Şimdi Ara

Yurt Dışından Cep Telefonu getirmede son durum (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
253
Cevap
8
Favori
135.956
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Zaten kayıt işleminde pasaport gerekiyor.Pasaporttada ülkeye giriş tarihini 30 gün geçmemiş olması gerekiyor.Dolayısıyla zaten 18 yaşını doldurmuş olmanız gerekiyor.Ayrıca 2 senede bir cihaz kaydettirilebiliyor.Yani şu anda 2007de alınan cihaz(ay ve gün önemli değil)kaydettirilebilir.Ama 2008de almışsanız önümüzdeki yılı beklemeniz gerekmekte.
  • Ben K850 mi Bir yakınımın pasaportuna işlettirdim.
    Sanırım 15 sene daha o pasaporta cihaz alamaz
  • arkadaşlar yurtdışından telefon getirdiğimizde 2 senede sadece 1 telefon kaydedebiliyoruz bunda problem yok da, 2 sene de 1 mi telefon getirebiliyoruz peki?

Yani ben tek başıma 2 telefon getirsem 1 ini kaydettirsem birini ettirmesem sorun oluyor mu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CrypticNS -- 14 Mart 2010; 20:23:17 >
  • kaydettirilmemiş telefona bir süre sonra kapatılacaktır mesajı gelir
  • quote:

Orijinalden alıntı: murat2580

kaydettirilmemiş telefona bir süre sonra kapatılacaktır mesajı gelir

sorum aslında gümrükte ne olur idi?
    yani 2 tane telefonu gümrükten sıkıntısız sokabilir miyim?

Kaydını başkasına yaptırırım diğerinin, o sorun değil.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sungur 13

Zaten kayıt işleminde pasaport gerekiyor.Pasaporttada ülkeye giriş tarihini 30 gün geçmemiş olması gerekiyor.Dolayısıyla zaten 18 yaşını doldurmuş olmanız gerekiyor.Ayrıca 2 senede bir cihaz kaydettirilebiliyor.Yani şu anda 2007de alınan cihaz(ay ve gün önemli değil)kaydettirilebilir.Ama 2008de almışsanız önümüzdeki yılı beklemeniz gerekmekte.

Şimdi ben telefonumu 2007 12. ayda aldım, 2008 1. ayın 14 de kaydettirdim. Buna göre 26 ay önce kayıt yaptırmışım. 2008 de giriş yaptım diye(1. ay bile olsa) 2011 i beklemek zorunda mıyım yeni telefon getirmek için?
  • Evet.Sistem saçma şekilde gün olarak değil sene olarak kaydediyor.Bende nokia 5130 telefonumu kaydettirebilmek için 2010 yılını beklemiştim.Bir önceki telefonumu 2007 haziranda kaydettirmeme rağmen hemde!
    Bunu net olarak söylüyorum çünkü TİM'deki çalışan bana aynen bunu söylemişti.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-0173FC748 -- 16 Mart 2010; 1:13:04 >
  • quote:

Evet.Sistem saçma şekilde gün olarak değil sene olarak kaydediyor.Bende nokia 5130 telefonumu kaydettirebilmek için 2010 yılını beklemiştim.Bir önceki telefonumu 2007 haziranda kaydettirmeme rağmen hemde!
    Bunu net olarak söylüyorum çünkü TİM'deki çalışan bana aynen bunu söylemişti.

Şimdi bir telefon alıp getirseniz bir ay içinde kaydettirmek zorundasınız öyle değil mi. Telefonu kullanmadan bir sene bekletip sonra kaydettirmek gibi bir şey olabilir mi?
  • Bir şey farketmez.Çünkü kayıt için pasaportunuzun son giriş tarihi mührünün bulunduğu sayfanın ve kimlik bilgilerinin bulunduğu bölümün fotokopisini istiyorlar.Ancak Türkiyeye giriş-çıkış yapmanız durumunda 1 senelik telefonunuzu yeniden kaydettirme olanağına kavuşabilirsiniz.Tabi yine son giriş tarihinizden itibaren 30 günü geçmemek şartıyla
  • quote:

Orijinalden alıntı: CrypticNS

quote:

Orijinalden alıntı: murat2580

kaydettirilmemiş telefona bir süre sonra kapatılacaktır mesajı gelir

sorum aslında gümrükte ne olur idi?
    yani 2 tane telefonu gümrükten sıkıntısız sokabilir miyim?

