Şimdi Ara

Yurt dışından alışveriş eBay, Dealxtreme, Aliexpress Destek, Sorular ve Cevaplar (1113. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
25.990
Cevap
1.102
Favori
968.904
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
22 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 11111112111311141115
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Uzman arkadaslar bir sey sormak istiyorum ben hep ebaydan paypalla alisveris yapiyorum sikinti yok fakat Kredi karti kullanmiyorun Aliexpresste bir urun gordum fakat paypal kullanilmiyor aliex...te nasil alabilirim tesekkurler ilgilenen arkadaslara

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ahmydz

Uzman arkadaslar bir sey sormak istiyorum ben hep ebaydan paypalla alisveris yapiyorum sikinti yok fakat Kredi karti kullanmiyorun Aliexpresste bir urun gordum fakat paypal kullanilmiyor aliex...te nasil alabilirim tesekkurler ilgilenen arkadaslara

Evet aliexpress paypal kullanmıyor. Direk kredi kartınızla alışveriş yapabilirsiniz ya da sanal kart oluşturup öyle alışveriş yapabilirsiniz.
  • Aliexpress'ten sipariş ettiğim telefon kabı yaklaşık 25 gün sonra geldi. PTT ürünü apartmana bırakıp gitmiş, neyse ki kimse çalmadı. Ürün resimdekiyle aynı değil, resimdeki telefon kabı ; telefonu tamamen kaplıyor. Bana gönderilen ise telefonun sadece arka kısmını sarıyor, telefonun üst ve alt bölümleri açık. Ayrıca sağ ve soldaki düğmeler için açılmış delikler aşırı büyük. Fotoğrafta sağ ve sol taraflarda şekiller bulunuyor ama gönderilen de yok. Yani anlayacağınız resimdekiyle pek alakası yok ürünün. Ama 3 dolara bulunabilecek en iyi üründü. Malzeme kaliteli. 25 Gün beklememe değdi mi emin değilim ama tüm ürünler resimdekiyle aynı değil arkadaşlar, bunu bilerek alışveriş edin bence.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alakurt79 -- 4 Temmuz 2015; 23:20:57 >

• http://www.radikal.com.tr/ekonomi/internette_yeni_vurgun_yontemi-1390900

Bu haber doğruysa bundan sonra alışverişler sıkıntılı olacak demektir.
  • Şuan ürünüm Hong Kong tan yola çıkmış mı demek oluyor ?

2015.07.05 05:07 (GMT-7): Departed Facility in HONG KONG - HONG KONG
    2015.07.05 05:05 (GMT-7): Processed at HONG KONG - HONG KONG
    2015.07.05 00:13 (GMT-7): Processed at HONG KONG - HONG KONG
    2015.07.05 00:09 (GMT-7): Arrived at Sort Facility HONG KONG - HONG KONG
    2015.07.04 19:05 (GMT-7): Shipment picked up
  • arkadaslar merhaba bende sizlerin gazıyla 20 ye yakın urun aldım elektornık ve tekstıl. Merak ettıgım 180 boyum ve 75 kıloyum. Turkıye de M/L beden gıyınıyorum gomlek ve mont alıcam (cok guzel vıdeo oyunlardakı karakterlerın montları var Resıdent evıl gibi) hangi, bedenı almalıyım hiç kıyafet alan oldu mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: mert262626

quote:

Uzman arkadaslar bir sey sormak istiyorum ben hep ebaydan paypalla alisveris yapiyorum sikinti yok fakat Kredi karti kullanmiyorun Aliexpresste bir urun gordum fakat paypal kullanilmiyor aliex...te nasil alabilirim tesekkurler ilgilenen arkadaslara

Evet aliexpress paypal kullanmıyor. Direk kredi kartınızla alışveriş yapabilirsiniz ya da sanal kart oluşturup öyle alışveriş yapabilirsiniz.

Ben banka kartı ile alışveriş yapıyorum onlanda oluyor diyebilirim.

