Şimdi Ara

YURT DIŞINA OGRENCI OLARAK NASIL GIDEBILIRIM

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
14.679
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaslar sımdı ogrencılıgım devam edıyor.Yurt dısına gıtmeyı cok ıstıyorum.Nasıl gıdebılırım ogrencı olarak.Yada bıldıgınız bı yol var mı vıze alabılmek ıcın.5-6 ay kalmayı dusunuyorum.İngilizcemi geliştirmek ıcın.Tanıdıklarımda var orda onların bı yardımı olur mu.Bu konularda hıc bırsey bılmıyorum.

lutfen ama lutfen cıddı cvplar verın.

• quote:

Orjinalden alıntı: sin_an

Arkadaslar sımdı ogrencılıgım devam edıyor.Yurt dısına gıtmeyı cok ıstıyorum.Nasıl gıdebılırım ogrencı olarak.Yada bıldıgınız bı yol var mı vıze alabılmek ıcın.5-6 ay kalmayı dusunuyorum.İngilizcemi geliştirmek ıcın.Tanıdıklarımda var orda onların bı yardımı olur mu.Bu konularda hıc bırsey bılmıyorum.

lutfen ama lutfen cıddı cvplar verın.

Burda ÖSS'yi kazan. Taban puanı aldıktan sonra işlemlere başla. Sınav sonuç belgenle yurt dışında bazı üni.lere kayıt yaptırıp okuyabiliyorsun. Daha detaylı bilgi için konsolosluklara git. Öğrenci vizesi ile gitmen lazım. Birde konsolosluk o zaman Fransızca bildiğini belgelemen lazım demişti. Neyseki onu okuldan hallettmiştim.

Ben Fransaya giderken önce dil kursuna yazılmıştım. Sonra üni.ye geçerken orda okumaktan vazgeçip Türkiye'ye döndüm.

Umarım hayırlı olur senin için.

• benim bildiim üniversiteden öncede gitme sansin var exchange student die bisi war ama tam nasil oldunu bilmiyorum
  • O bahsettiğin öğrenci değişimi...1 Yıllık ama onu kaçırmış olabilir..

Dil eğitimi almak için gideceksen eğer ef ' in akademik yıl programları var ama 9000$ civarında.

Yok okumaya gitmek istiyorum dersen Amerika çok pahalı olur..

İtalya, Fransa ve Almanya en uygunları..Devlet Üniversiteleri var çünkü..Ücretsiz..
    Yapman gereken şey ;

ÖSS'ye giriyorsun..Türkiye içinde 4 Yıllık olma şartı ile bir yer kazandığını sınav sonuç belgenle belgeleyip
    Konsolosluklara başvuruyorsun..Diğer şart gideceğin ülkenin dilini iyi bildiğini belgelemen..
    Bunlar içinde belge gerekli..Kurs veya okuldan..Ayrıca belge yeterli değil birde konsoloslukta sınava giriyorsun.

Diğer alternatif yok ben 4 Yıllık üniv. Kazanamam dersen eğer Açık öğretim mesela 4 yıllık işletme kazan.
    Buradaki tek şartta 1 sene açıköğretimi okuyup takmadan geçtiğini belgelemek..O zamanda alıyor seni..

Bölümlere kendin başvuruyorsun..EA yada FEN alanından alanına bağlı olarak istediğin bir meslek seçebiliyorsun..Örneğin burada İşletme kazansan bile orada Hukuk'ka kabul edilebilirsin..
    Yada Mühendisken Tıp'a..

Kısaca böyle işte..Ama en önemlisi aylık giderlerin en az 1 milyarı bulur..Bunu finanse edebilecek belge isteyen okullarda var..Mesela Almanya bunu şart koşuyor...

• peki yabancı bi universitede burslu nasıl okuyablrm?bi yrdm ederseniz sewinirim
  • bak malta ya fln gıdebılırsın rahat dıl egıtımı amaclı var ole programlar yurtdısı egıtım danısmanlarından bı arastır
  • quote:

Orjinalden alıntı: donnıedarco

bak malta ya fln gıdebılırsın rahat dıl egıtımı amaclı var ole programlar yurtdısı egıtım danısmanlarından bı arastır

bizim bir eleman vardi okulda, ingilizce endustri okuyrdu . 3.sinif icin amerikaya gitti orada bitirdi,
  • quote:

Orjinalden alıntı: stacey

peki yabancı bi universitede burslu nasıl okuyablrm?bi yrdm ederseniz sewinirim

müzik aleti çalmak kolay bir yol olur.. çok tanıdığım var amerikada gitar bursuyla üniversiteye giden..
  • quote:

Orjinalden alıntı: stacey

peki yabancı bi universitede burslu nasıl okuyablrm?bi yrdm ederseniz sewinirim

Ben zaten paralı üniv.lerden bahsetmedim ki...

Paralılar zaten yıllık 15.bin $...

Onun da bursu var mı bilmem...Spor vs.. olabilir...

Ama onlar sana sadece okul paran için burs veriyorlar..

Yoksa günlük yaşamın için para falan vermezler..Adamlar bunu sektör haline getirmişler..

Aylık 1milyar gelecekki sana o da en kötüsü yani sıkılmadan okuyabilesin..
    Yoksa zor..Millet daha Türkiyede okuyamıyor kaldıki yurt dışı..

Bunlarıda söylerken kafadan atmıyorum..
    Yurt dışını 2 yıl araştırdım..Sonra aklıma yatmadı...

Ama bizzat yakın arkadaşlarım var Fransa ve İtalyada okuyan onlardan biliyorum..

Bu 1 milyar olayıda öyle dışarı çıkarsan eğlence adamıysan falan değil..
    Yurt ücreti sıfır eğlence,telefon,internet,vs giderlerin için..Az bile aslında..

• melezya da vardı ..türk mahalleleri varmış...hangi üni bilmem ama bi arkadaşım okuyordu..bi araştır malezyayı
  • yaw beyler Yurt dışı eğitimi hakkında bilgisi olanmlar hakkatten bilgilerini paylaşşsın yaaww! Ben İsviçreye gitmeyi düşünüyorum olursa eğer tabii babam ilgileniyor!
    Ayıca bu tr deki üni lerin erasmus programları falan var onlara nasıl katılınır ayrıca sanırım burda kamu yönetimi okusanda mesela yurt dısında bilgisayar müh.liğinde okuyabiliyorsun! Bu konularda bilgisi olan lütfen paylaşşsın!
  • quote:

Orjinalden alıntı: fx57

yaw beyler Yurt dışı eğitimi hakkında bilgisi olanmlar hakkatten bilgilerini paylaşşsın yaaww! Ben İsviçreye gitmeyi düşünüyorum olursa eğer tabii babam ilgileniyor!
    Ayıca bu tr deki üni lerin erasmus programları falan var onlara nasıl katılınır ayrıca sanırım burda kamu yönetimi okusanda mesela yurt dısında bilgisayar müh.liğinde okuyabiliyorsun! Bu konularda bilgisi olan lütfen paylaşşsın!

Hayır Kamu Yönetimi EA Alanında..Ancak alanından herhangibir meslekte eğitim görebilirsin..

Ayrıca İsviçre en pahalı olanlarından..Paran varsa NO PROBLEM hemen alırlar merak etme..

• SAT sınavlarına girip iyi bir derece alman gerekiyor oss amerika ve ingiltere için yeterli değil
  • SAT ACT TOEF vs vs . . .Dil için yeterlilik sınavı
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.