Şimdi Ara

Yurt Dışından Telefon Getirtememe Saçmalığı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
649
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Yahu ne saçma sapan bir iştir bu? Uyuşturucu madde vs. ihtimaline karşı denetlenir bunu anladık da cep telefonu getirtememek neden? Ben aradığım ürünü Türkiye'de bulamadım, mağazalara alışveriş ve ikinci el sitelerine her yere baktım eski bir telefon zaten 10 yıllık ebaydan veya aliexpressten sipariş versem gümrükte takılıyormuş. Böyle bir saçmalık olur mu devlet içerisindeki kurumların bizi soymak istemesinden midir bu durum ben mi yanlış anlıyorum? Zaten yurtdışında olan ya da gidebilecek bir akrabam, bir tanıdığım yok, haliyle ben de gidemeyeceğim. Dünyada başka ülkelerde böyle bir uygulama var mı?

(Motorola V8 Gold)

• Devlet bu işten iyi para kazanıyor.
    Senin almak istediğin model eski olabilir ama normalde almak istenilen bir telefon misal olarak yurtdışında 500 TL ise Türkiye'de 900-1000 TL bandında satılıyor. Devlet de bundan her türlü vergisini alıyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ''Vergiler olmasa ülke bu kadar eyiye gidemezdi ha'' Olay bundan ibaret hocam.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Dünyanın hiç bir ülkesinde böyle bir uygulama yok. Yani belki vardır ama IMEI kaydetmek gibi bir uygulama yok.

• quote:

İşte 15 yılda ithal telefona harcanan para

Türkiye'de, 2000-2015 arasında ithal edilen cep telefonu için ödenen 23,4 milyar dolar, Akkuyu Nükleer Santralinin yatırım tutarını aştı.

Bu yüzden.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.