• quote:

Orijinalden alıntı: ICromwelleI

quote:

Orijinalden alıntı: mert262626

quote:

Ben banka kartı ile alışveriş yapıyorum onlanda oluyor diyebilirim.

Evet banka kartıyla da oluyor. Enpara ile kullanıyorum sıkıntı çıkmıyor.

• beyler yutdışı alışverişlerinden max: kaç $ lık alışveriş yapabiliyoruz? ( gümrük vergisi çıkmaması için)
    birden fazla ürün getirtmek için ürünlerin aynı satıcıdan mı olması gerekiyor?
  • Beyler benim ne yapmam lazım bir yardım eder misiniz? 2 aydan fazla oldu bir kargo elime ulaşmadı. Satıcı göndermiş ama adresi yanlış yazmış dediler. PTT geri göndermiş kargoyu. Şimdi bu adamın bana kargoyu geri yollamama gibi bir ihtimali var mı? Ve bana kargoyu geri yollamış mı? Ebay'a da mesaj attım bir şeyler yazıyorlar saçma sapan. Sanırım hazır mesaj yolluyorlar. Az bir zamanım kaldı şehir değiştirme durumum var. Zamanında gelmezse kargoyu alamayabilirim. Ne yapmam gerek nasıl bir mesaj atmalıyım PLS HELPP
     Yurt dışından alışveriş eBay, Dealxtreme, Aliexpress  Destek, Sorular ve Cevaplar Yurt dışından alışveriş eBay, Dealxtreme, Aliexpress  Destek, Sorular ve Cevaplar Yurt dışından alışveriş eBay, Dealxtreme, Aliexpress  Destek, Sorular ve Cevaplar

• quote:

Orijinalden alıntı: Musab

beyler yutdışı alışverişlerinden max: kaç $ lık alışveriş yapabiliyoruz? ( gümrük vergisi çıkmaması için)
    birden fazla ürün getirtmek için ürünlerin aynı satıcıdan mı olması gerekiyor?

Hocam merhabalar,

Önceden 75 Euro limit vardı artık öyle bir limit yok.Ancak abartıya kaçmamak kaydı ile istediğiniz kadar ürün getirtebilirsiniz.
    Ben Ebay dan 3 Gün içerisinde 450 dolarlık bir alışveriş yaptım ve hiç biri gümrüğe takılmadı.
    İlla bütün hepsini aynı satıcıdan almak gibi özel bir kuralda yok.Burada önemli nokta hiç bir şekilde aşırıya kaçmamak.
    Aşağıda vermiş olduğum iki linkte de detaylı bir şekilde anlatılmıştır.75 Euro sınırının neden kaldırıldığı ile ilgili detaylı açıklamayı bulabilirsiniz.

http://bilgedefteri.com/yurtdisi-alisveris-limiti.html
    http://bilgedefteri.com/yurtdisi-gumruk-limiti-2015.html

• quote:

Orijinalden alıntı: Mr. Hyde

Beyler benim ne yapmam lazım bir yardım eder misiniz? 2 aydan fazla oldu bir kargo elime ulaşmadı. Satıcı göndermiş ama adresi yanlış yazmış dediler. PTT geri göndermiş kargoyu. Şimdi bu adamın bana kargoyu geri yollamama gibi bir ihtimali var mı? Ve bana kargoyu geri yollamış mı? Ebay'a da mesaj attım bir şeyler yazıyorlar saçma sapan. Sanırım hazır mesaj yolluyorlar. Az bir zamanım kaldı şehir değiştirme durumum var. Zamanında gelmezse kargoyu alamayabilirim. Ne yapmam gerek nasıl bir mesaj atmalıyım PLS HELPP
     Yurt dışından alışveriş eBay, Dealxtreme, Aliexpress  Destek, Sorular ve Cevaplar Yurt dışından alışveriş eBay, Dealxtreme, Aliexpress  Destek, Sorular ve Cevaplar Yurt dışından alışveriş eBay, Dealxtreme, Aliexpress  Destek, Sorular ve Cevaplar

