Şimdi Ara

Yurt Dışından Cep Telefonu getirmede son durum (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
253
Cevap
8
Favori
135.956
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: DH-ALEMDAR

quote:

Orijinalden alıntı: DH-ALEMDAR

Arkadaşlar bana şubatın başında büyük ihtimal telefon gelecek avrupadan yengem getirecek..Yanında da üç çocuğu var üçüde 18 yaşından küçük, hepsinin bilgileri tek pasaportta..Şimdi gelecek telefonu çocukların adına açtırabilir miyiz açtıramaz mıyız?..Bilen arkadaşlar varsa yardım etsinler lütfen..

hayir tek pasaporta tek kayit maalesef
  • Aynı şekilde yurtdışından telefon alacağım ancak sorum şu;

Telefonu aldıktan sonra 3-4 gün yurtdışında telefona kendi hattımı takıp kullanabilirmiyim?

Ayrıca telefonu Türkiye'ye girdikten 1 hafta sonra kayıt ettirsem ancak bu 1 hafta boyunca kayıtsız kullansam bir sıkıntı olur mu?
  • Güncell
  • Arkadaşlar öncelikle iyi günler. Bütün yazıları okudum. Ben yurtdışından Blackberry Bld 9900 getirtmek istiyorum fakat kafamda hala pürüzler var. amazon ve bestbuy'a baktım. amazon.com'da ingiliz sitesine göre daha ucuz telefonlar fakat Türkiye'ye getirtiyorlar mı bilmiyorum. Ayrıca nereden daha güvenilir alışveriş yapabilirim? Cevaplarsanız sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ermanex

Arkadaşlar öncelikle iyi günler. Bütün yazıları okudum. Ben yurtdışından Blackberry Bld 9900 getirtmek istiyorum fakat kafamda hala pürüzler var. amazon ve bestbuy'a baktım. amazon.com'da ingiliz sitesine göre daha ucuz telefonlar fakat Türkiye'ye getirtiyorlar mı bilmiyorum. Ayrıca nereden daha güvenilir alışveriş yapabilirim? Cevaplarsanız sevinirim.

Öyle hepsiburadadan alınır gibi alıp getiremiyorsun. Telefon 1000 liraysa ve gümrüğe takılırsa(o tür sitelerden alırsan %100 takılır) sana maliyeti 2000-2500 arası bir fiyat olur. Veya ben o parayı ödemem dersen direk 1000tl paran yanmış olur. Yurtdışından telefon almayı aklınızdan çıkarın. Öyle birşey mümkün olsa kim Türkiye'den alırdı ki?
  • quote:

Orijinalden alıntı: _ AWESOME _

quote:

Orijinalden alıntı: Ermanex

Arkadaşlar öncelikle iyi günler. Bütün yazıları okudum. Ben yurtdışından Blackberry Bld 9900 getirtmek istiyorum fakat kafamda hala pürüzler var. amazon ve bestbuy'a baktım. amazon.com'da ingiliz sitesine göre daha ucuz telefonlar fakat Türkiye'ye getirtiyorlar mı bilmiyorum. Ayrıca nereden daha güvenilir alışveriş yapabilirim? Cevaplarsanız sevinirim.

Öyle hepsiburadadan alınır gibi alıp getiremiyorsun. Telefon 1000 liraysa ve gümrüğe takılırsa(o tür sitelerden alırsan %100 takılır) sana maliyeti 2000-2500 arası bir fiyat olur. Veya ben o parayı ödemem dersen direk 1000tl paran yanmış olur. Yurtdışından telefon almayı aklınızdan çıkarın. Öyle birşey mümkün olsa kim Türkiye'den alırdı ki?

Anladım. Teşekkür ederim. Yani bir tanıdığımız olursa bu işlerde yurt dışına çıkan iyi olur. Onlan getirtsek o zaman daha ucuza gelir. Vodafone'un kampanyası var aslında aylık 79 lira hem de 2 sene boyunca BIS servisi de veriyor yanında. En uygunu o sanırım.

