Şimdi Ara

Yurt dışından alışveriş eBay, Dealxtreme, Aliexpress Destek, Sorular ve Cevaplar (1146. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
25.990
Cevap
1.102
Favori
968.882
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
22 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 11441145114611471148
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Zamanında DX ve Aliexpress'ten sayısız ürün aldım, hep takipsizdi ama hepsi elime ulaşmıştı.

Aliexpress'ten son yaptığım alışverişlerde sorun yaşadım. Mesela birkaç ay önce 4 ürün sipariş etmiştim, sadece 2 tanesi elime ulaştı. Sonrasında 6 ürün sipariş ettim, sadece 1 tanesi geldi.

Ürünlerin uzun süre önce Türkiye'ye giriş yaptığı görülüyor ama belli ki PTT tarafından hırsızlık yapılmaya başlanmış. Yazık...
  • quote:

Orijinalden alıntı: musAKka

Zamanında DX ve Aliexpress'ten sayısız ürün aldım, hep takipsizdi ama hepsi elime ulaşmıştı.

Aliexpress'ten son yaptığım alışverişlerde sorun yaşadım. Mesela birkaç ay önce 4 ürün sipariş etmiştim, sadece 2 tanesi elime ulaştı. Sonrasında 6 ürün sipariş ettim, sadece 1 tanesi geldi.

Ürünlerin uzun süre önce Türkiye'ye giriş yaptığı görülüyor ama belli ki PTT tarafından hırsızlık yapılmaya başlanmış. Yazık...

muhtemelen sorun bizim ulkededir ama eger urunler gercekten takipli degilse (sadece sayidan olusan takip nolar gibi) onlarda yazan ulkeye girdi bilgisi dogru olmayabilir. kafasina gore bir tarihte yaziyor genelde. yani sorun cinlilerde de olabilir, belki rusya olayina bozulmuslardir :)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar Merhaba

Aliexpress'ten sipariş verdim , satıcı bana mesaj atıp ürünün 2 parçada gönderdiğinden filan bahsetmiş. Satın alırken dikkat etmiştim ilanlarda "China Post Registered Air Mail" ibaresi vardı. Ama farklı bir takip kodu verdi. Bikaç siteden sorguladım ama yanlış kod galiba. Satıcıya yazdım cevap vermedi. Puanı yüksek bir satıcıydı güvendim ama hata mı ettik anlamadım. Part Order Shipped diye bir açıklama var belli bir süresi kalmış galiba , sayaç geri sayıyor. Tecrübesi olan arkadaşların yorumları önemli benim için. Sizce ne yapmalıyım?

Satıcının gönderdiği mesaj :
    "Thanks for your order.due to our company have several warehouse and your products are from two different warehouse,so we have to devide your order into two package.
    but i think it's not a big problem and believe you can receive them soon,pls don't worry and believe you can receive them soon.
    Please check the packing tracking number as bellow:
    Tracking number: YT1534290005026930
    Tracking website:http://www.17track.net/en/result/express-details-190008.shtml
    And i really hope we can have a long business relationship.thanks
    Have a nice day.
    Best regards.
    cn1511543762
    "

Ekran Görüntüleri :

Yurt dışından alışveriş eBay, Dealxtreme, Aliexpress  Destek, Sorular ve Cevaplar

Yurt dışından alışveriş eBay, Dealxtreme, Aliexpress  Destek, Sorular ve Cevaplar

Yurt dışından alışveriş eBay, Dealxtreme, Aliexpress  Destek, Sorular ve Cevaplar Yurt dışından alışveriş eBay, Dealxtreme, Aliexpress  Destek, Sorular ve Cevaplar

• quote:

Orijinalden alıntı: Mocle

Arkadaşlar Merhaba

Aliexpress'ten sipariş verdim , satıcı bana mesaj atıp ürünün 2 parçada gönderdiğinden filan bahsetmiş. Satın alırken dikkat etmiştim ilanlarda "China Post Registered Air Mail" ibaresi vardı. Ama farklı bir takip kodu verdi. Bikaç siteden sorguladım ama yanlış kod galiba. Satıcıya yazdım cevap vermedi. Puanı yüksek bir satıcıydı güvendim ama hata mı ettik anlamadım. Part Order Shipped diye bir açıklama var belli bir süresi kalmış galiba , sayaç geri sayıyor. Tecrübesi olan arkadaşların yorumları önemli benim için. Sizce ne yapmalıyım?

