Şimdi Ara

Yurt dışından alışveriş eBay, Dealxtreme, Aliexpress Destek, Sorular ve Cevaplar (688. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
25.989
Cevap
1.102
Favori
968.914
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
22 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 686687688689690
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Benimde merak ettiğim konular var mesela 2 dolarlık kargosu bedava olan bir ürün aldığımızda her hangi bir vergi ödüyormuyuz yani sadece 2 dolara kapıya kadar o ürün geliyormu ? birde tamamen birebir bir airsoft alsam 80-100 dolar arası gümrükte sıkıntı çıkarmı
  • benim çok acil aliexpressten alışveriş yapmam lazım. paypal kabul etmiyormuş en kolay hangi ödeme yöntemini kullanabilirim?
  • 15 gün oldu aldığım ürün hala Hong Kong'tan ayrılmadı, takip ettiğimde "ürün 27 Aralık'tan beri Hong Kong'tan çıkışı için işlem görüyor" diyor. Hala Çin'den çıkmamış olması normal mi ?

edit : imla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Vascdia -- 4 Ocak 2014; 2:28:23 >
  • Adalet kullanıcısına yanıt
    İninal kartla sorunsuzca alışveriş yapabilirsiniz, diğer seçenek sanal kart. Ama kendi kullandığınız kredi kartını kullanmayın, ne olu ne olmaz. Paypal kullanmıyor çünkü orası.
    Migroslardan alabilirsiniz, sorunsuzca çalışıyor

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: AlpDEV

Benimde merak ettiğim konular var mesela 2 dolarlık kargosu bedava olan bir ürün aldığımızda her hangi bir vergi ödüyormuyuz yani sadece 2 dolara kapıya kadar o ürün geliyormu ? birde tamamen birebir bir airsoft alsam 80-100 dolar arası gümrükte sıkıntı çıkarmı

75€ ve üzeri alışverişlerde vergi ödersin. bu tutarın altındaki alışverişlerde vergi ödemezsin. Ancak; örneğin aldığın ürün 70€ dur fakat gümrük memuru bu ürünün 70€ olduğuna inanmayabilir. Bu durumda adresine bildiri gönderir ve seni çağırır. Böyle bir durumda yaptığın alışveriş tutarını kanıtlayacak kredikartı ekstresi yada paypal ödeme çıktısını yanında götürmen gerekir. Böylece o ürünü 70€ ya aldığını ispat eder ve vergi ödemezsin. Şimdi diyeceksinki gümrük memuru benim ürünümü nerden bilecek? Takipli gelen tüm paketler gümrükte açılır ve kontrol edilir. Bu kontrolde paket içeriğine bakarak gümrük memuru bir karar verir. 75€ üstü aldığın ürünler için, eğer avrupa ülkelerinden birinden alışveriş yaptıysan %18 vergi+gümrük işgaliyesi, avrupa dışı ülkelerden birinden alışveriş yaptıysan %20 vergi+ gümrük işgaliyesi ödeyerek ürününü alırsın. Tabi aldığın ürün yasaklı ürünse, takipli gelmişse gümrük memuru tarafından tespit edilir. Bu durumda vergisini ödemeyi kabul etsen bile ürünü alamazsın, geri gönderilir. Vergi ödemen gereken durumlarda adresine paket gelmez, kendin gider alırsın. Vergi ödemeyeceğin durumlarda paket adresine teslim gelir, mebla nekadar olursa olsun.

• quote:

Orijinalden alıntı: tarıkustun

arkadaşlar adresim ANTALYA bizim kargo tekirdağa gitmiş ilkkez böle bişey oldu acaba kargom başkasına ulaşırmı hatayı anlayıp tekrar antalyaya ulaştırılarmı napmam gerekiyo

ilk kez olan birşey değil bu. nadir de olsa ara sıra bu tür durumlarla kaşılaşılıyor. ptt yi ara durumu bildir. gerçi tekirdağ şube durumu farkettiğinde kendisi geri gönderecektir fakat işlemleri hızlandırmak adına telefonla durumu bildirmen yararlı olabilir. endişelenmene gerek yok. sadece eline geçmesi biraz geçikecek.
  • quote:

Orijinalden alıntı: nightsoldier

Romossun 2000,2600,4000,5200,6000 ve 10400 mahlikl powerbanklari var. 10$-19$ arasi degisiyor fiyatlari ve kargo ucretsiz.
    Dusunurseniz nereden ve hangi saticidan alabileceginizi soylerim,zira fiyatlar surekli degisiyor ve romossun cok cakmasi var...

