Şimdi Ara

Yurt dışından araç alıp türk plakasına geçirmek

Koronavirüs Özel
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
8
Cevap
0
Favori
315
Tıklama
Tüm Forumlar >> Motorlu Araçlar Dünyası >> Otomobil Genel >> Otomobil ve Otomotiv Dünyası Genel >> Yurt dışından araç alıp türk plakasına geçirmek
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
    4833 Mesaj
    Herkese merhabalar
    Yurt dışından araç alıp türkiye plakaya geçirmek aracın türkiye fiyatından daha pahalıya mı patlar yoksa aynı mı olur.
    Malum ülkemizde bazı araçlar hor kullanılıyor ve temiz bulunamıyor atıyorum almanya da temizini bulup türkiye ye geçirmek istesek bunu yapabiliyor muyuz.

Edit: araç alacağımdan değil merak ettiğimden soruyorum, e85 z4 ler hoşuma gidiyor onun için merak ettim sadece

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi JanKlod -- 6 Aralık 2019; 22:23:52 >

|
    |
    131 Mesaj
    Çift vatandasim arabam tr plaka. Astari yüzünü geçer bence gerek yok

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
  • Yarbay
    3416 Mesaj
    Alırsın yine aynı paraya veya fazlasına gelir. Alamazsın diyene inanma. 183 gün yurt dışında kaldığın taktirde yabancı plakalı aracı 2 yıl tr de tutma hakkın var. Sonra yurt dışına çıkarman gerekir. Yok ben parasını ödeyip almak istiyorum dersen gümrükte vergi bedeli+ ötv + kdv ödeyip tr plaka çıkartırsın. Tüm bu işlemler için 1 ay süren var. Tavsiyem gümrük müşaviri ile iletişime geçmen.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Yarbay
    4833 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: skyrime2828

Alırsın yine aynı paraya veya fazlasına gelir. Alamazsın diyene inanma. 183 gün yurt dışında kaldığın taktirde yabancı plakalı aracı 2 yıl tr de tutma hakkın var. Sonra yurt dışına çıkarman gerekir. Yok ben parasını ödeyip almak istiyorum dersen gümrükte vergi bedeli+ ötv + kdv ödeyip tr plaka çıkartırsın. Tüm bu işlemler için 1 ay süren var. Tavsiyem gümrük müşaviri ile iletişime geçmen.
    Araç alacağımdan değil merak ettiğimden soruyorum, dediğiniz gibiyse normal vergiler ödenip tr plakaya geçiyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    4833 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: met.nar

Yüzü astarini geçiyor hiç girme bu işe.. yabancı uyruklu bir eş bul kendine ve onun üzerine MA plakalı bir araç al kullan...En uygun yolu bu.
    Araç alacağımdan değil soruyorum sadece. E85 Z4 ler çok hoşuma gidiyor sahibinden de incelerken aklıma geldi sormak istedim sadece. Neden öyle dediniz zahmetli mi yoksa pahalı ya mı geliyor

|
    |
    2043 Mesaj
    2. El araçların ithalatının önü tamamen kapalı. Sadece 25 yaş üstü araçlar gelebilir ya da araç bir şekilde gümrüğe kalacak sonra ihale usulü satılacak vs.

|
    |

• Yüzbaşı
    822 Mesaj
    2. El değilde yasal yollarla vergi ve ÖTV sini ödemek şartıyla istediğin 0 arabayı getirebilirsin.

|
    |
Reklamlar
Media Sözlük
bankalar.org
Canlı Tv izle
SEO
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR5
0,281
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.