Kaydını başkasına yaptırırım diğerinin, o sorun değil.

buna cevap yok mu?
  • Gümrükte bildirim yapmazsın valizinde 4 tane de geçirirsin..Arayacakları tutarsa sıkıntı olabilir..Birden fazlası için.
  • quote:

Orijinalden alıntı: MGÜ

quote:

Zaten kayıt işleminde pasaport gerekiyor.Pasaporttada ülkeye giriş tarihini 30 gün geçmemiş olması gerekiyor.Dolayısıyla zaten 18 yaşını doldurmuş olmanız gerekiyor.Ayrıca 2 senede bir cihaz kaydettirilebiliyor.Yani şu anda 2007de alınan cihaz(ay ve gün önemli değil)kaydettirilebilir.Ama 2008de almışsanız önümüzdeki yılı beklemeniz gerekmekte.

Şimdi ben telefonumu 2007 12. ayda aldım, 2008 1. ayın 14 de kaydettirdim. Buna göre 26 ay önce kayıt yaptırmışım. 2008 de giriş yaptım diye(1. ay bile olsa) 2011 i beklemek zorunda mıyım yeni telefon getirmek için?

Daha önce kayıt yaptırdığım avea merkeze sordum, getirebileceğimi ve sorun olmayacağını söylediler..

• Unlocked telefon dışında olmuyor mu?
    Kilidi burada kırdıramıyor muyuz?
  • şimdi önemli olan pasaportun türkiyeye giriş tarihinden 1 ay geçmiş olmaması mı, yoksa telefonun satın alınmasından sonra 1 ay geçmiş olmaması mı?
    amerikadan arkadaşım 1 ay sonra türkiyeye gelecek, bende 20 gün kadar önce avrupada bulundum, şimdi kendi pasaportuma kaydettiremez miyim amerikadan arkadaşım iphone getirdiğinde ?
  • peki arkadaslar bu sekilde alınan bir telefonun türkiyede garanti durumu nası oluyor,burdaki teknik servislerde gecerlimidir? örnegin ebay amerikadan alınan bir telefon türkiyeye geldi bende aldım bir telefoncuda kayıt ettirdim yasal süreç gecti acıldı ve kullanıyorum cihazı,hersey normal gidiyor ve aldıgım yerden 2yıl garantisi var.bozulması durumunda türkiyede işlem yaptırabiliyormuyuz yoksa farklı prosedürleri varmıdır?
  • Shadowfex;
    Telefonun satın alındığı tarih önemli değil. Önemli olan pasaporttaki giriş tarihidir. Türkiye' ye giriş yaptıktan sonra en geç bir ay içinde kaydı yaptırmak gerekiyor.

jackal_mete;
    yurtdışından getirilen cihazların garantisi Türkiye' de geçerli olmuyor.
    Bu tür cihazların uluslararası garantisi oluyor. Uluslararası garantide prosedür nasıl işliyor bilmiyorum. Sanırım telefon nereden alındıysa oraya götürmek gerekiyor.
  • Bu tamamen telefon kartelinin yüzünden olan salakça bir şey. Böyle bir şey olur mu ya. Sen bavulunda istersen 10 tane telefon getir, ne vergisini öde ne bir şey ama tamam vergimi ödeyeyim de ve kargo ile getirt fakat girişi yasak olsun. Ya buna kargalar kıçı ile güler. Geçen e-bayde blackberry storm 2 gördüm. Türkiye'de alt modelleri 1100 filan. Kaç paraydı dersiniz? 300 dolar yani 450 TL. Varın bu telefon kartelinin kazandığı paraları siz düşünün Türkiye'de fahiş fiyatlarla telefon satarak . Aynı telefon hat ile birlikte 2 yıllık kontratla alınırsa kaç para biliyor musunuz? 44 dolar. Yorumu sizlere bırakıyorum çünkü biraz daha konuşursam kötü laflar çıkmaya başlayacak ağzımdan.

• Ben ebay'den k850i ve c905 aldım hem de ikişer tane ve hiç sorunsuz kapıma kadar geldi Gerçi hepsini sattım ve kullanmadım pasaporttan dolayı ama iyi kar ediliyor cidden. Zira k850i 180tl ve c905 ise 260tlye mal oldu.
  • Bende bi hafta icinde avrupada olacagim ve kisisel kullanim icin cep telefonu almayi düsünüyorum..Acaba alacagim telefon icin gümrükte ötv ya da herhangi bi vergi ödemem gerekiyor mu? Bunun icin getirilmis yeni bi düzenleme falan var mi? Yoksa yukarda belirtildigi gibi geri dönüsümden itibaren 1 ay icerisinde pasaportuma kaydettirip kullanabilr miyim..Simdiden tesekkürler
  • peki yurtdışından getireceğimiz telefon unlocked olması mı lazım yoksa kontratsız mı olması lazım. yada bunlar aynı şeyler mi. bestbuy'ın sitesinde farklı gösteriyor da ;

http://www.bestbuy.com/site/Mobile-Cell-Phones/Cell-Phones/abcat0801000.c?id=abcat0801000
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.