DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
Yeni DH Mobil Uygulama herkese açık beta sürümü kullanıma açıldı. Gizle Şimdi Dene
Yurt dışından alışveriş eBay, Dealxtreme, Aliexpress Destek, Sorular ve Cevaplar
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı
25.836
Cevap
1.306
Favori
882.639
Tıklama
Konudaki Resimler
Mesaj Tarihine Göre En Beğenilen Son Ekleneneler
Seçimimi Hatırla
Tüm Forumlar >> Sıcak Fırsatlar >> Yurt Dışı Alışveriş Fırsatları >> Yurt dışından alışveriş eBay, Dealxtreme, Aliexpress Destek, Sorular ve Cevaplar
Giriş
      264 Mesaj
      05 Haziran 2015 00:53:51
      quote:

Orijinalden alıntı: pridedawson

Arkadaşlar ininal kart aliexpress te kullanılabiliyor mu, ayrıca banka kartları hariç ininal kart tarzı tamamen ücretsiz bir sanal kart var mı?

Kullanılıyor. Paybyme deneyebilirsin.

• Binbaşı
      1806 Mesaj
      05 Haziran 2015 01:31:36

Hocam ürünün siparişini verdim fakat iki tane belirdi biri 15:00 diğeri 15:01 de sipariş edilmiş şeklinde. Herhalde sayfayı yenilediğim için dedim ve birini sipariş edip diğerini iptal etmeye çalıştım. İptal etmeye çalıştıgımın butonunda 'ReAdd card' falan yazıyor.Detailse tıkladıgımda finished vesaire yazıyor. Sipariş ettiğimde ise ödeme alınmıştır diyor. Sormak istediğim ; ikinci ürün iptal edilmiş midir? Ve para karttan ne zaman çekilir? Teşekkürler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |
      CorpseParty kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Bu hesap 4 kişi tarafınca kullanılmaktadır.
    • Yarbay
      4203 Mesaj
      05 Haziran 2015 01:36:43
      Çin'den sipariş 5 günde istanbula girdi. Yarin gelebilir veya ctesi tatilse ptesi elimde olur herhalde. Inanilmaz.

• Yarbay
      3979 Mesaj
      05 Haziran 2015 01:46:36

@Mr.Loney sen sınırsız çizilmemiş miydin ?
      |
      |
      Bahsedilenler: Mr.Loney

• Yarbay
      6364 Mesaj
      05 Haziran 2015 01:52:30 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: m-99

@Mr.Loney sen sınırsız çizilmemiş miydin ?

Mr.Lonely o

Yurt dışından alışveriş hakkında merak ettiğiniz herşey ! Link
    • Yarbay
      3979 Mesaj
      05 Haziran 2015 02:00:06
      quote:

Orijinalden alıntı: Mr.Loney

Alıntıları Göster

Mr.Lonely o

karıştı galiba ama banlandın sanıyordum konun da ölüydü uzun zamandır görmedim .

• Yarbay
      6364 Mesaj
      05 Haziran 2015 02:07:05 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: m-99

Alıntıları Göster

karıştı galiba ama banlandın sanıyordum konun da ölüydü uzun zamandır görmedim .

Konu kendi yağında kavruluyor

|
      |

Yurt dışından alışveriş hakkında merak ettiğiniz herşey ! Link
    • Yüzbaşı
      986 Mesaj
      05 Haziran 2015 05:01:03
      """ ÖNEMLİ LÜTFEN OKUYUN """"

