Şimdi Ara

Yurt dışından alışveriş değil de Yurt dışına satmak. Bu sefer tersi.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
341
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Satmakta olduğum canon 7D için İngiltere'den bir alıcı çıktı. Bir sitede ilanımı görmüş ve satın almak istedi. Sorduğumda, İngiltere'de daha ucuza vardır, neden yurt dışından alıyorsunuz zor değil mi diye, daha uygun fiyata denk geldiğini söyledi. Bana fotoğrafı oğlu için aldığını, onun da Nijerya'da çalıştığını söyledi. Ben Nijerya'ya göndereceğim makineyi.

Peki arkadaşlar, bu işte kendimi en sağlama almam lazım. Yani parayı atmadan önce gönderemem.

Parayı bana nasıl gönderecek?
    Ben bu işlerden pek anlamıyorum. Neyle göndersin bana?

İkincisi, ben makineyi nasıl Nijerya'ya göndereceğim?
    Kaç para kargo parası keserler?

[size=3] Saolun arkadaşlar. Vazgeçtim satmaktan. Dolandırıcı olduğu belli oldu. Aşağıda arkadaşın verdiği linkle tamamen anladım. Kimsenin canı yanmasın diye herifin emailini veriyorum.
    deborahlewis010@hotmail.com emaili bu. Bir de iyi ingilizce konuşuyor namussuz. Ayırt etmesi ondan zor oluyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Necessa®i -- 15 Aralık 2012; 15:04:34 >

• Parayı paypal ile gönderecek, daha garantili bir yolu yok, siz kargoyu göndermezseniz 40 gün içinde geri iade talebi yapabilir zaten.
    PTT'den baktım 2 kg olursa ve uçakla gönderirseniz (kayıtlı olarak) 57.75 tutuyor. Normal bir ücret, alıcıdan isteyebilirsiniz bu ücreti.
  • Nijerya dediyse yüzde 99 fake.Dikkat et.
  •  Yurt dışından alışveriş değil de Yurt dışına satmak. Bu sefer tersi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-E41040413 -- 15 Aralık 2012; 14:48:27 >
  • Büyük ihtimalle Sahibinden üzerinden bulmuştur.

Üstteki arkadaşın dediği gibi çok büyük ihtimalle dolandırıcı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: smd

Parayı paypal ile gönderecek, daha garantili bir yolu yok, siz kargoyu göndermezseniz 40 gün içinde geri iade talebi yapabilir zaten.
    PTT'den baktım 2 kg olursa ve uçakla gönderirseniz (kayıtlı olarak) 57.75 tutuyor. Normal bir ücret, alıcıdan isteyebilirsiniz bu ücreti.

Peki, paypal ile gönderdiğinde gönderdiği gibi parayı çekebiliyor muyum? Yok yani gönderirim göndermesine kargoyu öyle kötü niyetli bi insan değilim. Ya birde parayı gönderip kargo geldiğinde bile onaylamazsa öyle durum var mı?

Galiba arkadaşların dedikleri gibi dolandırıcı olabilir.
    Eğer parayı gönderir ve ilk elden çekebilirsem ona kamerayı gönderirim. Bunu söylücem eğer kabul ederse etmezse zaten büyük ihtimalle dolandırıcıdır. Tehlikeye atmamak lazım.
    Teşekkürler beyler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Necessa®i -- 15 Aralık 2012; 14:51:15 >

• Kesinlikle dolandırıcı %100 forumda bununla alakalı bir konu vardı bulup editlicem en kısa sürede hele nijerya dediyse kesin olarak dolandırıcı

Tık

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cetinkan -- 15 Aralık 2012; 14:52:00 >
  • Yine mi Nijerya
  • Geçenlerde Taksim'de siyah kağıtları para yapma makinesiyle mi yakalanmıştı 3 tane Nijeryalı
  • N

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bilinen bir numara,dolandırıcılık örneği var sizi İstanbul un sayılı polislerinden Rıza Bey yönlendiriyorum.Lütfen 155 i arayıp ardından Rıza Baba ile görüşmek istediğinizi söyleyin.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.