Satıcının gönderdiği mesaj :
    "Thanks for your order.due to our company have several warehouse and your products are from two different warehouse,so we have to devide your order into two package.
    but i think it's not a big problem and believe you can receive them soon,pls don't worry and believe you can receive them soon.
    Please check the packing tracking number as bellow:
    Tracking number: YT1534290005026930
    Tracking website:http://www.17track.net/en/result/express-details-190008.shtml
    And i really hope we can have a long business relationship.thanks
    Have a nice day.
    Best regards.
    cn1511543762
    "

Ekran Görüntüleri :

Yurt dışından alışveriş eBay, Dealxtreme, Aliexpress  Destek, Sorular ve Cevaplar Yurt dışından alışveriş eBay, Dealxtreme, Aliexpress  Destek, Sorular ve Cevaplar

Hocam alışveriş tutarınız 10 dolar ama,ufak fiyatlı parçalar satıcılarda 6 7 dolar ustu ürünleri ancak kayıtlı gönderiyorlar 6-7$ alti ürünler kolay kolay kayıtlı gönderilmez,açıklamayı da mecburen o sekil girmişler sanırım,Suan ki kargonuz yanwenn galiba onun da tr de takibi yok

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• suicide kullanıcısına yanıt
    Bimer den şikayet edin kaybedeceğiniz birşey yok benim de 5 ürünümden hiçbiri gelmedi kesin birşey dönüyor insanlar 1-2 dolarlık diye sallamıyor yada muhattap bulamıyor.PTT şirketleşti yani içeride ptt nin elemanı olmayan şirket elemanları var bunlar da bir şekilde kontrolsüz paketleri alabilecek konumdalar ortada kocaman bir boşluk var bu paketler nereye gidiyor nerde kayboluyor.5 ay öncesine kadar böyle birşey olmazken neden ben dahil çoğu insan bu konudan muzdarip demekki birşeyler var eğer bunu bimere yazarsanız benim gibi farkındalık yaratırsınız en azından denetlenir birşekilde bo deliği kapamaya uğraşırlar.
  • The parcel is being transferred to local courier. Please check.06.12.15 de yazmışlar hala üründen ses yok.
    Emps express ile yollanmış ürün burada hangi firmaya vermiş bilmiyorum bilen aradaşlar var mı ptt felan denedim yok

• Arkadaşlar bu mesajda eleman ne demiş ?
    Yeni sipariş verirsen 1 tane daha anten yollarım mı demiş yoksa eksik anteni yolluyorum mu demiş ? (Bence ilk seçenek ama emin olmak istedim)

quote:

Hello, dear friend,
    I am so sorry to hear the bad news, would you mind wait, i can resend the Antenna to you, or would you mind
    make a new order, i can add one Antenna in your new order, ok?
    wait for your news, Thank you and have a nice day !

Teşekkürler.
  • Teşekküler. Satıcıya dispute açacağım deyince canavar gibi cebap yazmaya başladı
    Başka bi takip no verdi o da çalışmıyor. Biraz kızdım, ilanda kayıtlı gonderi diyorsun neden kayıtsız gönderiyorsun. Doğru konusmadigini söyledim. Sonra hemen üzülmüş , 60 günde gelmezse parani iade ederim diyor.
    Hayır anlamadigim şu ki ilanda kayıtlı gonderi görünüyor, olmasaydı 2-3 dolar daha verirdim kayıtlı gelmesi için. Yaptığı doğru değil. Bizimkiler boşuna bunlara dispute açıp gelmedi diyorlar. Hakediyorlar gerçekten

• quote:

Orijinalden alıntı: Mocle

Teşekküler. Satıcıya dispute açacağım deyince canavar gibi cebap yazmaya başladı
    Başka bi takip no verdi o da çalışmıyor. Biraz kızdım, ilanda kayıtlı gonderi diyorsun neden kayıtsız gönderiyorsun. Doğru konusmadigini söyledim. Sonra hemen üzülmüş , 60 günde gelmezse parani iade ederim diyor.
    Hayır anlamadigim şu ki ilanda kayıtlı gonderi görünüyor, olmasaydı 2-3 dolar daha verirdim kayıtlı gelmesi için. Yaptığı doğru değil. Bizimkiler boşuna bunlara dispute açıp gelmedi diyorlar. Hakediyorlar gerçekten

Satış oranı yüksek olan satıcılarda (elmaslı olanlardan bahsediyorum,) genelde onlar doğru gönderim sekli yazıp doğru şekilde yolluyorlar kayıtlı ise kayıtlı kayıtsız sa kayıtsız,su madalya sahibi olanlarla alışveriş yapmadan önce genelde mesaj atıp sorarım çünkü adamlar atmasyon yapiyo

• 2 aydır aliexpress dispute sonuçlanmasını bekliyorum. bir türlü sonuçlanmadı gitti.