Hocam merhaba,

2 Aylık bir süre uzun bir zaman böyle bir şey olmaması gerekiyor aslında ama ufak tefek sorunlar olabiliyor.Kargoyu geri yollamama gibi bir durum söz konusu olamaz.Ürün onun eline ulaştığı zaman sana kargoyu tekrardan göndermesi gerekiyor.Eğer ki göndermezse düzgün bir mesaj ile ben ürünü teslim almadım ve yenisinin gönderilmesini istiyorum diye bir mesaj yazmanız gerekmektedir. Ebaydan mesaj attığınız taktirde otomatik mesaj geldiği doğrudur.Ama gelen mesajlarda şu günlerde cevap veremeyebilirim gibi bir ifade kullanırlar.Asla hiç bir şekilde size dönmemezlik yapmazlar ben bunu çok yaşadım.Ben sizin yerinizde olsam şöyle bir mesaj atardım.Ben sizden ürünü alamadım ve almış olduğum ürünü tekrardan gönderin.Fakat siz şehir değiştereceğiniz için yine ürünü alamama gibi bir durumla karşılaşmamak için başka birisi adına ve tam adres yazılı olarak göndertin o arkadaş size daha sonra ürünü kargoyla göndersin.

• quote:

Orijinalden alıntı: el_salvador_

quote:

Orijinalden alıntı: Mr. Hyde

Beyler benim ne yapmam lazım bir yardım eder misiniz? 2 aydan fazla oldu bir kargo elime ulaşmadı. Satıcı göndermiş ama adresi yanlış yazmış dediler. PTT geri göndermiş kargoyu. Şimdi bu adamın bana kargoyu geri yollamama gibi bir ihtimali var mı? Ve bana kargoyu geri yollamış mı? Ebay'a da mesaj attım bir şeyler yazıyorlar saçma sapan. Sanırım hazır mesaj yolluyorlar. Az bir zamanım kaldı şehir değiştirme durumum var. Zamanında gelmezse kargoyu alamayabilirim. Ne yapmam gerek nasıl bir mesaj atmalıyım PLS HELPP

Hocam merhaba,

2 Aylık bir süre uzun bir zaman böyle bir şey olmaması gerekiyor aslında ama ufak tefek sorunlar olabiliyor.Kargoyu geri yollamama gibi bir durum söz konusu olamaz.Ürün onun eline ulaştığı zaman sana kargoyu tekrardan göndermesi gerekiyor.Eğer ki göndermezse düzgün bir mesaj ile ben ürünü teslim almadım ve yenisinin gönderilmesini istiyorum diye bir mesaj yazmanız gerekmektedir. Ebaydan mesaj attığınız taktirde otomatik mesaj geldiği doğrudur.Ama gelen mesajlarda şu günlerde cevap veremeyebilirim gibi bir ifade kullanırlar.Asla hiç bir şekilde size dönmemezlik yapmazlar ben bunu çok yaşadım.Ben sizin yerinizde olsam şöyle bir mesaj atardım.Ben sizden ürünü alamadım ve almış olduğum ürünü tekrardan gönderin.Fakat siz şehir değiştereceğiniz için yine ürünü alamama gibi bir durumla karşılaşmamak için başka birisi adına ve tam adres yazılı olarak göndertin o arkadaş size daha sonra ürünü kargoyla göndersin.

Çok sağolun hocam. Bugün sabah PTT'ye gittim oradaki bir görevli de aynı şeyi söyledi bana. Geri dönen kargoların teslimatı konusunda bazen sıkıntılar yaşanabiliyormuş. Satıcı geri göndermediyse yeni adresi verip o adrese de göndertebilirmişiz ayrıca.

