Şimdi Ara

Yurt dışından alışveriş eBay, Dealxtreme, Aliexpress Destek, Sorular ve Cevaplar

Koronavirüs Özel
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
25.999
Cevap
1.192
Favori
921.967
Tıklama
Tüm Forumlar >> Sıcak Fırsatlar >> Yurt Dışı Fırsatlar - Konu Dışı >> Yurt dışından alışveriş eBay, Dealxtreme, Aliexpress Destek, Sorular ve Cevaplar
Giriş
    8414 Mesaj
    kargom ankara'ya gelmiş ama 3 gündür dağıtıma çıkarmadılar gidip şubeden alabilir miyim bilgisi olan var mı ?
    |
    |
    2248 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: maestro35

quote:

Orijinalden alıntı: oknglr

Aliexpresste şu sistemin nasıl işlediğini bilen varmı ?

sürekli aliexpress den alırım.. o sistem bazen 25 gün bazen 45 gün olabilir.. bazende 30-35 gün.. bu satıcının taahhüt süresi.. bu süreye kadar ürün elinize geçmez ise paranızı geri alabiliyorsunuz...

Asıl sormak istediğim bu sistem nasıl işliyor yani parayı nasıl geri alıyoruz. 47 gündür hala trye girmeyen bir ürünüm var. Satıcı disputeye cevap vermiyor. Ürün yurt dışına sevk edileli 35 36 gün oldu belki daha fazla

Ryzen 5 3600 / MSİ B450 Tomahawk Maxx / Sapphire Pulse 5700 XT / XPG D60G 8x2 3200 mhz / Crucial BX500 480GB / Sharkoon Puresteel RGB / FSP HYPER K 700W / LG 29 UM68-9 /

• Binbaşı
    1710 Mesaj
    Beyler bu süreç normal mi ? Sanırsam sistem değişmiş isviçre postası getiriyor . ( DX )

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-293545EA6 -- 18 Temmuz 2014; 14:44:23 >
    |
    |

Forumda arkadaşın biri satıyor hocam. ds4 hem kırmızı hem mavi fiyatı 170 falandı.ben kırmızı aldım gayet güzel

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    RoboticFIFA kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    |
    |
    Aynı ürün bi yerde free shipping iken başka yerde 30-40 dolar shipping ücreti istiyor, başka yerde 50 dolar üzeri alışverişlerde shipping bedava diyor.
    Bu fark nerden geliyor?

kargo sirketleri ile anlasmalarina bagli olarak fiyatlar degisiyor..
    |
    |
    IraArel kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

inceledigin saatin saticini yapan kisi ile yazisman gerekiyor ebaydan bulabilirsen onlar gonderim yapan saticilar vardir.
    |
    |
    Semihmeric kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

takilmaz siparis verebilirsin....
    |
    |
    RoboticFIFA kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    quote:

quote:

quote:

sürekli aliexpress den alırım.. o sistem bazen 25 gün bazen 45 gün olabilir.. bazende 30-35 gün.. bu satıcının taahhüt süresi.. bu süreye kadar ürün elinize geçmez ise paranızı geri alabiliyorsunuz...

Asıl sormak istediğim bu sistem nasıl işliyor yani parayı nasıl geri alıyoruz. 47 gündür hala trye girmeyen bir ürünüm var. Satıcı disputeye cevap vermiyor. Ürün yurt dışına sevk edileli 35 36 gün oldu belki daha fazla

satıcı isterse yanıt vermesin , siz açık uyuşmazlık 'a ( dispute ) tıklayıp ürünün size ulaşmadığını beyan ettiyseniz işlem burada bitiyor , dispute işleminden sonra sistem yine bir müddet veriyor , onun süresini bilmiyorum ama en az 15-20 günlük bir ek süre daha sanırım , o sürenin bitimine kadar da ürün elinize geçmez ise ( siz , ben ürünü aldım diyerek onaylsistem sizin paranızı otomatikman geri yatırıyor. ( siz ürünüaldıgınızı onaylamadan para satıcıya aktarılmaz )

