Şimdi Ara

Yurt Dışından Workstation Almak Hakkında

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
1.422
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar Türkiye de 30 bin tl ye satılan, aynı ayarda bir workstation pc yi yurt dışında 10 bin tl gibi bir rakama satılıyor.İşyeri için yeni bir pc almamız gerekiyor.
    Satılan pc bilindik markaların hazır workstation modelleri yani Türkiye de garanti sorunu olmayan ürünler..

Şimdi bunun vergisi kargosu vs hesap edildiğinde ( Bu konuda net bilgim yok düz mantık yazıyorum ) bana masrafı 20 bin tl olmaz diye düşünüyorum ...Yani Türkiye de 30 bin tl ye satılan bir model alacak olsam, yurtdışında 10 bin tl satış fiyatı, buna gümrük vergisi kargosu vs bütün masraflar örnek 5 bin tl olsun, 8 bin tl olsun...bana geliri yine 15 bin tl 18 bin tl gibi bir rakam olur...30 bin tl Türkiye satış fiyatı düşünüldüğünde yine yarı yarıya oluyor...

Şirket üzerine faturalı olacağından ödenen vergi zaten gider olarak geçiyor...Bu konu hakkında bilgisi olan arkadaşlar yorum yazarsa sevinirim ...

Bilmediğim bir riski yada başka masrafları var mı acaba ? Çünkü birde şu geliyor aklıma 3 katı pahalıya sattığın bir üründen yüzde 50 yada daha fazla kar edilmiyordur..Yani o zaman bu ürünleri satan firmalar yurtdışından 15 bin tl ye alıp burada daha ucuza satma durumu oluyor.. Hani bir akıllı ben değilim dir diye düşünüyorum :):) ....

• 1500 Euro Luk bir üst limit var. O limit aşılırsa ne oluyor araştırmak lazım. Bilen birisi aydınlatır bizi umarım.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Türkiye'den en uzak ülkeye gidip aleti ordan alsan daha az ödersin, gittiğin ülkede de en az iki gün tatil cabası..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi trailblazer -- 5 Aralık 2017; 1:01:03 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: trailblazer

Türkiye'den en uzak ülkeye gidip aleti ordan alsan daha az ödersin, gittiğin ülkede de en az iki gün tatil cabası..

Yani ? ...10 bın tl lik bir alışverişe neler ekleniyor ki 30 bin tl den pahalıya geliyor ? Detay verirsen sevinirim Hocam ...
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.