Dostum banada pm atabilirsiniz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Aliexpress'ten cep telefonu kılıfı siparişi verdim. YWPT002004066 takip kodu verdi. Nereden gönderiyor olabilir?
  • quote:

Orijinalden alıntı: mustafakilic

Aliexpress'ten cep telefonu kılıfı siparişi verdim. YWPT002004066 takip kodu verdi. Nereden gönderiyor olabilir?

uluslar arası takip kodu değil bu. takip edemezsin, takipsiz geliyor paketin.
  • quote:

Romossun 2000,2600,4000,5200,6000 ve 10400 mahlikl powerbanklari var. 10$-19$ arasi degisiyor fiyatlari ve kargo ucretsiz.
    Dusunurseniz nereden ve hangi saticidan alabileceginizi soylerim,zira fiyatlar surekli degisiyor ve romossun cok cakmasi var...

Hocam bende anahtarlık gibi olanlardan arıyorum, ama onları tavsiye etmezseniz arkadaş gibi bir 5000 mAH lık tavsiye edebilir misiniz? Teşekkürler.

Edit: Hocam yukarida link vermişsiniz ama ben aliexpress den almayı düşünüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dr. Hannibal Lecter -- 4 Ocak 2014; 10:06:01 >

• Eyvallah dostum

• Tam 2600u sipariş vermek için ebaye girdim, satıcı zam yapmış, 27 lira olmuş.
    İcoolpower 2600mah. Yukarıda bahsettiğim.
    Romossun kendi mağazasında 35₺ olmuş. Kurutmuşuz ebayi

• Mouse siparişi vermiştim ama böyle bir uyarı geldi ne demek bu ? sizce ne yapmam gerekiyor arkadaşlar lütfen cevap verin. :'( Paramı nasıl geri alabilirim? @Mr.Loney
     Yurt dışından alışveriş eBay, Dealxtreme, Aliexpress  Destek, Sorular ve Cevaplar
  • quote:

Tam 2600u sipariş vermek için ebaye girdim, satıcı zam yapmış, 27 lira olmuş.
    İcoolpower 2600mah. Yukarıda bahsettiğim.
    Romossun kendi mağazasında 35₺ olmuş. Kurutmuşuz ebayi

http://www.aliexpress.com/item/Romoss-10400MAH-external-battery-pack-power-bank-Mobile-phone-backup-powers-Charger-for-iphone-5s-ipad/1565367279.html

şunu almayı düşünüyorum ben ya 18dolar para değil yani bunun için

• quote:

İninal kartla sorunsuzca alışveriş yapabilirsiniz, diğer seçenek sanal kart. Ama kendi kullandığınız kredi kartını kullanmayın, ne olu ne olmaz. Paypal kullanmıyor çünkü orası.
    Migroslardan alabilirsiniz, sorunsuzca çalışıyor

hocam biraz acele ettim direkt kredi kartımla alışveriş yaptım . İnşallah bi problem çıkmaz. Migrostan ininial kart alacağım artık bir sonraki alışverişler için.
  • Onu sipariş ettim hocam. Şu anda satıcı ürünü işliyor diyor, sistem 9 günlük süre verse de satıcı ürünü pzt. Kargoya verecekmiş. Kayıtlı singapore posttan gönderim yapacakmış.
    Gelişmeleri yazarım.

• quote:

Orijinalden alıntı: Murat_çavuş

Son işlem olarak bu şekilde görülmekte bundan sonraki işlem nasıl olacak acaba?

1.Torbaya Eklendi - İSTANBUL(AVR)(İST.ULUSLARARASI PİM)
    03/01/2014 21:20:38

Bugün yada yarın dağıtıma çıkar teslim ederler

• Elimde 2700 mah powerbank var isteyen olursa 15 liraya satabilirim

• 
Sayfa: önceki 686687688689690
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.