Şimdi Ara

Yurt dışından siparişlere kişi başı limit geldi! (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
381
Cevap
2
Favori
25.441
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
103 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Di Zetemeno

Kredi kartı başına mı, adres başına mı 5 sipariş hakkı?
    siparişi alan kişi başına galiba.
  • Ticaret yapmıyorum. 5 adet kendi adıma 5 adet eşimin adına 5 er adet te 5 ve 9 yaşlarındaki kızlarımın adına alsam bana yeter. Her türlü uydururuz merak etmesinler. Gümrük olayından önce bütün siparişler geliyordu 1 ayda şimdi gelen giden yok ümidi kestim 2 ayı geçti. Gelse Vergisine razıyım. Türkiye ile aynı fiyata bile gelse yinede aliexpres den almaya devam ederim pastanın büyük kısmını Çinliler yesin bizim aç devletimiz yemesin yeter.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: atisaca

Ticaret yapmıyorum. 5 adet kendi adıma 5 adet eşimin adına 5 er adet te 5 ve 9 yaşlarındaki kızlarımın adına alsam bana yeter. Her türlü uydururuz merak etmesinler. Gümrük olayından önce bütün siparişler geliyordu 1 ayda şimdi gelen giden yok ümidi kestim 2 ayı geçti. Gelse Vergisine razıyım. Türkiye ile aynı fiyata bile gelse yinede aliexpres den almaya devam ederim pastanın büyük kısmını Çinliler yesin bizim aç devletimiz yemesin yeter.
    Merak etmeyin, bunlar bir aya kalmaz adrese ddayalı limit de koyarlar.

Bütün gün oturup milleti nasıl biraz daha silkeriz diye kafa yoruyorlar.
  • HahHAHASLBDJLKSAHdsşkadsajhsadhashashldsa :D:D:D:D:D::D:D

Ulan ne güldüm be :D

Gülün beyler, siz de gülün. :D

• Aldıgım ürüne 3 kat vergi alsalae yine kaçak getirrim

• bu da yasak getirmenin başka bir yolu.
    komple yasaklayında ikide bir el kaldırıp kollarınızı yormayın.
    nasılsa yasak denilsede kimsenin tepki verdiği yok , bir iki gün konuşulur en fazla

• Parasiyla degil mi kardesim ....

• fuckulteli kullanıcısına yanıt
    Allah yollunda ne yaptın da güzelleştirmesini istiyorsun?

• Bence yeterli değil, herkesin gıçına plaka takılsın özel gıç vergisi de gelsin..plakası olmayan sokağa bile çıkamasın..

Allah,şu kararı bile savunanların da cemi cümle balasını versin...amin ecmain..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi righteous@ -- 9 Temmuz 2019; 17:3:38 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Alacağımız ürünleri tek firmadan alıp tek kargo ile aradaki farkı kaptırız :)

• Bana yerli mallarından örnek verir misiniz? Kaç tane sayacağınızı merak ediyorum. Ayrıca yurtdışında üretilen bir mal ile Türkiye'de üretilen bir malın maliyet ve satış rakamlarını da paylaşırsanız sevinirim. Kendi ürününü alınca yurtdışına para çıkarmıyorsun, evet. Ancak devamı nerde? Senin yurtdışına satabileceğin dünya markası olmuş bir ürünün var mı? Vergi kaçırmalarını önlemek istiyorsan mevcut hükümete çıkıp iki laf söyle de artık milyon dolar para akıttıkları yabancı adamları alan futbol kulüplerinin (o kadar parayı bulabiliyorlar zaten) neden vergisini sildiğini söylesin. Ha halktan başlamak istiyorsan doğuya gidip söyle. Adamlar daha alışveriş fişinin ne olduğunu bilmiyor ne vergisinden bahsediyordun. Madem o kadar ulusalcısın, git kucaklaş onlarla da vergi vermeyi alışkanlık haline getirsinler. Hele hele vergi demişken güldüğüm diğer nokta Suriyeli din kardeşlerimizin vergi vermeyişi olur. Çok mübarek kardeşlerimiz bize dini bilgi vermeye geldikleri için vergi ödetmiyoruz. Onlar da bize bunun karşılığında vergi vermeden, ülkesinin düşünmeden, bırak ülkesini, kendi canını ortaya koyup onları savunan askerleri, deniz kenarında nargile içerek din kardeşliği vazifesini yerine getiren arkadaşları vergi vermeye ikna ederseniz sevinirim.

• Nereye geçelim

• Kulağımın arkasını da unutmayın..

• Yerdi malı yurdun malı herkes bu vergiyi kullanmalı

• Ya hu kapatın kapıları bitsin. Ne uğraştırıyorsunuz. Kuzey Kore gibi yap. Yurtdışına giriş çıkış kapat gitsin. Çıkış harcı da 50₺ olmuş şaka gibi.

• DH Misafiri D kullanıcısına yanıt
    Vergi alsınlar ama bu iş artık vergiden çıktı, resmen 2-3 ürün fiyatına 1 ürün alıyoruz bu vergi olmuyor işte bu düpedüz legal mafyalık ve güç ellerinde olduğundan başka tüm alternatifleride saf dışı bırakıyorlar.
    Üretim olmamasının cezasını halkatan çıkarıp cezayı çekecekler refah sürüyor ve sizinde bu duygularınızı bir güzel kullanıyorlar. Ayrıca söyleyin bana düzgün bir yerli malı işlemci, ekran kartı veya oyun konsolu ne geliyorsa aklınıza yok işte yok olmayan şey yüzünden halka ceza verilirmi? Olsa bile illa onu mu almak zorundayım, Kesinlikle hayır belki benim tercihim alternatifler burada o ürünü bana seçilebilir kılacak kişiler yine üretenler. Kusura bakmayın ama hiçbir ürünü sırf yerli diye almam alternatifleri ile karşılaştırır ihtiyacıma en uygun olanı alırım bilinçli tüketicilikte budur zaten.
    Bu konuda sizle uzun uzun tartışırım ama vakit kaybı olucaktır.

• Almıyoruz zaten merak etmesin tarla ekiyorum artık elektrik güneş enerjisinden su kuyudun devlete hiçbirşey vermiyorum

• righteous@ kullanıcısına yanıt
    Beddua donup dolasip sahibini bulur gardasim. Allah hidayet versin. :)

• Orada oturup milletin özgürlüklerini kısıtlayacaklarına kargoları düzeltsinler, o kadar pislik dönüyor ki neredeyse tüm kargolarda insanın ağzı açık kalıyor.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.