Şimdi Ara

Yurt dışına çıkıyorum yanıma neler almalıyım ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
70
Cevap
0
Favori
3.302
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhabalar herkese litvanyaya gidiyorum 10-15 güne. Orda üniversite okuyacağım dönmeyi de düşünmüyorum açıkcası. Ülkenin durumunu iç açıcı görmüyorum.
    Her neyse yanıma neler almalıyım ? Araştırdım düşündüm ama akıl akıldan üstündür fikirlerinizi bekliyorum

• Litvanya'nın durumu da ne iç açıcıdır ha

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • karataym kullanıcısına yanıt
    Valla denize düşen yılana sarılır :)

Tr de kaç üniversite ilk 500 de ?
    Tr de asgari ücretle kaç ps, telefon, tatil yapabiliyosun ?
    Tr de 2-3 asgari ücretle hangi arabayı alabilirsin ?

Ben Litvanya mükemmel gelişmiş bir ülke demiyorum ama trden iyi olduğu kesin :)
  • Lokum al, vatan hasreti çekince bi tane atarsın, orda talebelere de ikram edersin.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • hiç birsey almana gerek yok sen paradan haber ver

• Türkiye'den turşu, zeytin, acı biber salçası ve ezine peyniri götür kardeşim. Orada düzenini kurarsın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi karataym -- 13 Ocak 2020; 10:27:37 >
  • W00DPECKER kullanıcısına yanıt
    Hocam idareli olmak lazım ne yazık ki
  • Yanına kıyafet al bir tek.

Ne okuyacaksın,masraflar ne kadar?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Our Way O kullanıcısına yanıt
    IT ve Siber güvenlik Lisans

Yıllık 3500 euro okul ücreti, aylık 180 euro her şey dahil yurt ücreti

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Penanggalan -- 13 Ocak 2020; 10:34:5 >
  • Penanggalan kullanıcısına yanıt
    sigara kullanıyorsan burdan giderken götürmek bazen mantıklı oluyor almanya da 7/8 euroydu litvanyada durum ne bilmiyorum

Yok hocam kullanmıyorum hiç teşekkür ederim
  • quote:

Orijinalden alıntı: Penanggalan

IT ve Siber güvenlik Lisans

Yıllık 3500 euro okul ücreti, aylık 180 euro her şey dahil yurt ücreti
    baska hangi bölümler var, kayıt işlerini nasıl ysptın aracı kurum mu

Bölüm çok üniversiteye göre değişiyor benim gitmeyi planladığım üni vilnius üniversitesi dünya sıralamasında 400.

Kayıt işlemleri daha tamamen bitmedi bana yardımcı olan kişiler var diyeyim
  • İslak mendil al, taharet muslugunun yerini tutmasa da kuru tuvalet kagidindan iyidir.

• Ilk birkac gun icin hazir corba gotur

Hacisakir sabun (benim gibi dus jeli kullanamiyorsan)

Eski tuşlu telefon, online bankacilik icin. Sim Kartlarini veya banka kartini yurtdisina acik olup olmadigini ogren.

• Özet : yurtdışına çıkıyorum

• Okul bitince nasil kalacaksin merak ettim. Okul bitince oturum vermezler evlenmen fln lazim.
  • bulamayacakların özellikle yiyecek üzerine olan şeyler.
    siyah çay at bavula, sallama değil normal çay al, orda muhtemelen demlik de bulamazsın.hatta çay bardağı da bulamazsın hajı.
    çay kaşığını da zoraki bulursun. eee biz yurtdışının zorlukları deyince millet ehehlkasdfhasdklfhaklsdfhasklhfasklfh Yazıyor gitte gör şimdi ebenin ense traşını.
    bir türkün yurtdışında en çok hasret kaldığı şey çay olabilir.sallama çaylarla idare ederiz problem yok diyorsan sıkıntı yok.
    oradaki peynirlerde bi gariptir.fransız peynirleri pek hoş değildir.
    orda zeytinlerde cinstir.turşu gibidir. yani kahvaltı kültürünü değiştirmen gerek. sabah kruvasan ve kahve ile kahvaltı yapmaya alışırsan, çay peynir zeytin ihtiyacında olmaz.
    1-2 paket sucuk da al sucuklu yumarta yaparsın pazar sabahları.orada sucuk vardır ama farklıdır ve domuz eti ihtimali de var.

yiyecek daha çok şey var ama herşeyi yazmıyım.
    orda giyecek de tr ye göre bi tık pahalı olabilir. koton dan bi alışveriş yardırmanı tavsiye ederim.zira sen tl yi dolara çevirip oraya gidersen, orda cart diye harcarsın parayı. lcw defacto kalitesi aşağıda tr de. koton fiyat performas oranı fena değil. yurtdışında yabancı kökenli mağazaları bulursun fakat tr fiyatlarına göre yukarda olur. litvanya soğuk yer, kalın giyisiler al.

powerbank şarj aleti gibi şeyleri tr den al. orda soğukta arayıp bulana kadar küfür manyağı olursun.
    al seni hafiften moda sokayım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pakaji -- 13 Ocak 2020; 10:52:35 >

• inonu88 kullanıcısına yanıt
    Okulu bitirince 1 yıllık çalışma izni veriyorlar. Onun haricinde zaten 3.sınıf civarında iş aramaya başlayacağım farklı ülkelerde. Hayat bu nasip belki evlenirim
  • pakaji kullanıcısına yanıt
    Çok teşekkür ederim ama ben türkiyede zaten pek kahvaltı kültürüm yok yani ayda 1 çay içerim peynir zeytin gibi kahvaltı ürünleriyle de aram yok zaten ama yine bir çay atarım bavula :D

Onun haricinde dediğiniz gibi düşünmüştüm ben de kotondan baya alırım çünkü kotonda bi tişört 20 lira, orda bakındım en ucuz tişört 10 euro. 3 tişört alıyorum o paraya :D

Onun haricinde 3-4 tane usb kablosu ve powerbank alacağım

mont konusunda kararsızım soğuk diyorlar
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.