekçe yazabilirsiniz dediler )... bende almadım 11 dolar zarar ederim yine hırsızlara para kaptırmam dedim... gerçi paypalden paramı aldım ama hırsızlara para ödeyeceğime 11 dolarımı yakmış olayım demiştim zaten

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MiLLETiNVEKiLi -- 11 Nisan 2018; 12:10:15 >
    |
    |
  • Binbaşı
    1136 Mesaj
    Lan size ne kim ne alirsa alir buna karismayin bari
    |
    |
  • Yüzbaşı
    802 Mesaj
    Sövüyorum :)
  • Yüzbaşı
    680 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Muhafız.

Sövüyorum :)

anasına mı? doğurduğu için
    |
    |
  • Teğmen
    130 Mesaj
    Up, up.

Ek: Açıkçası artık kızamıyorum da ulan euro olmuş 5 tele, artık aliexpressten de bir şey alamıyoruz.
    |
    |
  • Yüzbaşı
    620 Mesaj
    22 bile az 1 Euro olsa bile vergi ödenmeli. Nerede öyle vergisiz mal ürün almak. Bu resmen vatana hıyanet(!).
    |
    |
  • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
    Ulan bunlar adamı dinden imandan çıkarır geberecem sinirden ya bu kadar aç gözlü hükümet görülmemiştir ya.
    |
    |
  • Binbaşı
    1958 Mesaj
    AByi örnek alıyorlar ama yarın ihracat yaptığımız ülkeler de bizi AB kategorisine sokarlarsa

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Alphace -- 11 Nisan 2018; 13:31:5 >
    |
    |
  • Binbaşı
    1068 Mesaj
    Ülke batırdılar
    |
    |
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Reklamlar
Radyo Dinle
vp satın al;valorant vp satın al;Valorant VP Fiyat
Instagram takipçi satın al
triple negative breast cancer
Webtures SEO;SEO Nedir?
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR6
0,446
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.