• Yarbay
    2248 Mesaj
    quote:

quote:

quote:

quote:

satıcı isterse yanıt vermesin , siz açık uyuşmazlık 'a ( dispute ) tıklayıp ürünün size ulaşmadığını beyan ettiyseniz işlem burada bitiyor , dispute işleminden sonra sistem yine bir müddet veriyor , onun süresini bilmiyorum ama en az 15-20 günlük bir ek süre daha sanırım , o sürenin bitimine kadar da ürün elinize geçmez ise ( siz , ben ürünü aldım diyerek onaylsistem sizin paranızı otomatikman geri yatırıyor. ( siz ürünüaldıgınızı onaylamadan para satıcıya aktarılmaz )

Tamamdır sağolasın dispute açmıştım 7 günü kaldı bekliycez ozaman.
    |
    |

Ryzen 5 3600 / MSİ B450 Tomahawk Maxx / Sapphire Pulse 5700 XT / XPG D60G 8x2 3200 mhz / Crucial BX500 480GB / Sharkoon Puresteel RGB / FSP HYPER K 700W / LG 29 UM68-9 /

• Binbaşı
    1726 Mesaj
    7 Temmuz'da ebay'den verdiğim 6 parça oyuncak siparişimden sadece 2 tanesini yollamış satıcı. Diğer 4 tanesi paketten çıkmadı. Mesaj attım hala dönmedi.

Daha önce böyle birşey yaşamadım. Üstelik satıcının notu da yüksek. Acaba iki ayrı kargo mu yaptı diyeceğim ama neden böyle yapsın ki? Hepsi ufak bir kutuya sığacak kadar ufak ürünler zaten.

Dispute diye bir link yok. Site yönetimine şikayet edebileceğim link vb göremedim az buçuk ingilizcemle:)

Ebay tecrübesi olanlar yardımcı olabilirse sevinirim.

http://res.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ResolutionCenter

Buradan case açın. Satıcı 2 gün içinde dönüp bir çözüm ile gelmesi lazım. Eğer hala cevap vermezse casei ebaye yollayıp(escalate the case) satıcıyla onların iletişime geçmesini sağlayabilirsiniz.
    |
    |
    sorrento kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: sorrento

7 Temmuz'da ebay'den verdiğim 6 parça oyuncak siparişimden sadece 2 tanesini yollamış satıcı. Diğer 4 tanesi paketten çıkmadı. Mesaj attım hala dönmedi.

Daha önce böyle birşey yaşamadım. Üstelik satıcının notu da yüksek. Acaba iki ayrı kargo mu yaptı diyeceğim ama neden böyle yapsın ki? Hepsi ufak bir kutuya sığacak kadar ufak ürünler zaten.

Dispute diye bir link yok. Site yönetimine şikayet edebileceğim link vb göremedim az buçuk ingilizcemle:)

Ebay tecrübesi olanlar yardımcı olabilirse sevinirim.

Paypal'dan çözüm merkezi bölümüne girin. İşleme itiraz et'e tıklayın. Oradan durumunuza göre işleminizi gerçekleştirin.

Teşekkür ederim. Bir iki gün daha bekleyeceğim. Bakalım satıcı dönüş yapacak mı?

|
    |
    Mkardes1903 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

http://www.ebay.com/itm/Army-Green-Dial-Solider-Military-Army-Sport-Style-Luminous-Quartz-Wrist-Watch-/111287580033?pt=Wristwatches&hash=item19e941b581

Aksesuar amacli alinabilir bence. Replika urun oldugu kesin tabi. Bozulursa da uzulmezsiniz cok para vermediginiz icin.

|
    |
    Cryptical kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    |

Orijinalden alıntı: Apocalypto33

Innial card 100 tl bakiyem var.Aliexpressten 30$ ürün alacağım.Card kuru kendi kendine çevirecek mi?Güncel kuru nereden görebilirim,İsim-Soyisim kısmına ne yazacağım?

Kendi çeviriyor ödeme sayfasında olması lazımdı . İsim soyisim kismina kendinizinkini yazin olmazsa ininal yazarsınız

Media Sözlük
bankalar.org
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR2
0,500
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.