Şimdi Ara

Yurt dışına en rahat nasıl gidilir ? (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
69
Cevap
4
Favori
1.309
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Jordan Belfort

quote:

Orijinalden alıntı: Mr.Prestige

quote:

Orijinalden alıntı: Jordan Belfort

Bir çomarlandden kurtulmak isteyen kardesim daha.muhendislikle daha kolay gitmen odtu makine diyorsun bi de tamam bitmistir.almancaya basla simdiden

Hocam, ege veya deu makina bitirip kendimi geliştirirsem benim şansım nedir?

Cok iyi almanca ingilizcen de varsa kesinlikle olur şansın.erasmus falan da yapmaya calis almanyaya.

hocam bende maddi olarak yetersizim ama dil öğrencem en kısa zamanda ve gazi'de mühendislik okumayı düşünüyorum en kolay hangi mühendislikle çıkarım ve maddi olarak beni neler zorlar çomarlardan bende bıktım.Mimarlık şans var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Heinz Guderian -- 23 Temmuz 2016; 23:51:03 >

• Gazide çomar çoktur hocam uyarayım da .. Onun dışında gazi inşaat mezunu tanıdığım var . Köprüler üzerine çalıştı sürekli ve şu anda köprü adına türkiyedeki sayılı adamlardan ..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • tekne ile.
    sonra bu yurdışına gönderen at kafalari sana versin sahte SİMİT.
    öyle gidersin.şansın varsa oraya yetişirsin
    şansın yoksa aylan bebek gibi olursun
  • quote:

Orijinalden alıntı: LegoLas344

Gazide çomar çoktur hocam uyarayım da .. Onun dışında gazi inşaat mezunu tanıdığım var . Köprüler üzerine çalıştı sürekli ve şu anda köprü adına türkiyedeki sayılı adamlardan ..

Hocam daha 12'ye yeni geçtim kapasitemi biliyorum boün,bilkent,odtü,itü sanmıyorum ama ytü veya hacettepe belki diğer büyükşehir okulları gelir inancım var fakat daha bölüm olarak neyi seçsem bilmiyorum Konya'da yaşıyorum havada oksijenden çok çomar var burada nefret ettim kurtulmak istiyorum.Şöyle Gazi,Ankara,İstanbul,Marmara,deü,ege,iyte,çukurova'da şansım yok mu Para da yok Erasmus felan yapabilir miyim emin değilim ama dil kursuna gideeğim 4 yıl ve üstüne dil okuluna gitmeyi planlıyorum.Hangi ülkeye çıkarım sizce ? İhtimal var mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: WhiteBlackie

uçakla

Bunu yazmak için gelmiştim :D

• Odtu, koc, boun, bilkent unilerinden birinde okuyup yuksek ortalama yapip ingilizceyi ana dilin gibi bilip yurt disindaki bi universiteye master basvurusu yapip daha sonra orada staj yapip ise baslayip sonra da ecnebi bir kariyla evlenmen lazim bu kadar basit

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • ctf123 kullanıcısına yanıt
  • türkiye'nin 6 büyük okulunun mühendisliklerinden yüksek ortalama ile mezun olursan pek bir sebebin olmaz türkiye'de kalmak için
  • LegoLas344 L kullanıcısına yanıt
    bunu ben de merak ediyorum hocam up
  • quote:

Orijinalden alıntı: LegoLas344

Hocam mesela nasıl gidiyoruz almanyaya ? Burs veriyorlar mı öyle çat diye .. Gereklilikler nedir ? ( Dil konusunu zaten mühendis olsam da doktor olsam da hallediceğim , göz önünde bulundurmayın bu faktörü )

