Şimdi Ara

Yurt dışına eğitime gitmeli miyim?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
3
Cevap
0
Favori
233
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Selam herkese. Lise son sınıf öğrencisiyim ve sene başında yurt dışındaki üniversitelere başvuru yaptım. 2 tane okuldan kabul aldım biri ABD'de biri ise Londra'da. Ancak ABD'nin ücretinin daha fazla olması ve Avrupa'da okuma isteğim yüzünden Londra'ya yöneldim. Sene başında gerçekten çok istiyordum gitmeyi ancak yıl içinde kendi içimde değiştirdiğim bazı fikirler nedeniyle şu an kararsız kaldım. International Business Management bölümünü kazandım ve burada kalırsam da işletme okuyacağım. Ancak benim hayallerim farklı, bu bölümü tercih etmemin sebebi nispeten daha kolay olması ve bana daha fazla vakit kalması. Ben müzikle ilgileniyorum ve hayatımı bu yönde çizmek istiyorum. Burada beraber grupta çaldığım arkadaşlarım var. Hepimizin hayalleri bu doğrultuda ve boş insanlar değiliz hepimizin elinde besteler vs. var. Yurt dışına gidersem bu konuda ne yapacağımı gerçekten bilmiyorum. İngilizcem iyi seviyede söz yazabiliyorum ancak kendi dilimde yazmakla aynı olmuyor tabii ki. Orada da müzik yapabilirim ama ne denli çıtayı yükseltebilir ya da söz yazmada Türkçe kadar gelişirim bilmiyorum. Aynı zamanda burada çaldığım insanlar da var. Anlıyorum bana deli gözüyle bakıyorsunuz, saçmaladığımı düşünüyorsunuz belki de ülkenin bu halinde hiç düşünmeden gidilmesi gerektiği kanaatindesin. Anlıyorum ve ben de böyle düşünüyorum ama asıl hayalim bu ve ne yapmam gerektiğini de bilmiyorum. Öte yandan ben daha önce hiç çalışmadım veya ailemden çok uzun süre uzakta kalmadım. Çok bağlı olmasam da başka ülkede bunlar sıkıntı çıkarır ancak aşılır elbette. Ancak bu kadar deneyimsizken başka bir ülkede tek başıma kendi hayatımı kurma fikri açıkçası beni tedirgin etmiyor değil. Sınava şu an 2 ay var ve eğer burada kalırsam Boğaziçi dışında başka bir üniversitede okumayı düşünmüyorum fakat gel gelelim ki bu sene adamakıllı çalışmadım bu saatten sonra çalışırsam yapabilirim temelim sağlam ancak bu düşünceler de kafamı meşgul ediyor ve çalışamıyorum. Durum böyle, lütfen hiç düşünmeden git tarzı dediklerimi aptal yerine koyacak şeyler yazmayınız. Söylediklerimi anlamaya çalışınız. Kolay bir karar değil benim için. Son olarak şunu söylemek istiyorum, ülkenin halini emin olun çok iyi biliyorum. ekonomisinden, okuyup da işsiz kalmaya kadar, insanların emeklerinin boşa gitmesine kadar. Bunları göz önünde bulundurunca gitmek tabii ki en mantıklı karar. Ama hedeflerim ve hayallerim doğrultusunda doğru kararı vermek istiyorum. Okulum 3 sene sürecek, 3 sene orada çalıp kendimi geliştirip burada da profesyonelleşebilirim, bu da bir seçenek. Ancak ben beklemek istemiyorum ama belki de beklemem gerekiyordur ve bu benim için daha iyidir :) Siz ne düşünüyorsunuz? Fikirlerini saygı çerçevesinde benimle paylaşıp almam gereken kararda bana yardımcı olursanız sevinirim. Şimdiden fikrini belirten herkese teşekkürler.

• USD 16.75 TL şu anda, daha ülkede herkesin unuttuğu Marmara depremi var beklenen, bir de 2023 sonrası malum kişinin seçilme ihtimali var... Beklemeden git! Maddi durumun varsa Avrupa'dan Türkiye'ye uçakla sık sık gelmek çok kolay. Tekrar söylüyorum; bekleme yapma ve git.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.