Şimdi Ara

Yurt dışından alışveriş eBay, Dealxtreme, Aliexpress Destek, Sorular ve Cevaplar (857. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
25.990
Cevap
1.102
Favori
968.913
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
22 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 855856857858859
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• quote:

Orijinalden alıntı: ordinalfasulye

ebay'da paypal hasabıma giriş yapmadan misafir olarak alışveriş yaptım ve paypal hesabımda bu alışveriş gözükmüyor...

disput olayını nasıl yapacağım gerekirse anlayamadım...

ebay üzerinden disput tarzı birşey var mı? çünkü dediğim gibi paypal da yok o alışveriş...

"my ebay" a tıklatın

sayfanın en altında "Resolition Center" var oraya tıklatın orada ürün bana ulaşmadı, hasarlı ürün geldi gibi durumlar var

• arkadaş doğru söylemiş, paypal bakiyesi sadece yurtiçi alışverişlerde ve yurtiçindeki kullancılara para yollamak için kullanılabilir bunun haricinde ürün almak veya para yollamak için kredi kartı eklemek zorundasınız.
  • emree27 kullanıcısına yanıt
    hayır direk kredi kartı bilgilerinizi girmeniz lazım, size önerim kredi kartınıza bağlı sanal kart açıp öyle alışveriş yapmanız
  • StyleSlayer kullanıcısına yanıt
    ptt kayıtlarında 21 nisan da gönderi müşteriden alındı diyor o günden beridir hareket yok normalden bundan 24-25 i gibi gönderi yurt dışına sevk edildi maddeleri gelmesi gerekliydi ancak kimi zaman gönderi müşteriden alındıkdan 7-8 gün sonra direk Türkiye'ye geldi diye madde atılabiliyor ayrıca 1-3 mayıs arası işçi bayramı dolayısıyla Çin'de resmi tatil vardı, genelde gelen paketler Honk Kong ve Shenzhen bölgesindne geliyor ama sizin paket Wenzhou bölgesinden geliyormuş o yüzden biraz daha geç gelebilir.

http://www1.ptt.gov.tr/tr/interaktif/kayitliposta-yd_yeniweb.php

• tesekkürler bilgiler için
  • Merhaba arkadaşla aliexpress den ürün aldım kargo

NO TARIH (Date) EVENT YAPILAN ISLEM ISLEM YERI (Process Place) OFIS (Event office)
    21/04/14 18:45 2014-04-21 18:45:00 Receive item from customer (Otb) Gonderi musteriden alinmistir CHINA (Yurt Disi)
    22/04/14 15:45 2014-04-22 15:45:00 The item was forwarded to the destination country (Otb) Gonderi yurt disina sevk edildi (Giden) CHINA (Yurt Disi)

Ürünüm kaç günde Türkiye'ye girişi yapar tecrübeli arkadaşların yorumlarını bekliyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: Erkan0192

Merhaba arkadaşla aliexpress den ürün aldım kargo

NO TARIH (Date) EVENT YAPILAN ISLEM ISLEM YERI (Process Place) OFIS (Event office)
    21/04/14 18:45 2014-04-21 18:45:00 Receive item from customer (Otb) Gonderi musteriden alinmistir CHINA (Yurt Disi)
    22/04/14 15:45 2014-04-22 15:45:00 The item was forwarded to the destination country (Otb) Gonderi yurt disina sevk edildi (Giden) CHINA (Yurt Disi)

Ürünüm kaç günde Türkiye'ye girişi yapar tecrübeli arkadaşların yorumlarını bekliyorum

Ve arkadaşlar çinden 23 nisanda alıpta 30 nisanda eline ulaşanlar var acaba sorun nedir?
  • quote:

Orijinalden alıntı: StyleSlayer

2 adet cüzdan almistim takip numarasindan bakinca:
    In Customs-Control warehouse diyor
    takipno:RC735262757CN
     Yurt dışından alışveriş eBay, Dealxtreme, Aliexpress  Destek, Sorular ve Cevaplar

sorun nedir sizce?