Aliexpress de bir tuhaflık farkettim. Ben global ingilizce siteden firefox ile giriş yapıp kullanıyorum. Son 1 aylık dönemde yaklaşık 600 $ gibi bir alışverişim oldu. Fark ettiğim şu, alışveriş miktarım arttıkça arama sonuçlarında ürün miktarının azaldığını gördüm. Örneğin bundan 1.5 ay önce bir olta makinasını arama sonuçlarından 22.88$ a bulup wishliste atmıştım. Şuanda bu makineyi ne kategorinin içerisinde ne de arama sonuçlarında bulamıyorum. Ama ürün ilanı açık ve satın alınabiliyor. Ben de bunu chrome da giriş yapmadan deniyeyim dedim. Ve giriş yapmadan diğer tarayıcıda bu ürün listelendi. Örneğin firefox da giriş yaparak olta makinelerini kategoriden kelime aratmadan listelediğimde toplamda 19700 sonuç bulurken, chrome da 36176 sonuç buluyor. Ayrıca ister kategoriden listelemede ister kelime aratarak listelemede olsun her iki tarayıcıda sonuç linkinin farklı olduğunu gördüm. Örneğin olta makinelerini firefox da giriş yapılarak listelediğimde "aliexpress.com/af/category/100005451...." şeklinde bir link çıkarken, chrome da "aliexpress.com/category/100005451..." şeklinde çıkıyor. linkte araya "af" koyuyor. bunun sebebini tam anlamamakla beraber tahminim şu yönde; bu aliexpress çakalları order miktarın arttıkça sonuçlarda daha pahalı ürünleri sana gösteriyor. aslında ben bunu farklı şekilde soruyordum kendime. örneğin aynı ürünü adamın biri 10$ a satarken diğer adam 15$ a satıyor. ama 15$ a satan adamdan daha fazla alışveriş yapılmış. kendi kendime soruyordum bu insanlar salakmı neden ucuzu varken pahalısını almışlar diye. meğersem adamların ucuzundan haberi yokmuş. google da çok araştırdım ama bununla ilgili birşey bulamadım. bundan sonra giriş yapmadan farklı bir tarayıcıda ürünleri aratıp diğer tarayıcıya linki kopyalayarak satın alma yapacağım. sizlerde bir kontrol edin, aynı durum sizde de varmı. var ise söylediğim yöntemi kullanın. bu yazdıklarım tamamen benim tecrübem ve öngörüm, eğer bu konunun sebebi hakkında gerçek bilgiye sahip biri varsa açıklarsa memnun oluruz. Bu arada tr.aliexpress.com dan da farklı sonuçlar çıkıyor, söylemeyi unuttum. ben türkçeye çevrilmiş halinden bişey anlamadığım için ingilizce olan global siteyi kullanıyorum.
      |
      |

• Yüzbaşı
      264 Mesaj
      05 Haziran 2015 06:22:55
      quote:

Orijinalden alıntı: Jimmy McGill

Hocam ürünün siparişini verdim fakat iki tane belirdi biri 15:00 diğeri 15:01 de sipariş edilmiş şeklinde. Herhalde sayfayı yenilediğim için dedim ve birini sipariş edip diğerini iptal etmeye çalıştım. İptal etmeye çalıştıgımın butonunda 'ReAdd card' falan yazıyor.Detailse tıkladıgımda finished vesaire yazıyor. Sipariş ettiğimde ise ödeme alınmıştır diyor. Sormak istediğim ; ikinci ürün iptal edilmiş midir? Ve para karttan ne zaman çekilir? Teşekkürler.

Finished yazıyorsa iptal olduğunu düşünüyorum ama görmediğimden kesin olarak birşey söyleyemem. Emin olmak isterseniz kart ekstrenizi kontrol etmenizi öneririm. Ve ödemeyi yaptığınız an para kartınızdan çekiliyor diye biliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CorpseParty -- 5 Haziran 2015; 6:23:50 >
      |
      |

• 05 Haziran 2015 09:12:19
      quote:

Orijinalden alıntı: rorschach_

Çin'den sipariş 5 günde istanbula girdi. Yarin gelebilir veya ctesi tatilse ptesi elimde olur herhalde. Inanilmaz.

Bugün 15. Gün hala haber yok

ASUS-ASUS-ASUS BAŞKACA TANIMAM
    • Yarbay
      3717 Mesaj
      05 Haziran 2015 09:14:31

Anladım hocam. Çok teşekkür ederim bilgilendirme için.
      |
      |
      Bahsedilenler: DaYWaLkeR

İşlemci :INTEL İ5 4690K 3.5GHz, Anakart : MSI H81M-P33, Ram: Kingston DDR3 1600 Mhz 8 GB, Ekran Kartı : Sapphire R9 390 NITRO TRI-X GDDR5 8GB 512Bit, HDD : Samsung 840 EVO 120 GB SSD, Power : High Power 650W Absolute Monitör : AOC i2367FM 23" 5ms Full HD IPS LED

"Sırttan alınan yara, Kılıç Ustasının utancıdır!"...... Roronoa Zoro
    • Yarbay
      4203 Mesaj
      05 Haziran 2015 09:21:24
      quote:

