Şimdi Ara

Yurt dışından hisse senedi alıp satmak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
550
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhabalar, hisse senedi alıp satma konusunda daha önce bir tecrübem olmadı, elimde bir miktar para var ve merak ettiğim konu şu, örnek olarak Amerikan bir şirketten mesela Amazon'dan hisse senedi alabilir miyim? Şu an Garanti bankası kullanıyorum Garantinin böyle bir hizmeti var mı bilen var mı acaba. Ayrıca diyelim ki yurt dışı hisseyi aldım, satışı nasıl gerçekleşiyor. Diyelim ki 1000$ değerinde bir hissem var, vericeğim komisyonlar değer mi. Biraz fazla soru oldu evet konuya yabancı olduğum için Şimdiden teşekkürler

• silinebilir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-69AE8D2F6 -- 17 Temmuz 2020; 19:5:0 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-69AE8D2F6

silinebilir
    Evet kısa vadeli al sat karlı görünmüyor, peki uzun veya orta vadede yurt dışından hisse alıp satmış kimseler var mı acaba? Tecrübelerini paylaşırlarsa çok sevinirim.
  • Yakın zamanda Halk Yatırım a sordum bu soruyu. Komisyon oranları en uygun olanlardan birisiydi ama min. 10.000 USD teminat gerekiyormuş onlarda.

Gedik Yatırım ile de görüştüm. Onların teminat talebi 1.000 USD ama komisyon Halk Yatırım'dan fazla. Ben Lufthsansa hisseleri 7.000 Euro iken düşünüyordum ki 12.000 Euroya gelmişti bir ara değeri. Şu an 8.900 civarında. Yabancı hisse alınacaksa bu komisyon oranlarıyla al-en az 2 sene unut yaklaşımının doğru olacağını düşünüyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: demirsay

Yakın zamanda Halk Yatırım a sordum bu soruyu. Komisyon oranları en uygun olanlardan birisiydi ama min. 10.000 USD teminat gerekiyormuş onlarda.

Gedik Yatırım ile de görüştüm. Onların teminat talebi 1.000 USD ama komisyon Halk Yatırım'dan fazla. Ben Lufthsansa hisseleri 7.000 Euro iken düşünüyordum ki 12.000 Euroya gelmişti bir ara değeri. Şu an 8.900 civarında. Yabancı hisse alınacaksa bu komisyon oranlarıyla al-en az 2 sene unut yaklaşımının doğru olacağını düşünüyorum.
    10.000 USD teminat derken o miktar parayı hesabımda göremesi gerekiyor sadece değil mi? Tam olarak anlamadım teminat nasıl çalışıyor burda.
  • Adınıza açılan yatırım hesabınızda 10.000 usd olması lazım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.