Şimdi Ara

Yurt Dışından Asus VDSL Modem

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
1.812
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar merhaba. ABD'ye gittiğimde VDSL modem almak istiyorum. Asus'un sitesinden baktığımda dsl ürün grubu bulamadım.
    https://www.asus.com/us/Networking/AllProducts/

Nereye gitti bu modemler :)

• quote:

Orijinalden alıntı: Emre-X

Arkadaşlar merhaba. ABD'ye gittiğimde VDSL modem almak istiyorum. Asus'un sitesinden baktığımda dsl ürün grubu bulamadım.

https://www.asus.com/us/Networking/AllProducts/

Nereye gitti bu modemler :)

Amerikada modemi ayrı, router'ı ayrı almak yaygın bir olay. İkisi bir arada ürün (hem modem, hem de router) bulmak zor. Genellikle kullanıcılar modem ile router'ı ayrı ayrı kullanıyor. Google'dan zorlayarak bu ürünü bulabildim, muhtemelen eski bir ürün:

https://www.asus.com/us/Networking/DSLAC68U/

Amazon'da bir satıcı bu ürünü 400 küsür dolar gibi baya saçma bir fiyattan koymuş. Asus şu anda ABD'de aktif olarak vdsl router satıyor mu bilmiyorum

Ekleme: Amazonda bir tek o ürün varmış asus vdsl modem router olarak. Onun dışında satılanlar sadece router. Yani asus ABD'de 2'si bir arada vdsl modem router satmıyor diyebiliriz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EnemyTerritory -- 6 Temmuz 2018; 22:29:34 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• EnemyTerritory E kullanıcısına yanıt
    Dsl ac68u eski bir modem. Türkiye pazarında da mevcut ve rağbet görüyor. Bildiğim kadarıyla RT ekli cihazlar router ve hiçbiri modem olarak kullanılmıyor. Evde bir fiber bağlantım olsaydı RT olan herhangi bir cihaz işimi görecekti ama vdsl olunca hiçbiri işime yaramıyor. Türkiye pazarında dsl ac88u Asus’un son çıkan modemi. Bu bile ürün listesinde çıkmıyor. Söz konusu vdsl ise tek cihazla işi çözmek varken neden 2 cihaz alıyorlar onu anlayamadım.

Ekleme: Sanırım vdsl pazarı ABD’de bizdeki gibi yaygın değil ve ürün çeşitliliği ondan düşük.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Emre-X -- 6 Temmuz 2018; 22:35:19 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Dsl ac68u eski bir modem. Türkiye pazarında da mevcut ve rağbet görüyor. Bildiğim kadarıyla RT ekli cihazlar router ve hiçbiri modem olarak kullanılmıyor. Evde bir fiber bağlantım olsaydı RT olan herhangi bir cihaz işimi görecekti ama vdsl olunca hiçbiri işime yaramıyor. Türkiye pazarında dsl ac88u Asus’un son çıkan modemi. Bu bile ürün listesinde çıkmıyor. Söz konusu vdsl ise tek cihazla işi çözmek varken neden 2 cihaz alıyorlar onu anlayamadım.

Ekleme: Sanırım vdsl pazarı ABD’de bizdeki gibi yaygın değil ve ürün çeşitliliği ondan düşük.

Hocam vdsl modem router gibi ikisi bir arada cihazlar amerikada fazla rağbet görmüyor. Bir tek türkiye gibi ülkelerde rağbet görüyor. Hatta vdsl modem terimi bile bize özgü diyebiliriz. Normalde modem kablodan gelen sinyali çözen, ethernet ile kullanılabilir hale getiren alete deniyor. Router ise evdeki ağı internete yönlendiren, modeme yönlendiren cihaza deniyor. Dolayısıyla onlar vdsl modem router gibi bir terim kullanmışlar. Asus'un amerika sayfasında farkettiysen 2'si bir arada, yerden tasarruf eden vs gibi cümlelerle reklam yapmışlar Bize baya garip geliyor böyle. Bizde desen vdsl modem alacağım diye, kimse düşünmez wifi içinde dahili olsun mu, router istiyor musunuz diye Zaten öyle olması gerektiğini düşünürüz. Ancak amerikada ise ikisi bir arada yapan cihazlar pek yaygın değil, insanlar genellikle tek portlu kablolu modemi kaliteli router'a bağlayarak kullanıyorlar. Yıllardan beri bu durum böyle. Yeni yeni bazı iss'ler ikisi bir arada cihaz veriyor ancak ikisi bir arada cihazlar pek performanslı değil, ısınıyor, wifi yavaş oluyor vs. Ondan da memnun kalmayıp harici router alıyor insanlar

Dsl pazarı konusunda bir bilgim yok. Türkiye'ye kıyasla kablonun(bizdeki kablonet) baya yaygın olduğunu, insanların daha çok kablo kullandığını biliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EnemyTerritory -- 6 Temmuz 2018; 23:41:52 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: EnemyTerritory

quote:

Hocam vdsl modem router gibi ikisi bir arada cihazlar amerikada fazla rağbet görmüyor. Bir tek türkiye gibi ülkelerde rağbet görüyor. Hatta vdsl modem terimi bile bize özgü diyebiliriz. Normalde modem kablodan gelen sinyali çözen, ethernet ile kullanılabilir hale getiren alete deniyor. Router ise evdeki ağı internete yönlendiren, modeme yönlendiren cihaza deniyor. Dolayısıyla onlar vdsl modem router gibi bir terim kullanmışlar. Asus'un amerika sayfasında farkettiysen 2'si bir arada, yerden tasarruf eden vs gibi cümlelerle reklam yapmışlar Bize baya garip geliyor böyle. Bizde desen vdsl modem alacağım diye, kimse düşünmez wifi içinde dahili olsun mu, router istiyor musunuz diye Zaten öyle olması gerektiğini düşünürüz. Ancak amerikada ise ikisi bir arada yapan cihazlar pek yaygın değil, insanlar genellikle tek portlu kablolu modemi kaliteli router'a bağlayarak kullanıyorlar. Yıllardan beri bu durum böyle. Yeni yeni bazı iss'ler ikisi bir arada cihaz veriyor ancak ikisi bir arada cihazlar pek performanslı değil, ısınıyor, wifi yavaş oluyor vs. Ondan da memnun kalmayıp harici router alıyor insanlar

Dsl pazarı konusunda bir bilgim yok. Türkiye'ye kıyasla kablonun(bizdeki kablonet) baya yaygın olduğunu, insanların daha çok kablo kullandığını biliyorum.

Alıntıları Göster
    Şu an kafamda taşlar yerinde oturdu. Çok teşekkürler

• quote:

Şu an kafamda taşlar yerinde oturdu. Çok teşekkürler

Alıntıları Göster
    DSl modemden vazgeçtim. Evdeki emektarı tutup, yanında ac86u ya da ac88u alacağım. Aralarında çok fark yok gibi (https://www.asus.com/us/Product-Compare/?products=FuSr2UwZNsqc7PRa,e5rP2N02bDRfXJUO&b=0) Az yer kaplamasından dolayı ac86u tercihim olabilir. Bunda 3x3 mimo var, diğerinde 4x4 mimo. Günlük kullanımda çok etkileyeceğini sanmıyorum.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.