Hocam bende kemer aldım ve böyle yazıyor ama benim kargo şu anda Hangzhou bölgesinde. 17 Nisanda 4 adet ürün sipariş ettim 1 tanesi elime ulaştı 1 tanesi dağıtıma çıktı Türkiye'de biride geçen Cuma günü postalandı ama Kemerim hala Hangzhou bölgesinde bekliyor ve Cuma günü ayakkabım ile neden postalanmadı kıllandım açıkcası.Ürünü filan mı kaybettiler ki acaba ? Tek bu kemerin bölgesi değişik öbürleride değişikti ama onlar postalandı.

• benimde 3 ürünüm postalandi 2 si bu hafta gelir ama bu böyle yaziyor saticiya problem mi var dedim cevapta vermedi 1 hafta daha beklicem
  • quote:

Orijinalden alıntı: treek

quote:

Orijinalden alıntı: bozuyuk32

Sizce bu ürünler çakma mı
    http://tr.aliexpress.com/item/Hot-Free-shipping-2014-Winter-New-arrive-fashion-Casual-men-s-down-vest-coat-Fashion-mens/1709185458.html
    http://tr.aliexpress.com/item/2014-New-Free-shipping-Brand-Men-s-Outdoor-Jacket-Waterproof-Breathable-Spring-waterproof-camping-windbreaker-jacket/1733196569.html

satıcıya "is it genuine" diyin bakalım ne dicek?

Bana çakma gibi geldi ,çakma değilse iyi fiyat

• quote:

Orijinalden alıntı: MoRTaLSouL

quote:

Orijinalden alıntı: StyleSlayer

2 adet cüzdan almistim takip numarasindan bakinca:
    In Customs-Control warehouse diyor
    takipno:RC735262757CN
     Yurt dışından alışveriş eBay, Dealxtreme, Aliexpress  Destek, Sorular ve Cevaplar

sorun nedir sizce?

Hocam bende kemer aldım ve böyle yazıyor ama benim kargo şu anda Hangzhou bölgesinde. 17 Nisanda 4 adet ürün sipariş ettim 1 tanesi elime ulaştı 1 tanesi dağıtıma çıktı Türkiye'de biride geçen Cuma günü postalandı ama Kemerim hala Hangzhou bölgesinde bekliyor ve Cuma günü ayakkabım ile neden postalanmadı kıllandım açıkcası.Ürünü filan mı kaybettiler ki acaba ? Tek bu kemerin bölgesi değişik öbürleride değişikti ama onlar postalandı.

Arkadaşlar beninki 22sinde çinden çıktı ama sonuç yok sonra neden

• ARKADAŞLAR YARDIM LÜTFEN 2 GÜN SONRA FARKLI ÜRÜN ALMIŞTIM O ÜRÜN TÜRKİYE'YE GİRİŞ YAPTI.ÜRÜNÜM KAYBOLMUŞ OLABİLİRMİ?
  • Erkan0192 kullanıcısına yanıt
    ürün uçağa bincek sonra istanbula gelecek bu bazen 2 bazen 4 günü buluyor ardından paketiniz ptt kargo ile istanbuldan sizin yaşadığınız şehre gelecek ardından dağıtıcı ile evinize gelecek şöyle söyleyim en fazla 8 iş günü kadar daha beklersiniz.

erken gelmeler içinde tam emin değilm ama şöyle bir tahminim var çinden gelen postalar iki türlü birincisi takip numarası olmayanlar bunlar daha ucuz ama takip numarası olanlar ise daha pahalı ve iki ayrı çuval var bu çuvallar atıyorum 100 doları bulduğu an yurtdışına yollanıyor ucuz olan paketlerin atıyorum 1000 tanesi 100 dolar yapıyorsa takip numarası olan yani pahalı olanların ise 200 tanesi 100 dolar ediyor ve sevk ediliyor sözü ona çuval 99 dolar olmuştur sizin paket gelince 100 olmuştur sevk edilmiştir bu olabilir tabi bu kendi düşüncem şunuda eklemek isterim takip numarası olmayıp 9 günde gelen paketimde oldu takip numarası olup 20 günde gelende oldu.

