Şimdi Ara

###YURT GÜNLÜKLERİ### GÜN-2

Koronavirüs Özel
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
8
Cevap
1
Favori
180
Tıklama
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Konu Dışı >> ###YURT GÜNLÜKLERİ### GÜN-2
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
    64 Mesaj
    Tüm yurt anılarımı buraya yazacağım ama devamı istenirse, şimdilik ilk günden başlayayım...

Bir ekim sabahı kendi yatağımda gözlerimi açtım, gözüme 2 gündür hazırlanan valiz ve küçük çantalar ilişti. Evdeki son kahvaltımı doya doya yapmıştım çok mutluydum çünkü anlaştığımız yurdu gezerken her şey dört dörtlük süper ötesiydi, hatta kendi odamdan bile çok sevmiştim odamı. 11 gibi arabaya tüm eşyalarımı yükleyip yola çıktık 2-3 gibi yurdumun önündeydik önce gidip idareden odamın anahtarını aldım sonra odaya çıkıp arkadaşlara yerleşeceğimi müsait olup olmadıklarını sordum. Babamla valizi ve çantayı odaya çıkarınca annem de gelip artık benim olan o küçücük kyk mavisi dolabı silmeye başladı daha sonra evden getirdiğim kıyafetlerimi çamaşırlarımı yerleştirince birden üzerime yalnızlık duygusu çöküvermişti ailem hala yanımdaydı ama gerçekler perdenin arkasından yüzünü göstermeye başlamıştı...

Oda işi bitince en yakın avmye gidip bişeyler yedik sonra avmde gezecek bir yer kalmayınca yavaşça otoparktaki arabaya gittik. Avmden çıkış için attığım her adımda kendimi daha çok yalnız hissediyordum döner kapıya gelince gözlerimin dolduğunu hissettim hızlıca gidip arabaya oturdum. Ailem orda sakinleştirmeye çalışıyor ama artık akşamları anne yemeği yoktu istediğin zaman yatıp kalkacağın bi odan yoktu bunların hepsi bütün ağırlığıyla kafamda dolaşırken söylenenleri duymuyordum bile. 10-15dk lık yoldan sonra tekrar yurdun önündeydik. Son sözlerim vedalaşmıycam inmeyin arabadan oldu, arka koltuktaki 3 aylık kardeşimin yüzüne bile bakamadan inip arabamızın gözden kayboluşunu izledim o an kendimi bi hevesle alınıp sonra sokağa atılan evcil hayvan gibi hissettim ve artık tamamen yalnızdım.

İlk olarak hiçbir yerini bilmediğim o şehirde kaybolmayı dahi düşünmeden sahile atmak oldu kendimi 1 saat kadar orda ağladıktan sonra biraz su falan içip kendimi topladım, sonuçta odamda benden başka 2 yabancı daha vardı erkekliği elden bırakmamak için tüm gücümü toplayıp odaya zorla takındığım gülüşle girip merhabalaştım, üstüme eşofman ve tişört giyip yatağıma oturdum 1-2 saat telefonda "yurtta ki ilk gün" konularını okudum, o sırada oda arkadaşlarım odadan gitmişti tekrar bi hüzün çökmüştü üzerime ama bu sefer ağlama hissi yoktu, saate baktığımı hatırlıyorum 7-8 arasıydı şimdi evde olsaydım çoktan akşam yemeğini yemiş tv karşısında yatıyor olurdum diye düşündüm tekrar üstümü giyinip yurtta daha yemek çıkmadığı için yiyecek bişeyler almaya gittim ama yürüdükçe anladım ki kaldığım yer şehrin en kötü yerlerinden biri 1 saat boyunca yemek yiyecek bi yer bulamamıştım sonra olduka dandik bi lokanta bulup lahmacun yemeye çalıştım tekrar sahile dolanıp dolaşan insanların nasıl bu kadar mutlu olduğunu düşündüm, ailesiyle gezen küçük çocuklara baktıkça içim daha da gitti ne güzel anneleri babaları yanlarındaydı ama onlar farkında değildi ki en güzel günlerini yaşıyorlar.

