Şimdi Ara

Yurt dışından alışveriş eBay, Dealxtreme, Aliexpress Destek, Sorular ve Cevaplar

Koronavirüs Özel
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir (1 Mobil) - 1 Masaüstü1 Mobil
25.999
Cevap
1.192
Favori
921.864
Tıklama
Tüm Forumlar >> Sıcak Fırsatlar >> Yurt Dışı Fırsatlar - Konu Dışı >> Yurt dışından alışveriş eBay, Dealxtreme, Aliexpress Destek, Sorular ve Cevaplar
Giriş
    172 Mesaj
    Ya ben de harika bir çanta bulmustum..Koreden..Malum koreliler çok güzel şeyler tasarliyorlar.Hem de oldukça ucuz.Hem de seve seve kullanacagim bi çanta olacaktı. Ama üzüntüyle söylüyorum Vazgeçtim. Fazla bilgi istiyordu.Korktum yanlis bir şeyler olur kandirilirim diye.Bi de TL olmuyormuş yani € ya da $ seklinde olmali ödeme. Kim ugrasir simdi yabancı parayla. Sonra bir de gümrük te kalma diye bir olay da varmis.Öyle olunca bütün heves im kursagimda kaldi.ne dersiniz?(aliexprestendi)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    Torbaya Eklendi - İSTANBUL(AVR)(İST.ULUSLARARASI PİM)
    15/07/2014 13:49:20

PTT gönderi takibinde bu yazıyor . Bisiklet için kilometre saati ve matara kafesi almıştım toplam 8 dolara . Ne zamana gelir beyler bu Kocaeli'ye
    |
    |

Hocam 2. dediğiniz chat yapıp indirim istemeyi anlatır mısınız

Edit: Örnek olarak bi konuşmanın ss'si de olur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi metabisülfit -- 16 Temmuz 2014; 23:29:07 >
    |
    |
    TheNorth kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Aliexpressden 07.07.2014 de 20 dolara bluedio s2 bluetooth kulaklik siparis verdim.sasirtici sekilde 8 gunde tr ye girdi ve dagitima cikti.ama postaci tesrif edemedi 2 gundur.dun sabah 8.30 da dagitima cikan kulaklik bugn de gelmedi.erken geldi diye sevinirken postacinin keyfine kaldi isimiz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    merhaba arkadaşlar, bı sıpariş verdim 50 kusr dolarlık, shipment a da 52 dolar verdim acil ihtiyacm var diyenups lembir haftada gelsin. ayin 13 de verdim. satici paypalima yatsin bir gun sonra verecegim dedi. sonra bundan haber yok mesaj attim merak etme verdim dedi tracking no yu alicaksin yarin dedi. yarin dedigi 16 si. o da gecti haber yok. urun hala the supplier processing your order statusunde. sizce beni oyaliyor mu. ilk kez alisveris yapiyorum netten
    |
    |
    |
    |

mesajlarımı yanıtlarken lütfen alıntılamayı unutmayın :)
  • Yarbay
    4603 Mesaj
    Airmax alan oldu mu hiç yurtdışından? Lise yıllarımın ayakkabısı geri dönmüş. Ama 300 lira ,asla vermem.
  • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
    4 Not
    quote:

Orijinalden alıntı: metabisülfit

Hocam 2. dediğiniz chat yapıp indirim istemeyi anlatır mısınız

Edit: Örnek olarak bi konuşmanın ss'si de olur

Basit.Satıcı online ise satıcı adının yanındaki chat logosu Turuncu görünür.Satıcı adına tıklayın chat penceresi açılır..Google translate ile çevirip konuşun..İngiliz ingilizcesi bilmeniz gerekmiyor

Yada aliexpressin chat programı Trade Manager indirdiyseniz o program açılır ve ürün hakkında sormak istediklerinizi sorarsınız..
    Aliexpress üyeliğiniz varsa trada manager programını buradan indrebilirsiniz
    http://trademanager.alibaba.com/

Örnek:

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TheNorth -- 17 Temmuz 2014; 9:31:17 >
    |
    |

4 Not

Airmax değilde Aj11 Air jordan aldım Aynen lise yıllarımızın ayakkabıları..
    http://www.aliexpress.com/w/wholesale-AJ11.html?SearchText=AJ11&CatId=200005074&shipCountry=tr&initiative_id=SB_20140716210304&isrefine=y

Aliexpresste biraz pahalı ben taobao'dan 40$'a aldım..27$+kargo..
    http://item.taobao.com/item.htm?spm=a230r.1.14.32.ZuyciT&id=39438912359&ns=1#detail

NOT: Taobao ülkemize gönderim yapmıyor.. Aracı siteler ile komisyon karşılığı alışveriş yapabilirsiniz..