tus benzeri yeterlilik sınavı veriyorsun bir tane. sonra tamamen bir komitenin karşısında tamamen almanca yapılan bir sözlü sınava giriyorsun. bunlar hallettikten sonra çalışacağın hastaneyi bulman gerekiyor. gözlemlerin kadarıyla en çok ikinci basamakta tökezliyorlar. Türkçe okursanız almanyaya daha rahat gidersiniz yazmamın nedeni ise almanyadaki tıp eğitiminin de Türkçe tıplar gibi latince olması.
  • Almaya kalmadı eskisi gibi . Adamların nüfusu 80 milyon zaten kendine yete bir ülke . Diğer avrupa ülkelerind de aşırı ırkçılık var . Amerika ve ya kanadayı düşünün.
  • peki o yapılan almanca sözlü zor olmuyor mu sonuçta çoğu şeyi türkçe latince hadi zorlayalım en fazla ingilizce öğreneceğiz. sırf almanca bilmekle geçilebilir mi 2. aşama
  • nope93 kullanıcısına yanıt
    valla kardeşim zamanında okuduklarımı söylüyorum sonuçta ben girmedim bu sınava
  • Doğru ülke b.ka sarıyor ama yurt dışına gidince daha iyi anlayacaksınız bize harika tanıtılan diğer ülkelerin de pek bir farkı yok insanın olduğu her yerde hile, haksızlık,riya vardır hocam. Ama illa gitcem diyosan odtüyü seç

• quote:

Orijinalden alıntı: HERONGUY

Doğru ülke b.ka sarıyor ama yurt dışına gidince daha iyi anlayacaksınız bize harika tanıtılan diğer ülkelerin de pek bir farkı yok insanın olduğu her yerde hile, haksızlık,riya vardır hocam. Ama illa gitcem diyosan odtüyü seç

Tam tersi
    Kimse harikalar diyarı beklemiyor

Benim eşim kadar fazla mesai yapan bir arkadaşım var İngilterede

Eşimin aldığı fazla mesai ücreti sıfır lira - esnek çalışma saatleri-
    Arkadaşım İngilterede 36000 pound almış sadece fazla mesaiden(yıllık)

Orada iş hukukuna aykırı hareketi aklına bile getiremez patronu

Kısacası hukuk - iş hukuku dahil iyi işlesin ve de
    Eğitim sağlık sistemi düzgün olsun tamamdır- kimse huriler filan beklemiyor

Artı örneğin Harvard ile Boğaziçinde üretilen bilim arasındaki farka bakarsanız ağlarsınız

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cemsinan -- 24 Temmuz 2016; 10:13:06 >

• ben tıp okuyorum 2. sınıf. peki biz tıpçılar nasıl yurtdışına göçebiliriz bir yolu yok mudur?
    Kesinlikle mühendislik.ama tabi sırf sınavlari geceyim mezun olayım diyerek değil üni boyunca kendini gerçekten her anlamda gelistirirsen mühendislik.doktorlarin da yurtdışı şansı oluyor Almanya alıyor bildiğim kadarı ile ama okurken iyi bağlantılar kurman gerekiyor.bu bağlantılar ile bazı stajlarını bile almanyada alabilirsin tıpta ama mühendislik için kendini yetiştirdiğin surece çok daha kolay yurtdışı imkanı.

• AynenÇokHaklısınız A kullanıcısına yanıt
    Hocam yurtdışında master yapma ihtimalim var . Odtü kazanmış bir şekilde gideceğim . Burs vermeseler bile avusturyada üniversiteler çok ucuz . Kuzenlerim yaşıyor orda viyana teknikte master sözü verdiler bana . Ülkeler arası ilişkiler vs sıkıntı yaratabilir mi bu konularda ??

Endişeni anlıyorum.ulkeler arası ilişkiler sorun olur mu pek bir bilgim yok ama bence çok uzak bir ihtimal o dediğin.sen oraya birey olarak gideceksin kaldı ki turkiyenin bu aralar uluslararası mecrada durumu parlak görünmese de anladığım kadarı ile ODTÜ yazacaksin ki ODTÜ nün saygınlığı ortada bence.

• Bunu bilseydik burda olurmuyduk ?

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.