• güncell....

bi sorum olacak

pasaporta işlerken 18 yaşından küçük olan kişilerin pasaportunada işlenebilirmi ?
  • benimde bir sorum olucak.

ben yurtdışı,türkiye pasaport kayıtlı bir cihaz alsam.ardından bu cihazı başka bir ülkede kullanabiliyo muyum?gittiğim ülkede kayıt gibi bir işlem mi yaptırmam lazım yine oranın sim kartıyla kullanmak için?
  • Arkadaşlar benim de bir sorum olacak , herhangi bir avrupa birliği vatandaşı avrupadan almış olduğu telefonu Türkiye'de kullanmak isterse, yasalar nasıl işlemekte ? Diyelimki Alman Hans Almanyadan almış olduğu sim kilitsiz iPhone'u ile Antalyaya tatil yapmaya geliyor.Tabi ki tatili uzun sürücek dolayısıyla buradan bir hatsız bir sim kartı kullanmak istiyor ki daha ucuza gelsin.Kendisinin iPhone'u Türkiyede serbest bir şekilde kullanabilmesi için yapması gereken herhangi birşey var mı ? Daha açık olmak gerekirse benim Bulgaristan Cumhuriyeti pasaportum da var, bu pasaport sayesinde yurt dışına çıkıp giriyorum(vizesiz), yurtdışından bir telefon alıp sanki bir turist gibi Türkiye'de yaşıyor yada tatildeymiş gibi gösterip pasaporta yazılma olayını aşabilirmiyim ? Yardımlar için teşekkürler,
    Birkan
  • Tam emin değilim ama 12 yaşından büyük ise pasaportuna kayıt yaptırabilirsin.yaş 14 lede sınırlandırılmış olabilir.14 yaş ve üstü kesin eminim.12 yaş üstüde olabilir ondan emin değilim.
  • Bu kayıt yaptırma işi dünyada sadece bizim ülkemizde ve bir ara iran da yapılıyordu.İran artık iptal etti böyle bir uygulamayı.Sadece bizim ülkemizde kaldı.O yüzden telefonunu dünyanın her yerinde sorunsuz kullanabilirsin.
  • Alman hans telefonuyla tr ye geldiğinde ve tr deki bir operatörle cihazını kullanmak isterse 30 günlük geçici süre ile turist eşleştirmesi yaptırıyor ve 30 gün sisteme eklenmesi silinmesi ortalama 40-45 gün sorunsuz kullanabiliyor.Sende bu şekilde cihazını bir sefere mahsus kullanabilirsin türkiyede.Bu işlemin dez avantajı bir kereye mahsus bu eşleştirme yapılıyor ve max 40-45 gün kullanma süresi bulunuyor.Daha sonra bu cihazın geri dönüşü olmuyor.Hiç bir şart altında türkiye de kullanamazsın.
  • hmm , 40-45 gün diyosunuz, o zaman bu şekilde kullanamam, demekki telefonu Bulgar pasaportuma yazdırmam gerekicek ki 18 yaşımı 1 ay sonra dolduruyorum yazdırma olayı sorun olmaz, teşşekkürler ;)
  • arkadaşlar benim durum biraz farklı... amerikadaki arkadaşım kendine iphone 4 alacak.. onu kargoyla bana gönderecek..gümrükte sorun olurmu ??
  • takılır hem de telefondan olursun
  • Merhabalar, bende yurt dışında bir kaç kişiyle tanıştım ve bana çok uygun fiyatlar verdiler ve 1 yıl garntili uluslar arası ama yinede güvenmiyorum

Gümrükte takılmaz diyor 3 günde elinde olur diyor ama yinede dedigim gibi içimde güvenmek gelmiyor bu konuda bana yardımcı olurmsunuz

İyi Günler herkese
  • quote:

Orijinalden alıntı: yansima1234

Merhabalar, bende yurt dışında bir kaç kişiyle tanıştım ve bana çok uygun fiyatlar verdiler ve 1 yıl garntili uluslar arası ama yinede güvenmiyorum

Gümrükte takılmaz diyor 3 günde elinde olur diyor ama yinede dedigim gibi içimde güvenmek gelmiyor bu konuda bana yardımcı olurmsunuz

İyi Günler herkese

Hangi telefon ve fiyat nedir?
  • İphone 4s 64 gb 400 usd
  • quote:

Orijinalden alıntı: yansima1234

İphone 4s 64 gb 400 usd

Çalıntı mı? Hem 4s hem 64gb ve 400 dolar? Telefonun normalde 850 dolar olduğunu biliyorsundur. Hatta çoğu eyaletde artı olarak vergisi de var. Gümrüğe takılırsa 850 dolar üzerinden işlem yaparlar ve 1600-1700 dolar gibi bir fiyata mal olur sana.
  • nerden bilim çalıntı oldugunu bende şaşırdım zaten dedim gönder bakım begenirsem paranı anında yatırım
  • 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.