Ben bu siteyi kullanıyorum aracı olarakhttp://www.yoybuy.com

Kargosu ve aracılık hizmeti biraz pahalı ama bazı bulunmayan şeyler taobao'da var.

Sistem şöyle işliyor..Siz taobaodan ürünü beğeniyorsunuz..Ürünün linkini üye olduğunuz yoybuy.com sitesindeki alana yapıştırıyorsunuz.Fyatı ve açıklamaları ingilizce olarak çıkıyor zaten.Sepete ekleyip sipariş ediyorsunuz.
    Sonra yoybuy ürünü sizin adınızıda çinli satıcıdan kargo ile alıyor.Bazı orjinal olmayan ürünlerde fotoğrafı çekip size gönderiyor "Ürün orjinal değil yinede almak istiyormusunuz diye" onay veriyorsunuz ve ürünü size gönderiyor.Takip numarasıda veriyor tabi

Örnek: 50.59$'lık sipariş için kargo ve aracılık hizmeti olarak 37.34$ alıyor..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TheNorth -- 17 Temmuz 2014; 8:16:59 >
    |
    |
    bende345 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yarbay
    4603 Mesaj

Anladım. Taobao'yu açınca baktım ,karate filmi gibi yazılar...Geri kapatmıştım. Değerlendireceğim.

Benim asıl merak ettiğim, replika ayakkabıların kalitesi. Roshe Run gibi basit modellerde çok farketmez de...Youtube videolarına göre...

Tatile gelirken Ankamall'da Nike'lara baktım. Roshe Run'dan vazgeçtim. Airmax 90'lar da hep aynı renkler vardı.
    |
    |
    TheNorth kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    4 Not

Bendeki air jordan'ların kalitesi gayet iyi..
    |
    |
    bende345 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Birde kız kardeşim için g2 telefon kılıfı almıştım bununda linki:http://yurtdisialisverisi.com/g2-3d-3-boyutlu-telefon-kilifi-g2-telefon-kilifi.html
    Alışveriş için soru sormak isteyen pm ile bildirebilir elimden geldiğince yardım etmeye çalışırım,bloğumda olmayanları bloğuma eklerim...
    |
    |
    ** DH: YETISEN

• Onbaşı
    20 Mesaj
    Amazon.com'dan saat siparişi vermek istiyorum. Türkiye'ye gönderim oluyor mu? Bu işi bilen arkadaşlar yardımcı olabilir mi acaba

hatta bunların birinde hediye olarak Carrera güneş gözlüğü geldi
    |
    |

Ryzen 5 3600 / MSİ B450 Tomahawk Maxx / Sapphire Pulse 5700 XT / XPG D60G 8x2 3200 mhz / Crucial BX500 480GB / Sharkoon Puresteel RGB / FSP HYPER K 700W / LG 29 UM68-9 /
    |
    |

• Yüzbaşı
    867 Mesaj
    amazonda 129 dolarlık cüzdan zippo karışık siparişim var beyler kaç güne gelir hepsi amazonun kendi mağazasından ve orda depozit yazan yer 0 geldiğinde vergiyle karşılaşırmıyız
    |
    |

Gümrükte takılır mı bu ürünler?

http://goo.gl/JBCboh
    http://goo.gl/g5BQAP
    GSKILL 16GB (2x8) RipJaws DDR4 3200Mhz CL16 1.35V Dual Kit
    SAMSUNG 1TB 970 EVO PLUS NVMe M.2 SSD
    SEAGATE 2TB BarraCuda 7200 RPM SATA 3.0
    COOLER MASTER MasterLiquid ML240L Sıvı Soğutma
    COOLER MASTER MasterBox MB520 MidT ATX 3x120mm Kırmızı Led Fanlı Pencereli
    COOLER MASTER MasterWatt MWE 780W 80 PLUS GOLD 120mm
  • Yarbay
    5418 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: oknglr

Aliexpresste şu sistemin nasıl işlediğini bilen varmı ?

sürekli aliexpress den alırım.. o sistem bazen 25 gün bazen 45 gün olabilir.. bazende 30-35 gün.. bu satıcının taahhüt süresi.. bu süreye kadar ürün elinize geçmez ise paranızı geri alabiliyorsunuz...

• Teğmen
    109 Mesaj
    sonundaaa. 24 haziran dx ten sipariş verildi , alışveriş yapacak arkadaşlara duyurulur :)
    |
    |

Reklamlar
Bey Azura
Mobilya Takımları
192.168.1.1
canlı radyo dinle
Media Sözlük
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR2
0,766
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.