Şimdi Ara

Yurt dışından vpn ile çalışma ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
1
Cevap
0
Favori
127
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 2 yıl
  • Cevaplayan Üyeler 1
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 1
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • mavs_66 (1 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (1 mesaj)
  • @
0 oy
Öne Çıkar
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar, forumda yeniyim, umarım yanlış yerde sormuyorumdur. Öyleyse de şimdiden kusura bakmayın.

Arkadaşlar ben Avrupa'da öğrenci olarak bulunuyorum aynı zamanda da part time olarak bir şirkette çalışıyorum. Aylardır tüm şirket home- office'e döndü ve evden çalışıyoruz. Ben de orda karantinada kalmaktansa Türkiye'de kalmayı burdan çalışmayı tercih ediyordum. Normalde sorun olmazken şimdi şirketin ülke dışından home office olarak çalışmamıza izin vermiyorlar. Ben teknolojiden hiç anlayan bir insan değilim, IT security falan gibi şeyler benim için çok yabancı. Tahminimce bir çok kişi de zaten ülke dışından çalışıyor ama tabi kimse söylemiyor. Malum korona zamanları karantina falan ben de aceba bir çözüm bulabilir miyim diye düşündüm.

Benim sizden sorum teknik olarak yurt dışından bağlanma olayı nasıl denetlenebiliyor, benim aklıma ilk genel şirketin bulunduğu ülkeden çıkışlı static ıp sağlayan bir vpn edinmekti. Bu sizce mantıklı mı ? Bunun dışında daha mantıklı bir alternatif var mı ?

Bir de şirket bilgisayarımıza vpn yükleyemiyoruz o yüzden vpn kurulabilen bir modem alıp onun üstünden bilgisayarı modeme bağlamayı düşünüyordum ama internette Türkiye'de internet sağlayıcıların vpn'i engellediğiyle ilgili şeyler okudum. Ben Kablonet kullanıyorum, söylediğim şekilde vpn modem kurulumu yapabilir miyim kablonet ile.

Sizin tavsiyeleriniz neler olur. Şimdiden çok teşekkür ediyorum. Bilgilendirin şu kardeşinizi.

|
    |

- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.