Şimdi Ara

Yurt Dışına Çıkacak Olanlara Bedava Noter, En ucuz Tercüme + Sigorta

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
5
Favori
1.347
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bir sıcak fırsatçı olarak piyasa araştırması sonucu tercüme 13-18 TL (Normalde 40-80 TL) Sigorta 115 TL (Normalde 200-800 TL) Noter 46 TL (Normalde 100-150 TL) buldum.

Firma isimleri vermeyeceğim reklam olmasın diye Pm isteyebilirsiniz.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Noter Ücreti. 8100 Euro'luk teminat yaptım, 2. Noter 350 TL fiyat çıkardı kabul etmedim 1. Noter'e gittim o dürüst çıktı ve olması gereken gibi yaptı yani Öğrenci fiyatı, yönetmelikte yazıyor, kontrol ettirebilirsiniz.

Sigorta normalde 200'den başlıyor, 1 Yıllık 30000 Euro teminatlı, Ayakta tedavi ibaresi içeren, 92 Gün ibaresi poliçede içermeyen 116 TL'ye yaptırdım.

Tercüme de'de şöyle bir yöntem izledim.

Bulunduğunuz ilin adını ve tercüme kelimelerini Google'da yazıyorsunuz.

Çıkan sitelerin hepsini açıp mail adreslerini kopyalıyorsunuz.

Hepsine toplu mail gönderiyorsunuz. Ben şöyle yazdım tam olarak.

Alıntı:
    quote:

Merhabalar

Ekteki Noter Taahhüt belgesini Almanca diline yeminli tercümesi için sizden fiyat ve zaman rica ediyorum. Teşekkür ederim.

Mehmet Deniz

Dönüş muhteşem oldu, 18-20-30-40-50-80 bir sürü teklif aldım.

Ve 18'i tercih ettim.

Bir acente bana şöyle bir dönüş yaptı...

quote:

Mehmet Bey,

aynı anda bu kadar tercüme bürosuna gönderdiğiniz belgeyi birisi tercüme eder mutlaka biz fiyat ve süre vermeyelim.

Sanırım yanlışlıkla yaptınız ki çünkü doğru görünmedi.

Saygılarımla / Best Regards / Mit freundlichen Grüßen / С уважением

Benim verdiğim cevap

quote:

Merhaba
    Aynı anda gönderiyorum çünkü serbest piyasa ortamında hız ve fiyat hangisi uygunsa onu tercih ederim. Kimi 80 TL iki gün diyor kimi 18 TL hemen diyor. Bunda anlaşılmayacak ve kabul edilmeyecek bir durum mu var? Müşteri istediğini tercih etme hakkına sahiptir lütfen bu hakka saygı duyun.

Hala ısrar ediyor

quote:

Böyle bir şeyle ilk defa karşılaşıyorum, cc yerine bcc eklemeniz daha uygun olurdu diye düşünüyorum.

Açık ihale usulu gibi bir konu oldu ancak biz ihalede yokuz.

Tabiki hakkınıza saygı duyuyoruz.

İyi günler.

Ve son olarak alması gereken cevabı aldı.

quote:

Eğer benim piyasa araştırma hakkıma saygı duymuyorsanız cevap vermek zorunda değilsiniz. Ben de sizin cevap vermeme hakkınıza saygı duyarım.

Hakkım olanı haksızlıkmış gibi itham etmeniz doğru olmayandır aslında.

2. Noter'e gittim verdiği fiyat 360 TL, 1. Notere gittim aynı belge 46 TL böyle saçma bir sistemde bence sizin her türlü ''Müşteri'nin fiyat sorgusuna'' saygı duymanız gerekir. Bir sigorta firması aynı şartlardaki poliçeye 400 TL fiyat vermesi, diğer bir sigorta firmasının aynı şartlardaki poliçeye 115 TL demesi. Bu farklılıkların hepsini bu bir kaç gün içinde yaşadım ve ben hiç bir geliri olmayan bir öğreniciyim!

Açık veya kapalı ihale, fırsatçılık yapan herkesin, yaptıklarının afişe olması gerekiyor.

İyi günler

• Tebrikler, hakkını her zaman aramalısın
  • Pm attım
  • Theologist kullanıcısına yanıt
    Çok iyi yapmışsın. Bunlara çok para kaptırmıştım zamanında. Bir saniyelik işten inanılmaz paralar kazanıyorlar. Devletin bu konuda bir şeyler yapması gerekir. Bu noterler bölgesel çalıştıkları için monopol olmuşlar ve sadece kendi yeminli tercüman ofisleriyle çalışıyorlar. Rezalet bir sistem. Bir standardizasyon olması gerekir. Zaman sıkıntısı olmayan her arkadaş bu yolu denesin, fazla para kaptırmayın şunlara da diğerleri de indirsin fiyatları.

Son olarak sen toplu emailleri gönderirken bcc yapsan belki daha iyi olabilir. Daha çok cevap alabilirdin. Ancak belki de o emaillerin birçok yere gittiğini görüp uygun fiyat vermeye çalışmış da olabilirler. Sonuçta amacına ulaşmışsın tebrikler.
  • Böyle bir şeyle ilk defa karşılaşıyorum, cc yerine bcc eklemeniz daha Uygun olurdu diye düşünüyorum.

Açık ihale usulu gibi bir konu oldu ancak biz ihalede yokuz.

Ahahaha adamlar nasıl da şaşırmışlar Gerçi şaşırmakta da haklılar.Yaptığın yanlış diyemeyeceğim ama ilginç.Tam bir DH'li hareketi.Amacına da ulaşmışsın zaten tebrikler.
  • Ben de pm alabilir miyim?
    Sizin yolculuk nereye bu arada?
  • Vay pm pls

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Beyler, kaliteli Avrupa ülkelerine gitmeyeceksiniz boş verin yurt dışında okumayı... Paranıza yazıktır. Zaten Türkiye'de bir üniversite kazanacak kapasitede de değilseniz hiç okumamanız daha iyi. Herkes üniversite okuyacak diye bir kaide yok ya...
  • Konuyu açan arkadaşa teşekkürler çok yararlı bir konu olmuş. Tam bir sıcak fırsatçı zekası:)
  • PM atıldı.
  • Solntsevskaya kullanıcısına yanıt
    Pm rica

• İstanbul mı? Pmle atsana

• pm alayım hocam
  • quote:

Orijinalden alıntı: atakan3454

pm alayım hocam

Sigorta şirekti Dubai Starr, Ankara, İstanbul ve İzmir'de var.

Tercüme şirketi Net Tercüme, mail ve posta ile alabilirsiniz ayrıca. Ankara'da yaptım ben.

Noter için öğrenci demeniz yeterli. Israr ediniz.

• rez yapayım suraya lazım olcak tesekkurler
  • Hocam pm lütfen.
  • hocam pm alabılırsem cok yardımcı olur tesekkurler
  • quote:

Orijinalden alıntı: alptugbay

hocam pm alabılırsem cok yardımcı olur tesekkurler

Sigorta şirekti Dubai Starr, Ankara, İstanbul ve İzmir'de var.

Tercüme şirketi Net Tercüme, mail ve posta ile alabilirsiniz ayrıca. Ankara'da yaptım ben.

Noter için öğrenci demeniz yeterli. Israr ediniz.

Konuda paylaştım PM'e gerek kalmadı :)

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.