Neyse bi süre sonra tekrar yurda dönüp sıcak bişeyler içeyim dedim yemekhaneye indim sıcak su yoktu güvenliğe durumu anlattım ben sana sıcak su veririm demişti iyi hatırlıyorum bi kere daha yurtta olduğumu iliklerime kadar hatırladığım bi an çünkü kupamı almak için 4 kat yukarı çıktım sonra döndüm sadece sıcak su vermişti ben sandım ki çay vs verecek ama yok sadece sıcak suyu tutuşturdu elime ben de kupayı odaya bırakıp yakınlardaki marketten bi kutu sallama çay aldım odaya geri döndüm paketini açıp çayı kupaya attım şimdide şekerim yoktu ayrıca kaşıkta evet gerçekten yurttaydım ve yurt asla evim olamazdı bu sefer 5 kat aşağı inip şeker ve kaşık bulup geri döndüm ama çay buz gibi olmuştu çoktan zorla bi yudum aldım o an öyle bi kusma isteği geldi ki anlatamam direk tuvalete koştuk kusmaya ırzını ..... lokantası lahmacuna et çokmuş gibi dursun diye salçalı ekmek yedirtmişti bana kıpkırmızı bir kusmuk dağı lavaboyu tıkamıştı yarım saat orayı açmak için uğratım ve dün akşam evde yemek yerken anneme oh bee sonunda her istediğimi yiyeceğim dediğim aklıma gelmiş ve kendime küfürler etmeye başlamıştım....

Psikolojik olarak tamamen tükenmiştim, o gün gerçekten ana kuzusunun ne demek olduğunu anlıyorsunuz. Eski kız yurdu olduğunu zorla gözünüze sokan kanlı yurt çarşafına ve yorganına kendimi attığımda kafamı çevirecek kadar bile gücüm olmadığını farketmiştim. akşam 11 gibi telefonumu Allahu Ekber dağları kadar uzaktaki prize şarja bırakıp yatağa döndüm ama tüm gece kendime ait olmayan bi odada yabancı 2 kişiyle ne işim var benim diye geçirdim o gece sadece 1-2 saat kadar uykuyla geçerdim. saat 6 olduğunda 7'de başlayacak olan kahvaltı için yemekhaneye indim ve tv izlemeye başladım... yemek saati geldiğinde tekrar farkettim ki kupamı yanıma almamıştım ve mutfaktan bardak vs vermiyorlardı, zaten pek iştahımda yoktu kupayı almaya tenezzül etmedim gidip kahvaltı tabağını aldım (menü: 1/8 domates, 1/8 salatalık, çatalımı tabakta gezdiriken önce kağıt sanıp daha sonradan peynir olduğunu anladığım yanında 3-4 buruşuk iğrenç bir tadı olan zeytin) zorlayarak bi kaç lokma yedim daha sonra üzerimi giyip okuluma yol aldım...

ilk günün heyecanıyla yurtta bulamadığımı belki fakültede bulurum hayaliyle son kalan enerjimi kullanıyordum. sınıfa güzel bir giriş yapmalıydım güzel bi nefeslenip herkese günaydın demeyi düşünüyordum... daha sonra sınıfımı buldum önümden bi çocukla birlikte girdik sınıfa o benden önce günaydınnnn diye gür bi sesle herkese seslenmişti, aldığı tepkiyse sadece yüzüne bakılıp telefonlara dönmek oldu kimse tenezzül bile etmemişti. bu durumu görünce ben selam vermeye bile tenezzül etmeden boş bi yere geçtim önlerden. daha sonra amfi komple doldu, sağımda solumda oturanlarla ismin ne nerden geliyosun vs sohbetini yapıp tıkandıktan sonra ilk ders dekan gelip oryantasyon tadında bi ders verdi, teneffüs olduğunda daha doğrusu hoca çıkıp gittiğinde yapacak hiçbir şey yoktu kantine inip bi su alayım hemde üst dönem bi kaç kişiyle tanışırım diye düşündüm ve tek hayalimi de burda gerçekleştirebildim gün bittiğinde cehennemimde yanmaya yani yatağıma geri dönmüştüm...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi JudgemenDay -- 26 Şubat 2017; 11:39:31 >

|
    |

• Yüzbaşı
    317 Mesaj
    Anafikri veriyorum : Sehirdısı okumayın

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

ilk gün için kabul edilebilir bi düşünce ama ilerleyen yazıları bekleyin değişecektir görüşünüz
    |
    |
    Ramparapam kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Bekliyorum

|
    |
    JudgemenDay kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    |
    |
    Yalnızca paranoyaklar hayatta kalır.
    Teknik Analiz , Deneyim , Kişisel Disiplin , Risk Yönetimi , Sistematik Yaklaşım = BAŞARI
  • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
    1 Not
    Her gün yaz okuyacağım :)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
  • Teğmen
    147 Mesaj
    Psikopat oda arkadaşı yoksa tadı çıkmaz. Kendimden biliyorum

|
    |

Orijinalden alıntı: JudgemenDay

ilk gün için kabul edilebilir bi düşünce ama ilerleyen yazıları bekleyin değişecektir görüşünüz

Bana da öyle olmuştu şuanda manyak ortam yaptım
    |
    |
Reklamlar
Mobilya Takımları
Bey Azura
kolayoto.com
Media Sözlük
192.168.1.1
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,234
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.