Şimdi Ara

Yurt dışında yolda kaldım var mı tecrübesi olan ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
0
Favori
2.193
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Araç uzun dönem kiralık Opel ınsignia son kasa
    1.6 dizel otomatik
    Daha önce ,
    Mazot kaçırdı
    Turbo hortumu patladı
    Partikül 2-3 kez yolda bıraktı
    Sensörler değişti
    Sonra yine tıkandı
    En son temizlendi sıkıntı yoktu

Son dönemde gaza oturuyorum devir takılı kalıyor sonra bir den patlama olup atıyorum 1500 den 2500 e fırlıyor
    Kafama takıldı 3-4 4-5 5-6 larda falan yapıyor

Yurt dışına çıkıcam ama bunun planları biliyorsunuz 3-4 ay önceden yapılır
    1-2 ay kala evraklar tamamlanır vs

Hafta içi 75 bin bakıma girdim
    Sorunu söyledim bir şey yok dediler
    İçime sinmedi tekrar servise gittim şuna bakın hesabı
    En yetkili kişi tecrübeye çıktı bir şey yok dedi
    İçime sinmedi kiralama firmasını aradım bunda problem var gibi geliyor bana diye ısrar ettim
    Başımıza iş açacak
    Başka servis önerdi , yani son gün adam bana bu araba da problem var dese 15 gün yurt dışı tatilin çöp onu göze alıp gittim bir şey yok dediler
    Bilgisayara bağlandı hiç hata çıkmadı
    Partikül temiz çıktı

Netice Karadağ’a geldim otele 2km kala motor gücü kısıtlandı
    Artık partikülmü şanzıman mı bilmiyorum
    Bugün Cumartesi yarın Pazar servis yok kiralama firması yok
    Burada Opel servisi varmı yokmu
    Hadi yaptı diyelim al bu arabayı Arnavutluk’tan geç Türkiye’ye gel

Başım belada ...

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• Geçmiş olsun dostum. Budva'da murat Dalkılıç ın babasının döner dükkanı var. (Budva Döner) Başı sıkışan birçok Türk'e yardımcı olduğunu duymuştum. Dilersen yarın bir yanına git, derdini anlat. Umarım yardımcı olur. Kolay gelsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi met.nar -- 3 Ağustos 2019; 22:18:45 >
  • Geçmiş olsun Öncelikle kuvvetle muhtemel araçta EGR arızası var fakat dpf nin dolu olmasından da olabilir veya turbodan kaynaklıda olabilir, motorun zengin karışımda çalışmasından ötürü is ve kuruma bağlı olarak dpf ve EGR de tıkanmış olabilir Yani aslında çok fazla seçenek var yurtdışında kiralık araba ile alakalı işleyiş nasıl oluyor bilmiyorum ama bu şekilde sizi en fazla 250-300 kilometre götürür daha sonra motor kendini kitleyebilir veyahut korumaya da olabilir o yüzden dikkat etmekte yarar var aynı arızayı yaşayan Insignia kullanıcıları ile iletişime geçerseniz daha doğru olur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Polestar191 -- 8 Ağustos 2019; 11:1:39 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • met.nar kullanıcısına yanıt
    Sağol çok teşekkür ederim aklımda olsun
    Benim durum Pazartesi netleşecek
    Araba benim değil birincisi kiralama
    Ben bir şekilde araba kiralarım tatilimi yaparım uçağa biner gelirim de araba ne olacak
    Benim 15 gün araba kiralama uçak masrafım ne olacak
    Arabanın problemi şanzımansa ne olacak
    Burada yapılacakmı Türkiye’ye mi getirilecek
    Bir sürü prosedürdük iş
    Kiralama firmasına Pazartesi ulaştık diyelim ben orada çalışan olsam bu şekilde arayan adama ne cevap vericem
    Başlarına bu şekil durum geldiğimi geldiğinde ne yaptılar acaba

Kafamda arabayı ağır ağır en yakın Opel servisinin olduğu podgoricaya götürmek var ama 70 km
    3 sene önce o yolu kullanmıştım

Eğer partikül ise yine tamam ama bu sefer motor gücü kısıtlandı uyarısı yani motor lambası ile esp ışığını birlikte yaktı , acaba bu partikül değilde şanzımana mı işaret
    Günlerden de cumartesi yarında Pazar , çok terso güne denk geldik

Bakıcaz Allah büyük

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi werneke -- 3 Ağustos 2019; 22:29:34 >
  • Polestar191 P kullanıcısına yanıt
    Cuma günü yani yaklaşık 1500 km önce servise bilgisayara bağlattım yola çıkmadan önce ve partikül gayet temiz göründü

Ancak şu var bu yine partikül ise bu başıma gelen 5. falan ve hiçbirin de esp ışığı ile birlikte yakmadı motor ışığını

Bu kez esp ile birlikte yaktı bu kafamı karıştırdı

• werneke W kullanıcısına yanıt
    Muhtemelen egr bizim s40 larda egr de sorun olunca asr lambasını yakıyordu fakat en doğrusu opel formlarını araştırmak biz ne söylesek boş

• Polestar191 P kullanıcısına yanıt
    Egr ise serviste 1 günde halledilebilirmi ?