• ebay ın sitesinde bir ürünü favori listemize nasıl ekleyebiliyoruz.?
    Kolleksiyonlar diye bişey var, onuda sanırım herkese görebiliyor
  • quote:

ebay ın sitesinde bir ürünü favori listemize nasıl ekleyebiliyoruz.?
    Kolleksiyonlar diye bişey var, onuda sanırım herkese görebiliyor

Ürüne tıkladığınız zaman şöyle bir seçenek çıkıyor karşınıza.İzleme listenize eklerseniz ürün ile ilgili fiyat düştüğü zaman yada stok da olmadığı zaman size bildiri geliyor.
    Koleksiyona eklediğiniz zaman ise sadece sizin koleksiyonlarınız da bulunuyor sonra kendi koleksiyon listenize girip görebiliyorsunuz.
     Yurt dışından alışveriş eBay, Dealxtreme, Aliexpress  Destek, Sorular ve Cevaplar

• koleksiyona ekle dedikten sonra açılan menüde koleksiyona ekle düğmesi aktif değil bende

bir soruda paypalla ilgili: kredi kartıda banka hesabıda eşleştirmek istemiyorum. Bir bankamatiğe gidip paypal hesabıma para yatırabiliyor muyum?
  • arkadaslar merhaba bende sizlerin gazıyla 20 ye yakın urun aldım elektornık ve tekstıl. Merak ettıgım 180 boyum ve 75 kıloyum. Turkıye de M/L beden gıyınıyorum gomlek ve mont alıcam (cok guzel vıdeo oyunlardakı karakterlerın montları var Resıdent evıl gibi) hangi, bedenı almalıyım hiç kıyafet alan oldu mu?
  • quote:

koleksiyona ekle dedikten sonra açılan menüde koleksiyona ekle düğmesi aktif değil bende

bir soruda paypalla ilgili: kredi kartıda banka hesabıda eşleştirmek istemiyorum. Bir bankamatiğe gidip paypal hesabıma para yatırabiliyor muyum?

Ürünü Koleksiyona ekle dedikten sonra açılan pencerede koleksiyonunuza bir isim veriyorsunuz.İsim verdikten sonra koleksiyona ekleme butonu aktif hale geliyor.
    Paypal ile ilgili olarak da şöyle söyleyeyim pay-pal sadece aracı yani pay-pala para yatıramıyorsun bankadan veya karttan sadece karttaki parayı pay-pal üzerinden kullanıyorsun.Kart tanımlamadan pay-pal işe yaramıyor maalesef.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi el_salvador_ -- 7 Temmuz 2015; 8:40:17 >

• Arkadaşlar birkaç gün önce bi alım yaptım, ürün şimdi İstanbul'a gelmiş gözüküyor sanırım. Bu aşamadan sonra kim getiriyor takibini nerden yaparız ? 150 dolarlık bir ürün bırakıp gitmesinler sonra. Bana gelmesi ne kadar sürer(yer istanbul) bilenler bi el atabilirseniz makbule geçer.

edit: şuan takibi nereden yapmam gerekiyor ? takip no var. şuana kadar DHL le takip ettim aynen devam mı ?

Clearance processing complete at ISTANBUL - TURKEY ISTANBUL - TURKEY 08:38
    8 Customs status updated ISTANBUL - TURKEY 08:38
    7 Clearance event ISTANBUL - TURKEY 08:27
    6 Processed for clearance at ISTANBUL - TURKEY ISTANBUL - TURKEY 08:03
    Sunday, July 05, 2015 Location Time Piece
    5 Arrived at Sort Facility LEIPZIG - GERMANY LEIPZIG - GERMANY 16:58
    1 Piece
    4 Departed Facility in HONG KONG - HONG KONG HONG KONG - HONG KONG 05:07
    1 Piece
    3 Processed at HONG KONG - HONG KONG HONG KONG - HONG KONG 05:05
    1 Piece
    2 Arrived at Sort Facility HONG KONG - HONG KONG HONG KONG - HONG KONG 00:09
    1 Piece
    Saturday, July 04, 2015 Location Time Piece
    1 Shipment picked up HONG KONG - HONG KONG 19:05
    1 Piece

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi westernblew -- 7 Temmuz 2015; 8:57:25 >

• el_salvador_ kullanıcısına yanıt
    cevaplar için teşekkür ederim
  • 
Sayfa: önceki 11111112111311141115
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.