Şimdi Ara

Yurt dışından alışverişlerde gümrük vergisi sınırı düştü (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
8 Misafir - 8 Masaüstü
5 sn
289
Cevap
7
Favori
44.487
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
50 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 22 euro yu aşan kısımdan mı yüzde 18/20 vergi alınacak yoksa tüm maliyetten mi alınacak anlamadım? neydi günahımız bilemedim ki başımıza bunlar geliyor?

• Arkadaslar yururluge girdimi bu 22 eur olayi ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • By_higH kullanıcısına yanıt
    Yazma dostum anlamazlar. Dolar iki kat arttı. Avro arttı. Ulan peki Sırp dinarı niye arttı? Kimse sormaz.

ekonomi ve finansal sistemimiz rezalet olduğu için dolar ve avro artıyor. Dolar ve avro arttığı için kötüye gitmiyoruz. Bu korelasyonu kimse anlamadığı için ben artık ağzımı açmıyorum, yazmıyorum da. Sen de kasma (önerim)
  • Nasıl alcakki benden vergiyi postacımı gelip alacak

• quote:

Orijinalden alıntı: calculus07

Nasıl alcakki benden vergiyi postacımı gelip alacak
    gümrükte geçerken, gel vergini öde - malı al diyecekler

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yuh
  • Ya kardesim siz kimsiniz ki egitim sisteminin icine ettigimiz halde İngilizce ogreniyor, internetinize medyaniza o kadar sansur koydugumuz halde yabanci siteleri duyuyor, karninizi doyurmaktan baska bir sey dusunememniz icin sizi mumkun oldugunca fakirlestiriyoruz, siz kimsiniz ki yurt disindan alis veris yapma curretini gosteriyorsunuz ya kimsiniz siz kim.

Bak bi de kargolara 20Euro yazdiriyorlarmis, gumrukteki memurlara soyleyin, sagina bir sifir daha atip oyle vergi alsin bunlardan, boyle bir sey yok ya,

-Aloo

-Sarayin cimleri 1 mm uzamis, cevre ve sehircilik bakanini gonder de baksin bir suraya,

- Aksam da bilim teknoloji bakanini cagirin su konferans salonundaki pc ye baksin, Pubg kasiyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sing_a_song -- 13 Haziran 2018; 14:44:35 >
  • mahmut716 kullanıcısına yanıt
    ilk aradıklarında ulaşamazlarsa tekrar arıyorlar mı ?

• quote:

Orijinalden alıntı: seferihsn

ilk aradıklarında ulaşamazlarsa tekrar arıyorlar mı ?
    belki de aramıyorlardır, kendin zaten anlarsın takip koduyla sorguladığında gümrükte fazla süre takıldığını
  • mahmut716 kullanıcısına yanıt
    takipsiz kargoyla alsam ?

2. sorum gümrüjte takıldığını anladığumda nereye başvuru yapıyorum ? şimdiden teşekkürler.

• quote:

Orijinalden alıntı: seferihsn

takipsiz kargoyla alsam ?

2. sorum gümrüjte takıldığını anladığumda nereye başvuru yapıyorum ? şimdiden teşekkürler.
    takipsiz alma, pttciler cebe atıyor

takipli alman lazım, nerde takıldığını takip edebilmek için

• Arkadaşlar amazondan 32 dolarlık urun alsak sımdı vergımı odeyecegız yuh ya
  • quote:

Orijinalden alıntı: mahmut716

takipsiz alma, pttciler cebe atıyor

takipli alman lazım, nerde takıldığını takip edebilmek için

Alıntıları Göster
    Aliexspres ten aldığım 2 elektronik sigara ve 1 atomizer,bir de şerit kablo 4 aydır gelmedi, kayıp.Takip ler çinden itibaren güncellenmemiş. Belli ki yolda birileri almış.

• quote:

Orijinalden alıntı: selamivural

Aliexspres ten aldığım 2 elektronik sigara ve 1 atomizer,bir de şerit kablo 4 aydır gelmedi, kayıp.Takip ler çinden itibaren güncellenmemiş. Belli ki yolda birileri almış.

Alıntıları Göster
    ekstra para verip takip kodlu alacaktın. şimdi pttci'nin cebinde, arkadaşlara hava atıyordur enayi sigarası tüttüruyorum diye...

• quote:

ekstra para verip takip kodlu alacaktın. şimdi pttci'nin cebinde, arkadaşlara hava atıyordur enayi sigarası tüttüruyorum diye...

Alıntıları Göster
    Takip no vardı ama Çin den sonrası gözükmüyor. Zaten hepsini toplasan 20-25 lira anca ödemişimdir.

Enayi olmaya razıyım, yeter ki hırsız olmayım, kul hakkı elbet bi yerlerinden çıkar!

• quote:

Takip no vardı ama Çin den sonrası gözükmüyor. Zaten hepsini toplasan 20-25 lira anca ödemişimdir.

Enayi olmaya razıyım, yeter ki hırsız olmayım, kul hakkı elbet bi yerlerinden çıkar!

Alıntıları Göster
    takip no varsa cebe atamaz

• quote:

takip no varsa cebe atamaz

Alıntıları Göster
    Mesela bi tanesi bu, mart ayında alındı ama ptt kargo telefon etsek te yok diyor. Takip no var fakat sayfa üzgünüz takip kullanılır değil diyor.

Çinli tekrar bedavadan göndereyim diyor ama bekleyelim biraz daha dedim, adamların ne suçu var, ürün yolda kaybolmuş!

• selamivural kullanıcısına yanıt

• quote:

Mesela bi tanesi bu, mart ayında alındı ama ptt kargo telefon etsek te yok diyor. Takip no var fakat sayfa üzgünüz takip kullanılır değil diyor.

Çinli tekrar bedavadan göndereyim diyor ama bekleyelim biraz daha dedim, adamların ne suçu var, ürün yolda kaybolmuş!

Alıntıları Göster
    hocam ptt sitesinden sorgulayinca bisey çıkmıyor, bi de takip kodlari R ile başlardı

• 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.