Orijinalden alıntı: h_k_yavuz

Alıntıları Göster

Bugün 15. Gün hala haber yok

Bundan onceki aynı terminalden 27 günde geldi :)

|
      |

• Yüzbaşı
      474 Mesaj
      05 Haziran 2015 14:15:54
      Selam arkadaşlar $17 a Annem için hediye aldığım ayakkabılar gümrüğe takılmış ve 75 lira vergi kesmişler. posta şu anda zeytinburnu ukim de. Ben Ankarada. Ptt sitesinden bize ulaşın kısmından aldığım fiyatı ekran görüntülerini falan içeren bi mail attım. Kısaca bu ürün 17 dolar ben 75 tl vergiyi ödeyemem lütfen düzeltin yada geri gönderin dedim.

Başka yapmamı tavsiye ettiğiniz birşey var mı acaba?

• Yüzbaşı
      482 Mesaj

Android Beta Tester
      06 Haziran 2015 09:10:30
      15 $ a aldığım ayakkabıya 77 tl gümrük vergisi çıktı itiraz için ne yapmam gerek

• Yüzbaşı
      482 Mesaj

Android Beta Tester
      06 Haziran 2015 09:51:23

ben e devletden direk gümrük müdürlüğüne dilekçe yazdım telefonla ulaşamıyorum gümrük bakanlığına pazartesi bir daha deneyeceğim
      |
      |
      hopeless1 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yüzbaşı
      474 Mesaj
      06 Haziran 2015 13:14:39

Son dönemde ayakkabılarla ilgili baya bi sıkıntı olmuş. Ben de araştırırken yeni fark ettim. Daha öncesinde sahte converse ayakkabı almıştıştım. Sanırım onlar kutu içinde gelmediği için sorunsuz geçti gümrükten.

Forumda gümrük sorunlarının olduğu başlıkta arkadaşlar halletmişler en kolay yöntem bekleyip bulunduğumuz yerdeki postaneden evrak göstererek halletmekmiş.

Umarım sorunsuz şekilde alabiliriz.
      |
      |
      9902120 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yüzbaşı
      721 Mesaj
      08 Haziran 2015 00:33:10
      arkadaşlar selam,
      çinden aldığım iki ürün ilanlarında görünen ürünlerden farklı geldi. satıcılara mesaj attım dönüş yok. dispute açarsam sıkıntı olur mu ?
      |
      |

• Yüzbaşı
      390 Mesaj
      08 Haziran 2015 10:17:45
      Ebaydan saat aliyordum,odeme bolumundeyken vazgecip ana ekrana döndüm.15 dk sonra ayni saati almaya karar verdim ama saatin sayfasindan tekrar bir satin alma islemi yaptim.

Kisacasi su an ayni saat hem order bölümünde hem de unpaid yani odenmemisler bolumunde görünüyor.Unpaid bolumundeki islemi nasil iptal edebilirim ??

|
      |

Ağlıyordum. O gidenler, “Sen iyi bir insansın” diyordu. Ve hiçbiri de aslında; iyi insan sevmiyordu.
    • Binbaşı
      1806 Mesaj
      08 Haziran 2015 16:37:35

Hocam ürün ne durumda kontrol edeyim diye siparişler sayfasına baktım da ; ''Goods Awaiting Acceptance'' diye bir bölümde yer alıyor siparişim. Butonlarda open dispute felan yer alıyor. Detaylara girince 'confirm goods received' butonu çıkıyor, bir de yukarıda ''koruma 58 gün devam edecek'' ve ''The seller has shipped your order''yazıyor.Şimdi bu sipariş halen yolda mı yoksa onaylamam felan mı gerekiyor. Teşekkürler.

|
      |
      Bahsedilenler: CorpseParty

Bu hesap 4 kişi tarafınca kullanılmaktadır.
    • Yüzbaşı
      474 Mesaj
      08 Haziran 2015 17:03:31

Benim Ptt ye internetten yaptığım başvuruya şu cevap geldi. Sizde bi gelişme var mı?

xxxxxxx barkod numaralı gönderi hakkında posta gümrük müdürlüğünce işlem yapılmış ve vergi tahakkuk ettirilmiştir. Gönderi teslim alınmadan vergi itiraında bulunmanız gerekmektedir.
      En yakın PTT Merkezden vergi itiraz dilekçesi yazmanız gerekmektedir.

Bilgilerinize rica ederim
      |
      |
      9902120 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Reklamlar
SEO
modasor
SEO
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,484
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.