Şimdi Ara

Yurt dışından siparişlere kişi başı limit geldi! (16. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
381
Cevap
2
Favori
25.441
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
103 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Gerekli görülmüş yapılmış vatandaş olarak bizede susmak düşer bu kadar basit.
  • Yok artık
  • Bakan bey yine bir arkadaşıyla oturmuş galiba. Sohbet ettikçe aklına dahiyane(!) fikirler geliyor!
  • islami sosyalizm
  • Yurt dışından siparişlere kişi başı limit geldi!
  • Statistik S kullanıcısına yanıt
    Evet çok fazla hidrolik parca var sırf lisansı var diye uretilmeyen.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: DH Misafiri

Gelişelim diyoruz da yerli malına tamah etmiyoruz. Yok şöyle yok böyle. Ya arkadaş fırsat verin. Niye üretmiyoruz sonra?? Sizin yüzünüzden. Şuraya bak. Vergi vermeden çarkı döndüremezsin. Vergi vereceksin arkadaş ! Sayı sınırlaması da yerli malından uzaklaşmış sırf kendi çıkarına çalışan her fırsatta vergi kaçırmayı adet edinmiş fakat hizmetin âlasini almaktan çekinmeyenlere ayar.
    bu lafları lüks alman arabalarına binenlere, amerikan malı yolcu uçağı ile gezenlere, saraylaraını italyan malı koltuklarla donatanlara da söylüyor musun ?

zaten sürekli vergi veriyoruz. ben kendi alın terimle kazandığımı saraylarda yaşayanlara veya benden daha sağlıklı olan ama savaştan kaçan nargilecilere paylaşmak zorundamıyım ?
    şamda namaz kılacağız diye millete gaz verenlerin bedelini niye ben ödüyorum ?

rakamlar ortada. türkiyede en çok vergiyi bordrolu çalışan ödüyor. çıkıp bu adamlara büyük şirketlerden alamadıkları verginin acısını çıkartıp üstüne saray üstüne saray yaptıracaksın birde yerli malı yurdun malı mı diyeceksin. gülerler adama.

bakılsın bakalım o devletin vergi borcunu sildiği şirketler ne üretiyormuş ? inşaat şirketleri mi kurtaracak bu milleti ? ne üretmişler yerli bu güne kadar ?
    bu ülkenin teknolojiye erişimini kesenler, teknolojiye dünya kadar vergi koyup nerede boş iş varsa vergisini düşürenlerin umruna mı yerli malı ?
    yerli malına önem veren kamuya ait yerli fabrikaları neden sattı ? yerli malına önem veriyorsa neden patates, prinç, canlı hayvan ve et ithal ediyoruz, neden çifçiye mazotu pahalıya veriyoruz. normalde görmezden geliyorum ama vallahi sabrım taştı. ayağımıza bağlanan prangalar yetmiyor birde yüzümüze bakıp dalga mı geçiyorsunuz utanın be

• quote:

Orijinalden alıntı: berk768

Gerekli görülmüş yapılmış vatandaş olarak bizede susmak düşer bu kadar basit.
    ooo stockholm sendromu, alırım bi dal
  • quote:

Orijinalden alıntı: acaluka

ooo stockholm sendromu, alırım bi dal

Alıntıları Göster
    Gerekli görülmüş yapılmış bize susmak düşer diyor ya. Adamın anasını bişey yapsalar gerekli görülmüş yapılmış diyecek. Biri vardı, karımla yakalasam suçlu karımdır diyen.

• BlackLogic B kullanıcısına yanıt
    Yarın "her gün ananızı,bacınızı saraya getirecekseniz" deseler sıra bizdeydi diye kavga edecek tipler bunlar.
  • kuzey kore demek istedi

• quote:

Orijinalden alıntı: BigFella

Allah belanızı tez zamanda versin inşallah
    Aminnn

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fırat.ç. -- 11 Temmuz 2019; 10:52:17 >
  • 5'i GS formasında yıldız sayısı olarak görmek isteriz.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Mbaydar76 kullanıcısına yanıt
    8.23usdlik cüzdan icin 29 tl vergi gümrüğe sunma damga vergisi çıktı. Teslim almayıp geri göndereceğim ve hafta sonu Batum’a gidip posta kutusu kiralayacağım ürünleri oraya gönderip ayda bir gidip kendim alırım

• Yaklaşık 6 aydır kendime hicbirsey almıyorum yurtdışından 1 tane işlemci aldım ve gümrüğe takılmış amazondan alınma üstelik vergisi ödenmiş.DHL arıyorum olumsuz yanıtlanmis ticari gözüküyor diyor niye diyorum biz bilmeyiz Atatürk havalimanına gidin sorun diyor şaka gibi ülke la kardeş

• Bazen düşünüyorum öldük de cehenneme mi düştük, nedir bu ülkenin hali...
  • Adam diyorki yerli alın vergi verin ya zaten aldıklarımızın yarısı vergi, faiz lobisi diye bağıranların yaptığı tl faize para yatıranlardan vergiyi almamak yoluyla faize destek. kardeşim biz burada yapılan lassa lastiği zamanında irandan yarı fiyatına alıyorduk şimdi durum sanırım yine aynıdır. Arçelik buzdolabını ingilize yarı fiyatına veriyoruz. Üşlkede pahalı diye tüp takılıp satılmayan benzini başka ülkelere yarı fiyatına veriyoruz daha ne yapalım, valla bazen çok aşırı yandaş oluyonuz sanırm yukarıdakiler bile sizden utanır be.
  • Şaka gibi ülkede yaşıyoruz. En son yurt dışı vergi sınırını arttıracağız diyorlardı ne olduysa ondan sonra oldu. Bir tane bile vatandaş yararına değişiklik yapmadılar. Bu gidişle komple yasaklayacaklar alışverişi.
  • 
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.