• Geçmiş olsun gerçekten çok sıkıntılı bir durum.
    O değil de yeni bir aracın bu kadar arıza vermesi kabul edilemez. Ve buna rağmen kiralama firmasının arabayı değiştirmemesi de büyük hata.
  • nacker kullanıcısına yanıt
    Şimdi aslında en çok sinir olması gereken benim
    Oluyorum da zaten
    Ama kiralama firması şunu diyor
    Tabi ben önce bakın mal sizin , sıkıntılı bu araç değiştirmeyi düşünmüyormusunuz prosedür nasıl bu konularda diyorum

Aynı hatayı sürekli tekrar ederse Opel ile kem küm
    Flu kalıyor yani
    adamlar hiç bir konuda zorluk çıkarmıyor açıkçası servisse servis masrafsa masraf

Arada olan bize oluyor
    Bilmiyorum araç değiştirmek olurmu nasıl olur

Eğer bu da partikül ise aslında aynı hata tekrar etmiş oluyor ayrıca
    Pis yakıt deseler bu araç ilk kez çıktı dışarı , 75 bin km nin bütün yakıtları kredi kartı hepsi total opet shell bp , kayıtlı o zaman da kaç kez partikül verdi

Arnavutluk’tan mazot almıyım diye hesap yapıyorum
    Millet isviçreden Almanya’dan İtalya’dan milyonluk arabalarla Arnavutluğa geliyor ne koyuyor bunlar arabalara
    Yunanistan’dan damı yakıt almayalım ?
    Bütün balkan ülkelerinden yakıt aldım Romanya hariç problem yaşamadım önceden

Valla uzman oldum ufak çaplı cep kitabı yazabilirim

• Turbo hortum_borularını kontrol et. Gene olmazsa akü kutupbaşı sök tak yapabilirsin. En fazla radyo şifre ister.

• Müdür çok geçmiş olsun neyaptınız halledebildinizmi sıkıntılı durumu

• Son durum ne aman tikkat et yurt dışında aracı çalıyollarmış öyle diyolla

• Çok geçmiş olsun.

EGR ve DPF sorunları bende yaşadım ama aracın çekişinde bir azalma olmadı. Sadece motor sesi değişiyor. Motordan boğuk bir ses geliyordu.

Sizin ki gibi benzer bir sorunum turbo hortumundan çıkmıştı. Araç çekişten düşmüştü ve devir yükselmiyordu. Dışardan bakınca hortumun yarık olduğu çok belli olmuyordu. Sökünce gördük ki sanki maket bıçağı ucuyla çizik atılmış gibi çok inçe bir darbe vardı.

İnşallah sizin aracınızda da böyle basit bir sorun vardır.

Tekrardan çok geçmiş olsun.
  • Podgorica da servisteyim şu anda
    Bakalım inşallah sorun yoktur

• Problem gaz pedalıymış
    Garantiden değişiyor

• Geçmiş olsun
  • UTA Mania U kullanıcısına yanıt
    Herkese iyi dileklerinden ötürü teşekkürler
    İstanbul’da 2 farklı servise gittim ve gaza oturduğumda devirin 1500 de kaldığını gaza basmama rağmen bir süre gitmeyip arabanın sonradan patlama yapar gibi 2500 e fırladığını söyledim bunu önceden videoya çekip gösterdim bile

2 servistede teste çıktık ve ikiside problem yok dedi
    Üstelik 70bin km ben kullandım ve bu konuda şikayette bulunmamışım , var yani bir şey hissediyorum

Bu küçücük ülkede 1 Opel servisi var , adam arabayı sürdü , bilgisayara bağladı geldi gaz pedalı dedi , garantiden değişti ve araba düzgün şekilde vites değiştirmeye başladı , çekiş ile alakalı olduğundan esp ile birlikte yakmış motor ikaz ışığını , normalde bu uyarıdan sonra arabayı stop edip 10-15 dk bekleyince geçermiş vs bunlar başka bilgiler

Vallahi kızmıyorum , üzülüyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi werneke -- 8 Ağustos 2019; 15:1:18 >
  • Büyük geçmiş olsun hocam, o anki ruh halinizi yaşamak istemezdim
  • Reborned kullanıcısına yanıt
    Hiç bir şeyden anlamayıp kaputu açıp bakarsın ya
    Kaputu açıp baktım 😀😀

• werneke W kullanıcısına yanıt
    Geçmiş olsun. Opel ve saçma sapan arızaları. Gaz pedalı konum sensörü arızası da yaygın çevremden duyduğum kadarı ile . Neyse ki çözülmüş.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.