+ olarak aliexpress 28 eylülde 2 adet siparişim var hala gelmedi.

bir de 01329959168 ebay takip numaralı siparişim var, bunu takip etmenin bir yolu var mı ?
  • Arkadaşlar ali expressden farklı satıcılardan kılıf siparişi verdim. Sadece 1 tanesi elime ulaştı. Sitedeki kargo detaylardında 3 tanesinde son olarak
    2015.11.28 10:35 (GMT-7): In transit (shipped by air) yazıyor. Son siparişimde ki kılıfda sitede herhangi bir bilgi yok.http://www.777post.com/ sitesinden sorgulattığımda 2015/12/8-Desparture from Hong Kong to Turkey bu çıkıyor. Kargolar ne durumda ?
  • arkadaşlar elime gelen ürünü beğenmediğim için dispute açtım. ama keyfi beğenmeme değil feedback'te diğer kullanıcıların eline geçen ürünlere kıyasla ürün cidden rezalet kalite olarak. fotoğraflarını ve satıcıyla olan sipariş öncesi konuşmalarımı derleyip dispute'ye koydum. hatta dispute açmadan önce satıcıya mesaj atıp cevap bekledim 1 gün boyunca geri dönmedi. şimdi de dispute'de bir gelişme yok 3 gündür. ne yapmalıyım bir fikri olan var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SithHappens -- 12 Aralık 2015; 18:28:33 >
  • All Is Well A kullanıcısına yanıt
    siparisleri ne zaman verdiniz? tarihlere bakinca henuz erken gibi gelmesi icin, biraz daha bekleyin.

• suicide kullanıcısına yanıt
    Bütün siparişleri geçen ayın 19unda verdim. Diğerlerinin gelmesinin bu kadar uzun sürmesi garip geldi. Siparişlerlerden teki 1.5 hafta önce geldi.
  • gecen ayin 28inde ve bu ayin 8 inde cinden cikmis gibi gozukuyor, muhtemelen saticilar baya bi gec vermis postaya. arada boyle cinlikler yapiyorlar, takip numarasini onden verip urunu 5-10 gun sonra gonderebiliyorlar. bi 10-15 gun icinde gelir diye tahmin ediyorum.

• Arkadaşlar aliexpress ten Wi-Fi adaptör aldım 24 günde geldi herkes olumlu geri bildirim vermiş urune ancak ,benim Wi-Fi adaptor bağlantı gösteriyor bağlanıyor internet sayfalarını acmakta zorlanıyor kasiyor çekim kalitesi berbat ben de dispute acicam çektiğim videoyu yuklüyeceğim fakat 182 MB lık avı formatındaki videomu yüzde %27.5.a kadar yukluyor sonra yüklemiyor takılıp kaliyor sorun ne olabilir
    Birde full refunded istedim kabul olur mu yoksa kısmı refunded mi isteyim?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Crossclimatt -- 13 Aralık 2015; 10:03:03 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Crossclimatt

Arkadaşlar aliexpress ten Wi-Fi adaptör aldım 24 günde geldi herkes olumlu geri bildirim vermiş urune ancak ,benim Wi-Fi adaptor bağlantı gösteriyor bağlanıyor internet sayfalarını acmakta zorlanıyor kasiyor çekim kalitesi berbat ben de dispute acicam çektiğim videoyu yuklüyeceğim fakat 182 MB lık avı formatındaki videomu yüzde %27.5.a kadar yukluyor sonra yüklemiyor takılıp kaliyor sorun ne olabilir
    Birde full refunded istedim kabul olur mu yoksa kısmı refunded mi isteyim?

Satıcı ile iletişime geçtiniz mi? Diapute`a gerek kalmadan belki satıcı size yeni ürün gönderecek ya da çözüme ulaştıracak. Bence ilk satıcı ile temas kurun, olmadı dispute açarsınız.

• thedeparted kullanıcısına yanıt
    Tskler peki videoyu ona e mail ile attım haberde verdim 2 gündür ses yok satıcıdan birde parami disputeye gerek kalmadan iade ettigini nasıl anlatım.para iadem kaç günde yatar karta ??

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Crossclimatt -- 13 Aralık 2015; 10:26:54 >
  • 4 elmaslı satıcı takipli çin dediği halde 70038759997 bu numarayla göndermiş.
  • quote:

Orijinalden alıntı: geberit

4 elmaslı satıcı takipli çin dediği halde 70038759997 bu numarayla göndermiş.

Arada istisna olabiliyor demekki,benimki sadece basit bir örnekti yuksek feedback skoru olan satıcılar genelde deneyimli davranıyor

• 
Sayfa: önceki 11441145114611471148
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.