• quote:

Orijinalden alıntı: treek

ürün uçağa bincek sonra istanbula gelecek bu bazen 2 bazen 4 günü buluyor ardından paketiniz ptt kargo ile istanbuldan sizin yaşadığınız şehre gelecek ardından dağıtıcı ile evinize gelecek şöyle söyleyim en fazla 8 iş günü kadar daha beklersiniz.

erken gelmeler içinde tam emin değilm ama şöyle bir tahminim var çinden gelen postalar iki türlü birincisi takip numarası olmayanlar bunlar daha ucuz ama takip numarası olanlar ise daha pahalı ve iki ayrı çuval var bu çuvallar atıyorum 100 doları bulduğu an yurtdışına yollanıyor ucuz olan paketlerin atıyorum 1000 tanesi 100 dolar yapıyorsa takip numarası olan yani pahalı olanların ise 200 tanesi 100 dolar ediyor ve sevk ediliyor sözü ona çuval 99 dolar olmuştur sizin paket gelince 100 olmuştur sevk edilmiştir bu olabilir tabi bu kendi düşüncem şunuda eklemek isterim takip numarası olmayıp 9 günde gelen paketimde oldu takip numarası olup 20 günde gelende oldu.

ben şöyle düşünüyorum şayet bir torba açtıgınızı düşünün ona ilk koydugunuz postayı en son açacaksınız .
    Ve üstüne bir uçaga yüklediginizi düşünün ilk koydugunuz torba en başta olacaktır ilk açılan torba son uçaga koyulan torba olacaktır.
    Kendi düşüncem doğrulugu tartışılır.

• slm arkadaşlar mersinde yaşayıpta ali expressten alışveriş yapan bir arkadaş varmı
    varsa benimle irtibata geçebilirmi
    danışmak istediğim konular varda
  • quote:

Orijinalden alıntı: Vatov

quote:

Orijinalden alıntı: trakia_

Saat olarak armani saatleri tavdiye ederim arama kısmına modelini yazarsanız çıkacaktır.örnek Ar5950 gibi

Sağolun hocam bir de şunları buldum
    http://www.aliexpress.com/item/Fashion-summer-2014-men-s-casual-clothing-short-sleeve-T-shirt-ea-fashion-letter-print-o/1769958478.html
    http://www.aliexpress.com/store/product/Ea-men-t-shirt-2014-letter-print-british-style-100-slim-cotton-short-sleeve-round-neck/348399_1792117650.html
    http://www.aliexpress.com/store/product/Man-and-woman-s-belt-belts-GG-head-smooth-buckle/836695_1548239412.html

Ama bir kaç sorum var bazı ürünlerde(saatlerde dahil) markalar logolar kapalı sansürlenmiş oluyor, bunu neden yapıyorlar? Ufak bir kusurları varda biz farketmeyelim diye mi yapılıyor, yoksa markayı gizlemek açısından mı yapılıyor?

tişörtlerle ilgili sorumu cevaplıcak biri var mı? neden bazılarında logo,marka kapatılıyor?

•  Yurt dışından alışveriş eBay, Dealxtreme, Aliexpress  Destek, Sorular ve Cevaplar

Ben de resimdeki el lambasında almıştım. 1-2 farklı ve yeni kalem pil ile denedim, çalışmadı.
    Satıcıya mesaj attaım. O da normal AA piller 1.2 volt, bu el feneri için 3.7 voltluk pil gerekli dedi.
    Ama bu sayfadan aynı el fenerinden alıp normak kalem pil ile çalıştırmışlar. Acaba gerçekten 3.7 voltluk pil mi gerekli, yoksa ürün mü bozukdur.Buna benzer birşey yaşayan oldu mu?

• 
Sayfa: önceki 855856857858859
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.